20
Мурињо фатен на дело

Мурињо фатен на дело

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Непосредно пред победничкиот гол на Маркус Рашворд, со кој Манчестер јунајтед во продолжението славеше над Андерлехт за пласман во полуфиналето на Лигата на Европа, Жозе Мурињо имаше необичен ритуал покрај аут-линијата.

Мурињо фатен на дело

Мурињо фатен на дело

пред 12 месеци - Република - Фудбал

Непосредно пред победничкиот гол на Маркус Рашворд, со кој Манчестер јунајтед во продолжението славеше над Андерлехт за пласман во полуфиналето на Лигата на Европа, Жозе Мурињо имаше необичен ритуал покрај аут-линијата.

Мурињо носи амајлија за среќа   Тоа го правам 17 години

Мурињо носи амајлија за среќа – Тоа го правам 17 години…

пред 12 месеци - Екипа - Фудбал

Непосредно пред победничкиот гол на Маркус Рашворд со кој Манчестер јунајтед во продолжението славеше против Андерлехт за пласман во полуфиналето на Лигата на Европа, Жозе Мурињо имаше необичен ритуал покрај аут линијата.

Каква амајлија бакнуваше Мурињо синоќа

Каква амајлија бакнуваше Мурињо синоќа

пред 12 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Во финишот од дуелот со Андерлехт, Мурињо извади од џебот мал предмет и го бакнуваше. После мечот новинарите го прашале што е таинствениот предмето кој Мурињо го бакна пред Маркус Решфорд да го даде решавачкиот гол.

Што направи Мурињо пред голот на Рашфорд

Што направи Мурињо пред голот на Рашфорд?

пред 12 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Маркус Рашфорд беше херојот на Манчестер јунајтед минатата ноќ, но неколку минути претходно Мурињо направи интересен потег кој го привлече вниманието.

Скриената амајлијата му донесе среќа  Мурињо бакна мистериозно ливче неколку секунди пред одлучувачкиот гол на Рашфорд за полуфинале на Јунајтед

Скриената амајлијата му донесе среќа: Мурињо бакна мистериозно ливче неколку секунди пред одлучувачкиот гол на Рашфорд за полуфинале на Јунајтед

на 4.2017 - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо не можеше докрај да биде задоволен од пласманот во полуфиналето на Лига Европа од едноставна причина што ги загуби...

Мурињо  Некои играчи уште ја немаат заслужено мојата доверба

Мурињо: Некои играчи уште ја немаат заслужено мојата доверба

на 4.2017 - Sportmedia - Фудбал

Англискиот гигант благодарение на голот на Маркус Рашфорд победи со 2:1 против белгискиот тим Тренерот на Манчестер Јунајтед,...

Официјални состави  Манчестер јунајтед   Андерлехт

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Андерлехт

на 4.2017 - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо и Рене Вајлер со следниве фудбалери ќе го започнат денешниот реванш четвртфинален натпревар од Лига Европа:

Мурињо објасни зошто бил разочаран од целиот тим по првиот меч со Андерлехт

Мурињо објасни зошто бил разочаран од целиот тим по првиот меч со Андерлехт

на 4.2017 - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо вели дека не бил разочаран од Златан Ибрахимовиќ, туку од целиот тим по мечот со Андерлехт во Лига Европа пред вечерашниот ревана на „Олд Трафорд“ против белгискиот тим и објасни зошто.

Времеплов
x