20
20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

пред 11 месеци - Вест - Свет

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбург, соопшти локалната итна служба.

Трагедија во Јоханесбург  20 деца загинаа во сообраќајна несреќа

Трагедија во Јоханесбург: 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа

пред 11 месеци - Курир - Свет

– Потврдено е дека загинаа 20 деца, изјави портпаролот на итната служба Расел Меиринг. Повеќето деца биле заробени во завтобусот и веднаш починале при сударот, додаде тој.

УЧИЛИШЕН МИНИБУС УДРИ ВО КАМИОН  Загинаа 20 деца во тешка сообраќајка во Јоханесбург

УЧИЛИШЕН МИНИБУС УДРИ ВО КАМИОН: Загинаа 20 деца во тешка сообраќајка во Јоханесбург

пред 11 месеци - Телеграф - Свет

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба.

Во сообраќајна несреќа во Јоханесбург загинаа 20 деца

Во сообраќајна несреќа во Јоханесбург загинаа 20 деца

пред 11 месеци - +Инфо - Свет

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба.

Голема трагедија  тешка сообраќајка во која загинаа 20 деца

Голема трагедија- тешка сообраќајка во која загинаа 20 деца

пред 11 месеци - Прес 24 - Свет

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба.

20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка

20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Најмалку 20 деца загинаа во автобуска несреќа во Јужна Африка, кога, од непознати причини, минибус кој превезувал деца, најпрво се удрил во камион, по што излетал од патот и се запалил.

Јоханесбург  Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

Јоханесбург: Во сообраќајна несреќа загинаа 20 деца

пред 11 месеци - A1on - Свет

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во провинцијата Мупмаланга, соопшти локалната итна служба.

Јужна Африка: Дваесет деца загинаа во сообраќајна несреќа

пред 11 месеци - Нетпрес - Свет

Најмалку 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбургкоја се случила кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар.

Во судар на минибус и на камион во Јужна Африка  загинаа 20 деца

Во судар на минибус и на камион во Јужна Африка, загинаа 20 деца

пред 11 месеци - Локално - Свет

Најмалку 20 ученици загина откако минибус со кој се возеле удрил во камион и се запалил во провинцијата Мипмаланга, северно од јужноафриканската престолнина Преторија.

Времеплов
x