20
Пожарот кај Здравко Цветковски локализиран  нема повредени

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Пожарот кој избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

Пожарот кај Здравко Цветковски локализиран  нема повредени галерија

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

 ВИДЕО ФОТО Изгореа напуштени бараки во Карпош

(ВИДЕО+ФОТО) Изгореа напуштени бараки во Карпош

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ До темел изгореа бараките во Карпош гаснеа десетици пожарникари ВИДЕО ФОТО

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ: До темел изгореа бараките во Карпош, гаснеа десетици пожарникари (ВИДЕО/ФОТО)

пред 11 месеци - Телеграф - Хроника

До темел изгореа бараките кај Средното градежно училиште „Здравко Цветковски“ во пожарот кој избувна денеска околу пладне.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Популарно - Македонија

Пожарот во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - +Инфо - Скопје

Пожарот во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ , спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот во скопски Карпош

Локализиран пожарот во скопски Карпош

пред 11 месеци - Прес 24 - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем пожар ги пеплоса бараките во близина на ГУЦ  Здравко Цветковски

Голем пожар ги пеплоса бараките во близина на ГУЦ ,,Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

Целосно е блокиран и евакуиран овој дел од Скопје поради опасност од катастрофа. Плинската станица е во непосредна близина на пожарот.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Алфа - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Локализиран е пожарот што ги зафати напуштените бараки кај средното училиште „Здравко Цветковски“. Нема повредени лица и не постои опасност тој да се прошири, потврди командантот на бригадата за противпожарна заштита, Звонко Томески.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Курир - Македонија

Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека пожарот е локализиран и оти не постои опасност да се прошири.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски" на булеварот „Партизански одреди" е ставен под контрола и нема...

Голем пожар во Карпош

Голем пожар во Карпош

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Пожар избувна во бараките кои се наоѓаат во близина на СУЦ „Здравко Цветковски“. Пожарот зема замав и е видлив на поголема далечина.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Вечер - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски" на булеварот „Партизански одреди" е ставен под контрола и нема...

Конечно локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Конечно локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски".

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот Се уште горат бараките на Партизанска

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот: Се уште горат бараките на „Партизанска“

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

30 пожарникари го гаснат пожарот во Карпош  еве каква е состојбата

30 пожарникари го гаснат пожарот во Карпош - еве каква е состојбата

пред 11 месеци - Прес 24 - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред 11 месеци - Вечер - Скопје

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски".

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - 24 вести - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

пред 11 месеци - +Инфо - Скопје

Три напуштени бараки кои се наоѓаат во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, се во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје.

Горат бараките карши Педагошка

Горат бараките карши Педагошка

пред 11 месеци - Утрински - Без катеторија

Пожар избувна во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош.

Горат бараки во Карпош ветрот го разнесува огнот

Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во...

Пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - Здравство 24 - Здравје

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите Детали за пожарот во Карпош

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите: Детали за пожарот во Карпош

пред 11 месеци - Прес 24 - Хроника

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА Полицијата ги отстранува луѓето во близина има и довод за гас ВИДЕО ФОТО

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА: Полицијата ги отстранува луѓето, во близина има и довод за гас (ВИДЕО/ФОТО)

пред 11 месеци - Телеграф - Хроника

Поради опасност од експлозија, полицијата бргу ги отстрани луѓето што се насобраа покрај старата голема барака во скопската населба Карпош, која околу пладне се запали.

Блокиран сообраќајот на Партизанска пожар кај СУГС Здравко Цветковски

Блокиран сообраќајот на Партизанска, пожар кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - Пулс 24 - Македонија

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Голем пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Голем пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред 11 месеци - Бркај работа - Македонија

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Времеплов
x