20
Потврдено  Доаѓа Xiaomi Mi 6 Plus со 6GB RAM

Потврдено: Доаѓа Xiaomi Mi 6 Plus со 6GB RAM!

пред 11 месеци - GSM - Техно

Спремен за претставување следната недела, доаѓа поголема и подобрена верзија од Mi 6, Mi 6 Plus!. Mi 6 дефинитивно е премиум модел, кој може да се натпреварува и со најдобрите телефони во моментов, но неговиот 5.

Xiaomi Mi MIX 2 доаѓа со Snapdragon 835 и 8GB RAM

Xiaomi Mi MIX 2 доаѓа со Snapdragon 835 и 8GB RAM!

пред 11 месеци - GSM - Техно

Xiaomi Mi MIX 2 беше еден од најголемите изненадувања за минатата година, благодарение на својот интересен дизајн. Нормално, поради тоа, заинтересираноста за неговиот следбеник е огромна.

Запознајте се со Xiaomi Mi 6  Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

Запознајте се со Xiaomi Mi 6: Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

пред 11 месеци - Бркај работа - Техно

Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi 6 е придвижен со најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и доаѓа со 5.

Xiaomi го претстави новиот предводник   Mi6

Xiaomi го претстави новиот предводник – Mi6

пред 11 месеци - Денар - Техно

Овој телефон со екран од 5,15 инчи, во куќиштето има „Snapdragon 835“, што значи дека е дури третиот телефон кој го има овој процесор од новата генерација.

Xiaomi Mi 6 е супер моќен смартфон со многу достапна цена

Xiaomi Mi 6 е супер моќен смартфон со многу достапна цена

пред 11 месеци - Smartportal - Техно

Ако сакате смартфон од високата класа, но немате доволно средства за етаблираните смартфони како Galaxy S8 или iPhone 7, на помош доаѓаат кинеските производители.

Моќен е колку Samsung Galaxy S8  поевтин е дупло

Моќен е колку Samsung Galaxy S8, поевтин е дупло

пред 11 месеци - Интересно - Техно

Xiaomi Mi 6 е новиот модел на компанијата, кој има исти перформанси како Samsung Galaxy S8: најновиот Snapdragon 835 процесор, 6GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија.

Први фотографии направени со Xiaomi Mi 6

Први фотографии направени со Xiaomi Mi 6!

пред 11 месеци - GSM - Техно

Xiaomi стана една од најпопуларните компании во Кина за многу кратко време, а пред само некој ден го претстави најважниот телефон за оваа година, Xiaomi Mi 6.

Xiaomi најави нов телефон   flagship  за 360 долари

Xiaomi најави нов телефон, „flagship“ за 360 долари

пред 11 месеци - IT.mk - Техно

Кинескиот гигант Xiaomi го претстави новиот телефон, Mi 6. Телефонот доаѓа со Snapdragon 835 процесор и дуал-камера. Она што е можеби подеднакво импресивно е цената, која овојпат е 360 долари.

Потврдено  Xiaomi Mi 6 ќе има две 12 мегапикселни камери на задната страна

Потврдено: Xiaomi Mi 6 ќе има две 12 мегапикселни камери на задната страна!

пред 11 месеци - GSM - Техно

Се што знаеме за Xiaomi Mi 6, пред да биде претставен денеска, на 19 април:. Како што веќе знаеме, уредот ќе има 5.1 инчен дисплеј со 1080 x 1920 (FHD) резолуција.

Времеплов
x