20
Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

пред 11 месеци - Курир - Свет

ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите за метал, влегол во холот на ФСБ во Хабаровск и отворил оган кон присутните. Убиен е службеник на ФСБ и еден посетител, по што обезбедувањето го застрелало напаѓачот.

Нов напад во Русија  тројца мртви

Нов напад во Русија- тројца мртви

пред 11 месеци - Прес 24 - Свет

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

пред 11 месеци - Пулс 24 - Свет

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

пред 11 месеци - +Инфо - Свет

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

пред 11 месеци - ТВ Нова - Свет

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

пред 11 месеци - A1on - Свет

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот Исток на Русија.

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

пред 11 месеци - A1on - Свет

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

пред 11 месеци - Сител - Свет

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот Исток на Русија.

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

пред 11 месеци - Денешен - Свет

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

пред 11 месеци - Денешен - Свет

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во градот Хабаровск, на Далечниот Исток на Русија.

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Непознато маж убило две лица на ФСБ

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица....

Вооружен инцидент во Руската безбедносна служба   тројца убиени

Вооружен инцидент во Руската безбедносна служба – тројца убиени

пред 11 месеци - Нова ТВ - Свет

Три лица се убиени откако непознато лице пукало во зградата на руската Федерална служба за безбендост (ФСБ) во градот Хабаровск, објави агенцијата АП повикувајќи се на соопштението на ФСБ.

Напад врз руското ФСБ, има убиени

пред 11 месеци - Нетпрес - Свет

Во градот Хабаровск во петокот било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што...

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија

пред 11 месеци - Локално - Свет

Вооружен напаѓач убил службеник на руската Федерална служба за безбедност и еден посетител на канцеларијата на ФСБ на истокот на Русија.

Русија  Непознат маж убил две лица на ФСБ

Русија: Непознат маж убил две лица на ФСБ

пред 11 месеци - Кајгана - Свет

Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица....

 ФОТО 18   ФСБ ликвидира двајца мажи осомничени за подготовка на терористички напад

(ФОТО 18+) ФСБ ликвидира двајца мажи осомничени за подготовка на терористички напад

пред 11 месеци - Актуелно24 - Свет

Вработени на Федералната служба за безбедност (ФСБ) се ликвидирале двајца мажи од Средна Азија, кои подготвувале да извршат терористички напад во Руската Федерација, пренесува во средата РИА Новости.

Времеплов
x