20
Заев со Безак Потребен е мирен трансфер на власта

Заев со Безак: Потребен е мирен трансфер на власта

пред 12 месеци - Макфакс - Без катеторија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Заев се сретна со амбасадорот на Р Италија Еве за што се разговараше

Заев се сретна со амбасадорот на Р. Италија! Еве за што се разговараше

пред 12 месеци - Бизнис вести - Економија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Заев Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси

Заев-Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси

пред 12 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словачкиот амбасадор Безак

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словачкиот амбасадор Безак

пред 12 месеци - Канал 5 - Македонија

Тема на разговорот, како што соопштија од СДСМ, била потребата од деблокирање на демократските процеси, со коишто ќе се овозможи стабилност и развој на Република Македонија кон ЕУ и НАТО и квалитетен живот за граѓаните.

Заев на средбата со Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси мора да има решение по демократски пат

Заев на средбата со Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси, мора да има решение по демократски пат

пред 12 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 12 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

на 4.2017 - Сител - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Средба Заев  Ромео Никој нема право да ги запре демократските промени

Средба Заев - Ромео: Никој нема право да ги запре демократските промени

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Р Италија во Р Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

на 4.2017 - Идивиди - Македонија

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија,...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

на 4.2017 - +Инфо - Македонија

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средбата е констатирана потребата...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

на 4.2017 - A1on - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Средба на Заев со италијанскиот амбасадор

Средба на Заев со италијанскиот амбасадор

пред 12 месеци - Нова ТВ - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во земјава, Карло Ромео. Како што се наведува...

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?

на 4.2017 - Р.С. Европа - Македонија

ДУИ останува на тврдењето дека има средби на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, иако од двете партии негираат. Аналитичарите оценуваат дека и покрај јавно спротиставените ставови, на крајот кризата ќе треба да се реши преку таков формат.

ДУИ Груевски и ЗАев одржаа неколку лидерски средби

ДУИ: Груевски и ЗАев одржаа неколку лидерски средби

на 4.2017 - Прес 24 - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети тврди дека лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев на тет- а-тет средби бараат излез од институционалната криза.

Заев до Ромео Ќе продолжиме со чекорите за деблокирање на демократските процеси

Заев до Ромео: Ќе продолжиме со чекорите за деблокирање на демократските процеси

пред 12 месеци - Локално - Македонија

Парламентарното мнозинство ќе продолжи со чекорите кон избор на нов претседател на Собранието и избор на новата влада, рекол лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната средба со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео.

Шеќеринска Нема преговори со ВМРО ДПМНЕ ВИДЕО

Шеќеринска: Нема преговори со ВМРО-ДПМНЕ ВИДЕО

на 4.2017 - +Инфо - Македонија

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска, тврди дека ВМРО-ДПМНЕ се обидувало и сè уште се обидува да добие амнестија и дека од време на време такви сигнало испраќале до СДСМ.

Додека на Заев не му приличи да е патриот албанските партии подготвени етнички да коалицираат за локалните избори

Додека на Заев не му приличи да е патриот, албанските партии подготвени етнички да коалицираат за локалните избори

на 4.2017 - Весник - Македонија

Кога се во прашање нивните национални интереси Албанците се подготвени да настапат единствено, како и што застанаа позади...

Тешка магла над процесите во Македонија

Тешка магла над процесите во Македонија

на 4.2017 - DW - Македонија

Ставот на Ахмети дека клучот за излез од кризата е кај ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, директно води кон формирање широка коалиција или кон нов политички договор, сметаат извори упатени во стратегијата на лидерот на ДУИ.

Додека на Заев не му приличи да е патриот албанските партии подготвени етнички да коалицираат за локалните избори

Додека на Заев не му приличи да е патриот, албанските партии подготвени етнички да коалицираат за локалните избори

на 4.2017 - Република - Македонија

Кога се во прашање нивните национални интереси Албанците се подготвени да настапат единствено, како и што застанаа позади...

ВМРО ДПМНЕ остро реагираше на Шеќеринска Еве што и порачаа

ВМРО-ДПМНЕ остро реагираше на Шеќеринска! Еве што и порачаа

на 4.2017 - Бизнис вести - Економија

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на Шекеринска, и објави соопштение до јавноста. Ви го пренесуваме во целост: „Шекеринска лаже како Заев.

Реакција на ВМРО ДПМНЕ во врска со тврдењата на Шеќеринска

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ во врска со тврдењата на Шеќеринска

на 4.2017 - Фаланга - Македонија

За тврдењата на Радмила Шекеринска вечерва реагираа од ВМРО-ДПМНЕ: од партијата наведуваат дека потпретседателката на СДСМ лаже кога борува дека некој од ВМРО барал амнестија.

ВМРО ДПМНЕ Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

на 4.2017 - Денешен - Македонија

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

Се огласи Шеќеринска Еве што изјави за тајните средби меѓу Груевски и Заев

Се огласи Шеќеринска: Еве што изјави за тајните средби меѓу Груевски и Заев

на 4.2017 - Бизнис вести - Економија

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска за можните тајни средби меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека нејзиниот претседател нема зошто да се среќава со Груевски.

Груевски и Заев имаат директни средби за што

Груевски и Заев имаат директни средби- за што?

на 4.2017 - Локално - Македонија

Во зградата на парламентот не  е само килавата режирана дебата, туку се случува и еден поконкретен дијалог. Се разбира тој е зад камерите, и јавноста.

ДУИ тврди дека Заев и Груевски преговараат

ДУИ тврди дека Заев и Груевски преговараат

на 4.2017 - Утрински - Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ ги демантираа тврдењата на пратеникот од ДУИ Реџаил Исмаили дека двајцата лидери имаат средби и повторија...

ВМРО ДПМНЕ Шекеринска попусто се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска попусто се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

на 4.2017 - Вистина - Без катеторија

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на Шекеринска

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на Шекеринска

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на Шекеринска. Според оваа партијата Радмила Шекеринска лаже како Заев. „Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО ДПМНЕ Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

на 4.2017 - Весник - Македонија

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО ДПМНЕ Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

на 4.2017 - Вечер - Македонија

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

Времеплов
x