20
Кливленд со историски пресврт до 3 0 во плеј оф серијата против Индијана Леброн го надмина Коби на вечната листа на стрелците

Кливленд со историски пресврт до 3-0 во плеј-оф серијата против Индијана, Леброн го надмина Коби на вечната листа на стрелците

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Во плејофот на НБА, Мемфис намали на 2-1 во серијата против Сан Антонио. Милвоки пак со 2-1 поведе над Торонто, а Кливленд го оствари најголемиот пресврт во историјата на плејофот откако ја совлада Индијана за 3-0 во серијата.

НБА плеј оф Леброн го однесе Кливленд до третата победа над Индијана

НБА плеј оф: Леброн го „однесе“ Кливленд до третата победа над Индијана

пред 11 месеци - Сител - Кошарка

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Кливленд со невиден пресврт триумфираше над Индијана

Кливленд со невиден пресврт триумфираше над Индијана

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Кошаркарите на Кливленд, изминататa ноќ испишаа историја во НБА лигата, откако победија кај Индијана, иако во еден момент беа во негатива од 26 поени.

Историски пресврт на Кливленд во Индијанаполис

Историски пресврт на Кливленд во Индијанаполис

пред 11 месеци - Актуелно24 - Кошарка

Кошаркарите на Кливленд, изминатат ноќ испишаа историја во НБА лигата, откако победија кај Индијана, иако во еден момент беа во негатива од 26 поени.

Кливленд го направи наголемиот пресврт во историјата на НБА плејофот и поведе со 3 0

Кливленд го направи наголемиот пресврт во историјата на НБА-плејофот и поведе со 3-0

пред 11 месеци - Република - Кошарка

Кливленд дојде до триумф против Индијана со 119-114, по спектакуларен пресврт – најголемиот во историјата на НБА плејофот, стигнувајќи до третата победа во меѓусебната серија.

Историски пресврт на Кливленд во Индијанаполис

Историски пресврт на Кливленд во Индијанаполис

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Кошаркарите на Кливленд, изминатат ноќ испишаа историја во НБА лигата, откако победија кај Индијана, иако во еден момент беа во негатива од 26 поени.

Леброн стана реализатор број 3 во НБА Мемфис намали против Спарс а Милвоки поведе против Торонто

Леброн стана реализатор број 3 во НБА, Мемфис намали против Спарс, а Милвоки поведе против Торонто

пред 11 месеци - Тип - Кошарка

Нов трипл-дабл на Леброн Џејмс со кој донесе нова победа на Кливленд над Индијана со 119:114. Благодарение на овој успех Кавалирс поведоа со 3-0 победи во серијата и му е потребна само уште една победа, за да отидат во полуфиналето.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - Лидер - Спорт

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Кливленд и Леброн рушат рекорди Милвоки убедлив против Торонто  Мемфис успеа да намали на 1 2 со Сан Антонио

Кливленд и Леброн рушат рекорди, Милвоки убедлив против Торонто, Мемфис успеа да намали на 1:2 со Сан Антонио

пред 11 месеци - Дерби - Кошарка

Кливленд победи во натпреварот против Индијана со 119-114, по неверојатен пресврт – најголем досега во историјата на НБА плејофот и поведе со 3:0 во серијата подобар од 4.

Леброн Џејмс игра како дрогиран

Леброн Џејмс игра како „дрогиран"

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Ѕвездата на шампионот успеа на вечната листа на стрелци да го мине Коби Брајант. Кавси имаа негатива од 26 поени, но на крајот успеаја да ја совладаат Индијана со 119:114 за водство од 3-0 во плејофот.

Мемфис се враќа во живот против Сан Антонио

Мемфис се враќа во живот против Сан Антонио

пред 11 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Мемфис славеа синоќа на домашен терен против Сан Антонио со 105-94 намалувајќи ја предноста на Спарси во серијата на 1-2.

Леброн Џејмс игра како дрогиран

Леброн Џејмс игра како „дрогиран"

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Ѕвездата на шампионот успеа на вечната листа на стрелци да го мине Коби Брајант. Кавси имаа негатива од 26 поени, но на крајот успеаја да ја совладаат Индијана со 119:114 за водство од 3-0 во плејофот.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - Курир - Кошарка

Џејмс натпреварот го заврши со „трипл-дабл“ ефект – 41 поен, 13 скока и 12 асистенции. Воедно, тој сега има 5.670 поени со што го мина Коби Брајант (5.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - Канал 5 - Кошарка

