20
Македонија во група со Србија и Шведска за квалификациите за ЕП 2018

Македонија во група со Србија и Шведска за квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Утрински - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

пред 10 месеци - Денар - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година.

Ракометарките ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Ракометарките ги добија противниците во квалификациите за ЕП

пред 10 месеци - Тип - Ракомет

Ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во квалификациите за Европското првенство против Шведска, Србија и победникот во претквалификациите (Финска, Грција и Фарските Острови), одлучи денес ждребот во Париз.

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија во петокот ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година.

Шведска противник  и во квалификациите за ЕП 2018

Шведска противник и во квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Селекторот Симовски  Време да покажеме се што знаеме

Селекторот Симовски: Време да покажеме се што знаеме

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Македонските ракометарки во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција и за враќање на европската сцена...

Селекторот Симовски  Време да покажеме се што знаеме

Селекторот Симовски: Време да покажеме се што знаеме

пред 10 месеци - Република - Ракомет

Македонските ракометарки во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција и за враќање на европската сцена...

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 10 месеци - МТВ 1 - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Ракометарките во група со Шведска и Србија

Ракометарките во група со Шведска и Србија

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација ќе игра во третата квалификациска група за пласман на ЕП 2018 во Франција, а противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Ракометарките во група со Шведска и Србија

Ракометарките во група со Шведска и Србија

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација ќе игра во третата квалификациска група за пласман на ЕП 2018 во Франција, а противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија во познато друштво во квалификациите за ЕП 2018

Македонија во познато друштво во квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

„Црвено-жолтите“ се најдоа во третата квалификациска група заедно со селекциите на Србија и Шведка, која воедно е и наш противник во баражот за СП.

Ракометарките на Македонија во третата група во квалификациите за ЕП 2018

Ракометарките на Македонија во третата група во квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Сител - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 10 месеци - Курир - Ракомет

По денешната ждрепка во Париз беа формирани и другите групи: Група 1: Швајцарија, Украина, Хрватска и Норвешка. Група 2: Италија, Словачка, Полска и Црна Гора.

Македонија со Србија  Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија со Србија  Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

пред 10 месеци - Република - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 10 месеци - +Инфо - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Симовски  Конечно треба да се покажат и нашите резултати

Симовски: Конечно треба да се покажат и нашите резултати

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

Македонските ракометарки во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција и за враќање на европската сцена...

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018  Силна група со Шведска и Србија

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018: Силна група со Шведска и Србија

пред 10 месеци - Телеграф - Ракомет

Репрезентациите на Шведска и на Србија се противници на Македонија во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред 10 месеци - A1on - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Ракометарките ги дознаа противниците за квалификациите за ЕП 2018

Ракометарките ги дознаа противниците за квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Дерби - Ракомет

Македонската женска сениорска ракометна репрезентација го дозна противниците за квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година.

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

пред 10 месеци - Sportmedia - Ракомет

Нашата женска репрезентација се најде во третата група заедно со Србија како и противникот од баражот за ЕП, селекцијата на Шведска.

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Шведска како судбина - заедно и во квалификациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

пред 10 месеци - Република - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Ждрепка во Париз   Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Ждрепка во Париз – Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

пред 10 месеци - Кајгана - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година.

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија.

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија.

Времеплов
x