20
Kонцерт на Чик Kореа со Електрик бенд во Метрополис арената

Kонцерт на Чик Kореа со „Електрик бенд“ во „Метрополис арената“

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Легендарниот џез-пијанист Чик Kореа на 2 јули ќе свири во „Метрополис арената“ во Скопје. Во рамките на ексклузивната светска турнеја и македонската публика ќе има можност да ужива во проектот „Чик Kореа Електрик бенд“.

Влезниците за Чик кориа електрик бенд од понеделник во продажба

Влезниците за „Чик кориа електрик бенд“ од понеделник во продажба

пред 11 месеци - Телеграф - Сцена

Влезниците за концертот на „Чик кориа електрик бенд“ в понеделник, 24 април, ќе бидат пуштени во продажба на продажната мрежа „Купи карти за сѐ“, соопштуваат од „Спектаклум“, организаторите на настанот.

Влезниците за концертот на легендарниот џез состав The Chick Corea Elektric Band од понеделник во продажба

Влезниците за концертот на легендарниот џез состав “The Chick Corea Elektric Band” од понеделник во продажба

пред 11 месеци - Курир - Сцена

Како што предходно Ве информиравме, во склоп на ексклузивната светска турнеја и македонската публика за првпат, ќе има шанса да го слушне во живо проектот, кој засекогаш ќе остане дел од  музичката револуција  во џез музиката, на 02.

Во јули пред македонската публика The Chick Corea Electic Band  Картите од понеделник во продажаб

Во јули пред македонската публика „The Chick Corea Electic Band“: Картите од понеделник во продажаб

пред 11 месеци - Весник - Забава

Организаторот на концертот на „The Chick Corea Electric Band“ информира ддека од понеделник (24.04), преку продажната мрежа...

Во јули пред македонската публика The Chick Corea Electic Band  Картите од понеделник во продажба

Во јули пред македонската публика „The Chick Corea Electic Band“: Картите од понеделник во продажба

пред 11 месеци - Република - Сцена

Организаторот на концертот на „The Chick Corea Electric Band“ информира ддека од понеделник (24.04), преку продажната мрежа...

Влезниците за концертот на легендарниот џез состав The Chick Corea Elektric Band од понеделник во продажба

пред 11 месеци - Нетпрес - Живот

Од понеделник 24 април преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се” во продажба ќе бидат пуштени влезниците за Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист, THE CHICK COREA Electric Band.

Времеплов
x