Шампионот на почетокот на третиот период губеше со 26 поени разлика, за на крајот да стигне до голем триумф. Џејмс натпреварот го заврши со „трипл-дабл“ ефект – 41 поен, 13 скока и 12 асистенции.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Кливленд запиша најголем пресврт во историјата на НБА плејофот Леброн руши рекорди

Кливленд запиша најголем пресврт во историјата на НБА плејофот, Леброн руши рекорди

пред 11 месеци - Екипа - Кошарка

Кливленд дојде до триумф против Индијана со 119-114, по спектакуларен пресврт – најголемиот во историјата на НБА плејофот, стигнувајќи до третата победа во меѓусебната серија.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - A1on - Кошарка

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Спарси се лизнаа во Мемфис Разиграните Бакси поведоа со 2 1

Спарси се „лизнаа“ во Мемфис, Разиграните Бакси поведоа со 2-1

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

Кошаркарите на Мемфис го совладаа Сан Антонио во третиот плеј-оф меч со 105:94 и намалија на 2-1. Милвоки Бакс го доби Торонто со 104:77 и поведе со 2-1 во серијата.

Историски пресврт на Кливленд во Индијанаполис

Историски пресврт на Кливленд во Индијанаполис

пред 11 месеци - Кајгана - Кошарка

Кошаркарите на Кливленд, изминатата ноќ испишаа историја во НБА лигата, откако победија кај Индијана, иако во еден момент беа во негатива од 26 поени.

Леброн урива легенди  Кралот го мина Коби следна цел е Џордан

Леброн урива легенди: “Кралот“ го мина Коби, следна цел е Џордан

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

Леброн Џејмс беше клучниот играч за големиот пресврт на Кливленд во третиот пле-оф дуел против Индијана. Ѕвездата на шампионот успеа и да поправи лични рекорди и на вечната листа на стрелци да го мине Коби Брајант.

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј офот

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

пред 11 месеци - Локално - Спорт

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој се случи најголемиот пресврт во историјата на плеј-офот од НБА лигата.

Голден Стејт поведе против Портланд со 2 0 110 81

Голден Стејт поведе против Портланд со 2-0, 110-81

пред 11 месеци - Канал 5 - Кошарка

Кевин Дурант не играше поради повреда на коленото, а до победата тимот повторно го водеше Стеф Кари со 19 поени. Клеј Томпсон додаде 16, а Џавал Мекги 15 коша.

Хјустон и Голден Стејт поведоа со 2 0

Хјустон и Голден Стејт поведоа со 2:0

пред 11 месеци - Алфа - Спорт

Во трите натпревари од првата рунда во разигрувањето за титулата во НБА лигата победи на домаќините кои во серијата водат со 2:0.

Вестбрук постави нов рекорд Оклахома сепак загуби во Хјустон

Вестбрук постави нов рекорд, Оклахома сепак загуби во Хјустон

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Расел Вестбрук продолжи да урива рекорди во НБА лигата во оваа сеонза. Ѕвездата на Оклахома го заврши мечот против Хјустон со 51 поен, 10 скока и 13 асистенции и стана најдобар стрелец при трипл дабл на еден натпревар во НБА плејофот.

НБА плеј оф Голден Стејт Хјустон и Вашингтон поведоа со 2 0

НБА плеј оф: Голден Стејт, Хјустон и Вашингтон поведоа со 2-0

пред 11 месеци - Сител - Кошарка

Расел Вестбрук стигна до шестиот „трипл-дабл“ во плеј-оф натпреварите постигнувајќи 51 поен 10 скока и 13 асистенции ноќеска на средбата со Хјустон, но и тоа не и помогна на Оклахома да го избегне вториот пораз во серијата со Хјустон.

Ниту 51 поен на Вестбрук не беа доволни Оклахома да го избегне поразот од Хјустон

Ниту 51 поен на Вестбрук не беа доволни Оклахома да го избегне поразот од Хјустон

пред 11 месеци - МТВ 1 - Кошарка

Расел Вестбрук стигна до шестиот „трипл-дабл“ во плеј-оф натпреварите постигнувајќи 51 поен 10 скока и 13 асистенции ноќеска на средбата со Хјустон, но и тоа не и помогна на Оклахома да го избегне вториот пораз во серијата со Хјустон.

Вестбрук со нов рекорд во плејофот но Хјустон води со 2 0

Вестбрук со нов рекорд во плејофот, но Хјустон води со 2-0

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Расел Вестбрук продолжи со уривање на рекорди во НБА-лигата оваа натпреварувачка сезона, откако ѕвездата на Оклахома сити...

Времеплов
x