20
Нигерија  Загинаа 30 навивачи на Јунајтед

Нигерија: Загинаа 30 навивачи на Јунајтед

пред 11 месеци - Сител - Фудбал

Голема трагедија се случи во Нигерија, а поврзана е со Манчестер Јунајтед, чии 30 навивачи смртно страдаа додека го гледале натпреварот помеѓу Јунајтед и Андерлехт (2:1) во четвртфиналето, во Лига Европа.

Трагедија во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер Јунајтед

Трагедија во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер Јунајтед

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Голема трагедија се случи во Нигерија, а поврзана е со Манчестер Јунајтед, чии 30 навивачи смртно страдаа додека го гледале натпреварот помеѓу Јунајтед и Андерлехт (2:1) во четвртфиналето, во Лига Европа.

НЕСРЕЌА ВО НИГЕРИЈА  Загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

НЕСРЕЌА ВО НИГЕРИЈА: Загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 11 месеци - Телеграф - Свет

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде што поголема група била собрана да го гледа натпреварот од Лига Европа меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Загинаа 20 навивачи на Манчестер Јунајтед

Загинаа 20 навивачи на Манчестер Јунајтед

пред 11 месеци - Канал 5 - Свет

Полицијата потврди дека седуммина од 40-тината навивачи се мртви, но медиумите јавуваат за повеќе од 20 жртви. Од болницата каде што се пренесени повредените јавуваат дека десетмина се во тешка состојба.

Нигерија  Електричен кабел усмрти 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Нигерија: Електричен кабел усмрти 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 11 месеци - Утрински - Без катеторија

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 11 месеци - Вест - Спорт

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 11 месеци - Курир - Свет

Едно лице е во критична состојба. Според локалните медиуми, во моментот во објектот имало околу 80 лица, но останатите успеале да побегнат.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 11 месеци - A1on - Свет

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

30 загинати навивачи на Јунајтед во Нигерија

30 загинати навивачи на Јунајтед во Нигерија

пред 11 месеци - Off.net.mk - Спорт

Синоќа додека нивниот омилен клуб Манчестер играше против Андерлехт во Лига Европа, над нигериски навивачи на Јунајтед страдале откако врз нив паднал електричен кабел со висок напон.

Фудбалски фанови загинаа гледајќи го натпреварот меѓу Манчестер и Андерлехт

Фудбалски фанови загинаа гледајќи го натпреварот меѓу Манчестер и Андерлехт

пред 11 месеци - Дерби - Фудбал

Следејќи го вчерашниот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Андерлехт,30 фудбалски фанови на Манчестер доживеаа несреќа во местото Калабар, Јужна Нигерија откако врз нив од неразјаснети причини падна кабел со висок напон.

Времеплов
x