20
Хасани и Грнчаров по два меча на ладење

Хасани и Грнчаров по два меча на „ладење“

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Дисциплинската комисија на ФФМ ги суспендира по два меча капитените на Шкендија и Вардар поради нивното непримерно однесување...

Грнчаров и Хасани ќе се ладат два меча за кошкањето во Тетово Шкендија на дисциплинска

Грнчаров и Хасани ќе се ладат два меча за кошкањето во Тетово, Шкендија на дисциплинска

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Капитените на Вардар и Шкендија, Бобан Грнчаров и Ферхан Хасани, поради инцидентот на натпреварот во Тетово ќе мора да „одлежат“ по два натпревари, одлучи дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

По два меча пауза за Хасани и за Грнчаров суспендиран е и теренот во Тетово

По два меча пауза за Хасани и за Грнчаров, суспендиран е и теренот во Тетово

пред 11 месеци - Sportmedia - Фудбал

Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Македонија ги казни капитените на Шкендија и на Вардар, Ферхан Хасани и Бобан Грнчаров со по два меча, за инцидентот во Тетово, завчера, кога и двајцата беа исклучени.

Финале ајмооооо

Финале ајмооооо

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Дел од атмосферата во соблекувалната на Шкендија по пласманот во големото Куп финале ја пренесе капитенот на тетовци Ферхан Хасани „Финале ајмоооо“.

Шенсои На битолчани им ветувам дека ќе го освоиме трофејот

Шенсои: На битолчани им ветувам дека ќе го освоиме трофејот

пред 11 месеци - Дневник - Спорт

Актуелниот победник во фудбалскиот Kуп на Македонија, тетовска Шкендија, и битолски Пелистер се финалистите на 25. издание од осамостојувањето на мак-фудбалот.

 Уби каура грмеше на стадионот во Тетово

„Уби каура“ грмеше на стадионот во Тетово

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Реванш натпреварот од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија меѓу Шкендија и Вардар беше прекинат поради физичка пресметка на играчите на двата тима и влегувањето на терен на домашните навивачи.

ФФМ поведува постапка против Шкендија

ФФМ поведува постапка против Шкендија

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Најверојатно тетовскиот клуб, поради инцидентите на вчерашниот куп меч, ќе одигра неколку натпревари како домаќин пред празни трибини.

Навивачите влегоа во терен  инцидент на мечот Шкендија  Вардар

Навивачите влегоа во терен - инцидент на мечот Шкендија - Вардар

пред 11 месеци - Прес 24 - Спорт

Се играше 33. минута кога дојде до прекин на мечот меѓу Шкендија и Вардар. Имаше од се по нешто, кошкање меѓу капитените...

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Екипите на битолски Пелистер и тетовска Шкендија обезбедија пласман во финалето во фудбалскиот Куп на Македонија. Фудбалерите...

Пелистер и Шкендија изборија пласман во финалето во Купот на Македонија

Пелистер и Шкендија изборија пласман во финалето во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Пелистер и Шкендија изборија пласман во финалето во Купот на Македонија во сезоната 2016/2017. Пелистер ја елиминира Брегалница, додека Шкендија го загуби реваншот против Вардар со 0:1, но ќе игра во финалето поради победата во првиот меч 3:1.

Прекин на мечот Шкендија  Вардар

Прекин на мечот Шкендија – Вардар

пред 11 месеци - Денешен - Спорт

Реванш натпреварот од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија меѓу Шкендија и Вардар вчера беше прекинат. До прекин...

Шкендија и Пелистер финалисти во Купот на Македонија

Шкендија и Пелистер финалисти во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Актуелно24 - Спорт

Пелистер и Шкендија изборија пласман во финалето на Купот на Македонија во сезоната 2016/2017. Пелистер ја елиминира Брегалница, додека Шкендија го загуби реваншот против Вардар со 0:1, но ќе игра во финалето поради победата во првиот меч 3:1.

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Екипите на битолски Пелистер и тетовска Шкендија обезбедија пласман во финалето во фудбалскиот Куп на Македонија. Фудбалерите...

Прекин на мечот Шкендија  Вардар

Прекин на мечот Шкендија – Вардар

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Реванш натпреварот од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија меѓу Шкендија и Вардар е прекинат. До прекин на мечот...

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Екипите на битолски Пелистер и тетовска Шкендија обезбедија пласман во финалето во фудбалскиот Куп на Македонија. Фудбалерите...

Фудбал Куп на Македонија Четврто финале за Шкендија и за Пелистер

Фудбал, Куп на Македонија: Четврто финале за Шкендија и за Пелистер

пред 11 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: Skendija/Facebook Шкендија и Пелистер ќе играат во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија. Предноста (3:1) што тетовци ја понесоа од „Телеком арена“ по првиот дуел со скопските „црвено-црни“ се покажа како доволна во реваншот.

