20
Почина Уго Ехиогу

Почина Уго Ехиогу

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт.

Почина Уго Ехиогу

Почина Уго Ехиогу

пред 11 месеци - Актуелно24 - Спорт

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 11 месеци - ТВ Нова - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Срцев удар на тренинг  почина Уго Ехиогу

Срцев удар на тренинг – почина Уго Ехиогу

пред 11 месеци - Екипа - Фудбал

Поранешниот фудбалер на Астон вила и репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу во утринските часови почина откако вчера колабираше поради срцев удар за време на тренингот на резервниот тим на Тотенхем.

ТАЖНА ВЕСТ Почина поранешниот репрезентативец

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешниот репрезентативец

пред 11 месеци - Прес 24 - Свет

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу Лондон, 21 април 2017 (МИА) - Поранешниот фудбалски репрезентативец на...

Англичаните жалат почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

Англичаните жалат, почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Англија се разбуди со голема спортска трагедија, откако утрово медиумите објавија за смртта на 44-годишниот Уго Ехиогу, некогашен англиски репрезентативец, а до смртта тренер во академијата на Тотенхем Хотспур.

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до...

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 11 месеци - A1on - Фудбал

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Тажна вест Почина познат фудбалер доживеа инфаркт на терен

Тажна вест: Почина познат фудбалер, доживеа инфаркт на терен

пред 11 месеци - Сител - Фудбал

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Англија Уго Ехиогу почина во болница ден откако доживеа срцев удар, објави денеска Тотенхем, клубот во кој го тренираше младинскиот тим.

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до...

Англичаните жалат почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

Англичаните жалат, почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

пред 11 месеци - Република - Фудбал

Англија се разбуди со голема спортска трагедија, откако утрово медиумите објавија за смртта на 44-годишниот Уго Ехиогу, некогашен англиски репрезентативец, а до смртта тренер во академијата на Тотенхем Хотспур.

Англија се разбуди во шок Почина поранешниот репрезентативец и тренер на помладиот тим на Тотенхем

Англија се разбуди во шок: Почина поранешниот репрезентативец и тренер на помладиот тим на Тотенхем

пред 11 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до 23 години.

Поранешен репрезентативец на Англија почина од срцев удар

Поранешен репрезентативец на Англија почина од срцев удар

пред 11 месеци - Sportmedia - Фудбал

Поранешниот англиски репрезентативец и член на Астон Вила, Уго Ехиогу почина на 44-годишна возраст откако доживеал срцев...

Не издржа Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Не издржа: Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 11 месеци - Дерби - Фудбал

Поранешниот англиски репрезентативец, Уго Ехиогу почина рано утрово од срцев удар кој го доби претходниот ден на тренингот на младиот тим на Тотенхем.

Тренерот на европскиот великан доживеа срцев удар

Тренерот на европскиот великан доживеа срцев удар

пред 11 месеци - Прес 24 - Спорт

Фудбалскиои клуб на Тотенхем на друштвените мрежи објави дека тренерот на младиот тим, Уго Ехиогу е сместен во болница, откако колабирал, на тренинг.

Тажна вест од фудбалот Почина Уго Ехиогу на 44 години

Тажна вест од фудбалот: Почина Уго Ехиогу на 44 години

пред 11 месеци - Нова ТВ - Спорт

Поранешниот репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина на 44 години откако вчера колабираше за време на тренингот на фудбалерите до 23 на лондонски Тотенхем.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 11 месеци - Лидер - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 11 месеци - Локално - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Фудбал Уго Ехиогу колабира на тренинг на У23 тимот на Тотенхем

Фудбал: Уго Ехиогу колабира на тренинг на У23 тимот на Тотенхем

пред 11 месеци - Нова ТВ - Спорт

Немила сцена се случи за време на денешниот тренинг на У23 тимот на Тотенхем. Колабира тренерот Уго Ехиогу (44) кој веднаш беше префрлен во болница во Лондон, а медиумите пренесуваат дека поранешниот англиски репрезентативец доживеал срцев удар.

Паника и страв во тренинг центарот на Тотенхем Ехиогу итно пренесен во болница откако колабирал на теренот

Паника и страв во тренинг центарот на Тотенхем: Ехиогу итно пренесен во болница откако колабирал на теренот

пред 11 месеци - Дерби - Фудбал

Тотенхем бележи навистина позитивни резултати во Премиер лигата и со фантастична игра ја направи интересна трката за титулата...

Времеплов
x