20
Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

пред 11 месеци - Курир - Свет

Германските медиуми претходно објавија дека вооружениот напаѓач е повреден во престрелка со полицијата. Како што јавува дописникот...

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

пред 11 месеци - +Инфо - Свет

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија.

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

Уапсен човекот што сакал да ограби банка во Германија

пред 11 месеци - Пулс 24 - Свет

Германската полиција попладнево го уапси 57-годишниот напаѓач, кој е осомничен дека сакал да изврши вооружен грабеж на банка во градот Валдшут на гранцата со Швајцарија.

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 11 месеци - Курир - Свет

Според полициското соопштение, двајца вработени се скриени во една од просториите на банката, а напаѓачот не може да дојде во контакт со нив.

Вонредна вест од Германија  Истрели и заложници во банка

Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Вооружен маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието “Фокус”.

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 11 месеци - +Инфо - Свет

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми.

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 11 месеци - Прес 24 - Свет

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми.

Париз под полициска опсада   откажани завршните митинзи во претседателската кампања

Париз под полициска опсада – откажани завршните митинзи во претседателската кампања

пред 11 месеци - Канал 5 - Свет

Вториот осомничен напаѓач сам и се предал на белгиската полиција по алармот дека е осомничен за инволвираност во нападот.

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

Престрелка меѓу полицијата и напаѓач на банка во Германија

пред 11 месеци - A1on - Свет

Полицајци пукале во вооружен напаѓач кој влегол во банка во градот Валдшут, близу границата со Швајцарија во покраината Баден Виртенберг, јавуваат локалните медиуми.

Заложничка драма во банка во Германија

Заложничка драма во банка во Германија

пред 11 месеци - Локално - Свет

Вооружен крадец влегол во банка во јужниот германски град Валдшут и како заложници држи двајца вработени, соопшти германската полиција.

Вонредна од Германија  Пукање и заложници

Вонредна од Германија! Пукање и заложници?

пред 11 месеци - Локално - Хроника

Вооружен маж нападнал банкарски гранка, а областа околу него е во блокада Маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието.

Времеплов
x