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

пред 11 месеци - Курир - Фудбал

Фудбалерите на Пелистер забележаа победа со 1:0 против Брегалница во реванш полуфиналниот меч кој попладнево се одигра на стадионот „Тумбе кафе“ во Битола.

ПРЕКИН И ЦРВЕНИ ВО ТЕТОВО Вардар победи но Шкендија обезбеди финале ФОТО ВИДЕО

ПРЕКИН И ЦРВЕНИ ВО ТЕТОВО: Вардар победи, но Шкендија обезбеди финале (ФОТО/ВИДЕО)

пред 11 месеци - Телеграф - Фудбал

Фудбалерите на Вардар успеаја да ја совладаат Шкендија во Тетово со 1:0 на реваншот од Купот на Македонија, но вкупните 3:2 се во корист на тетовци кои одат во финалето каде за ривали ќе ги имаат битолчани.

Прекин на мечот Шкендија  Вардар тепачка меѓу капитените

Прекин на мечот Шкендија – Вардар, тепачка меѓу капитените

пред 11 месеци - Република - Фудбал

Реванш натпреварот од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија меѓу Шкендија и Вардар беше прекинат во првото полувреме.

ШКЕНДИЈА И ПЕЛИСТЕР ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ТИТУЛАТА ВО МАКЕДОНСКИОТ КУП

ШКЕНДИЈА И ПЕЛИСТЕР ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ТИТУЛАТА ВО МАКЕДОНСКИОТ КУП

пред 11 месеци - Телма - Фудбал

Шкендија и Пелистер обезбедија пласман во финалето од фудбалскиот Куп на Македонија. Тетовчани ќе имаат можност да го бранат трофејот освоен минатата година, откако во полуфиналето го елиминираа Вардар.

Пелистер  Шкендија во финалето на Купот на Македонија

Пелистер - Шкендија во финалето на Купот на Македонија

пред 11 месеци - Сител - Фудбал

Екипите на битолски Пелистер и тетовска Шкендија обезбедија пласман во финалето во фудбалскиот Куп на Македонија. Ова е епилогот по реванш полуфиналните натпревари кои беа одиграни попладнево.

Шкендија и Пелистер финалисти во Купот на Македонија

Шкендија и Пелистер финалисти во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Пелистер и Шкендија изборија пласман во финалето на Купот на Македонија во сезоната 2016/2017. Пелистер ја елиминира Брегалница, додека Шкендија го загуби реваншот против Вардар со 0:1, но ќе игра во финалето поради победата во првиот меч 3:1.

Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините

Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Се играше 33. минута кога дојде до прекин на мечот меѓу Шкендија и Вардар. Имаше од се по нешто, кошкање меѓу капитените...

Шкендија и Пелистер во големото финале во Купот на Македонија

Шкендија и Пелистер во големото финале во Купот на Македонија

пред 11 месеци - ТВ Нова - Спорт

Екипата на Шкендија се пласираше во финалето во фудбалскиот куп на Македонија, иако во вториот полуфинален натпревар против Вардар на домашен терен загуби со 1:0.

Победата за Вардар финалето за Шкендија

Победата за Вардар, финалето за Шкендија

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Вардар со 1:0 ја победи Шкендија со голот на Велковски, но тетовци одат во големото финале зошто имаат вкупни 3:2 во полуфиналниот двомеч Шкендија се пласира во финалето на Македонија бр.

Грнчаров Вардар за Шкендија е Реал Мадрид секаде си ги тепа

Грнчаров: Вардар за Шкендија е Реал Мадрид, секаде си ги тепа…

пред 11 месеци - Екипа - Фудбал

Вардар запиша пирова победа од 0-1 на гостувањето против Шкендија во Тетово на реванш пресметката од полуфиналето во Купот...

Пелистер против Шкендија во финалниот дуел

Пелистер против Шкендија во финалниот дуел

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Единствениот погодок на реванш дуелот, кој беше прекинат во 30 минута поради физичката пресметка помеѓу двата капитени, Ферхан...

Шкендија и Пелистер во Куп финалето

Шкендија и Пелистер во Куп финалето

пред 11 месеци - Канал 5 - Фудбал

Шкендија и Пелистер ќе играат во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија. Во тензична атмосфера, кошкање, црвени картони...

Пелистер против Шкендија во финалниот дуел

Пелистер против Шкендија во финалниот дуел

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Единствениот погодок на реванш дуелот, кој беше прекинат во 30 минута поради физичката пресметка помеѓу двата капитени, Ферхан...

Битола се радува Пелистер по 2001 година одново во финале

Битола се радува, Пелистер по 2001 година одново во финале

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Со голот на Лукас во 80. минута, Пелистер со 1:0 ја победи Брегалница во реванш мечот од 1/2 финалето во Купот и со вкупни 3:2 се пласира во големото финале по пауза од 16 години Битола во еуфорија, под „Тумбе Кафе“ голема радост.

Времеплов
x