20
Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

По денешната ждрепка во Париз беа формирани и другите групи: Група 1: Швајцарија, Украина, Хрватска и Норвешка. Група 2: Италија, Словачка, Полска и Црна Гора.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Македонија со Србија Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија со Србија Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

пред 11 месеци - Република - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018 Силна група со Шведска и Србија

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018: Силна група со Шведска и Србија

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Репрезентациите на Шведска и на Србија се противници на Македонија во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година.

Шведска како судбина - заедно и во квалификациите за ЕП 2018

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Нашата женска репрезентација се најде во третата група заедно со Србија како и противникот од баражот за ЕП, селекцијата на Шведска.

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

пред 11 месеци - Република - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Ждрепка во Париз  Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Ждрепка во Париз – Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Младинките на ЕП во група со Норвешка Русија и со Хрватска

Младинките на ЕП во група со Норвешка, Русија и со Хрватска

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

Женската младинска ракометна репрезентација на Македонија на ЕП (У19) во Словенија ќе игра во групата Б  заедно со селекциите на Норвешка, Русија и на Хрватска.

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија.

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија.

Ќе биде пеколно лето за младинките ждрепката им додели страшна група

Ќе биде пеколно лето за младинките, ждрепката им додели „страшна“ група

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Македонската репрезентација за ракометарки до 19 години немаше среќа во ждрепката за Европското првенство во Словенија ова лето и доби тешка група.

Македонија во група со Норвешка Хрватска и Русија

Македонија во група со Норвешка, Хрватска и Русија

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Младата женска ракометна репрезентација ги доби противниците на ЕП во Словенија, каде што ќе игра во групата Б заедно со...

ЈУНИОРСКО ЕП Македонија против Норвешка Русија и Хрватска

ЈУНИОРСКО ЕП: Македонија против Норвешка, Русија и Хрватска

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Женската јуниорска репрезентација на Македонија која во март со победите над Молдавија и Ф. Острови обезбеди учество на шампионатот во Словенија, денеска ги дозна противниците во групата.

ЖДРЕБ ЗА ЕП У19 Македонија во друштво со Норвешка Хрватска и Русија

ЖДРЕБ ЗА ЕП У19: Македонија во друштво со Норвешка, Хрватска и Русија

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Нашата млада женска репрезентација на ЕП во Словенија ќе игра во групата Б заедно со Русија, Норвешка и Хрватска Женската...

ЖДРЕПКА ЗА ЕП ФРАНЦИЈА Дамите ги добиваат противниците

ЖДРЕПКА ЗА ЕП ФРАНЦИЈА: Дамите ги добиваат противниците

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Утре во Париз ќе се одржи ждрепката за квалификациите за Европското првенство во женска конкуренција кое во 2018 година ќе се одржи во Франција.

Времеплов
x