20
No End подготвени за настапот на Вино Викенд  Сите патишта водат кон Штип

No End подготвени за настапот на Вино Викенд: Сите патишта водат кон Штип

пред 11 месеци - Канал 77 - Без катеторија

Момците од бендот No End ќе ја отворат последната вечер од претстојниот Вино Викенд, кој од денеска до недела се одржува во Радио Кафе Канал 77 – Штип.

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

пред 11 месеци - Канал 77 - Фудбал

Познати се полуфиналните двојки во Лигата на шампионите, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за пласман до големото финале.

Уапсен е бомбашот од Дортмунд

Уапсен е бомбашот од Дортмунд

пред 11 месеци - Канал 77 - Свет

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Ученик нападнал наставник во училиште во Симница

Ученик нападнал наставник во училиште во Симница

пред 11 месеци - Канал 77 - Хроника

Петнаесетгодишен ученик физички нападнал и му нанел повреди на главата на наставник во основното училиште „Исмаил Ќемали“ во гостиварското село Симница.

No End спремни за настапот на Вино Викенд  Сите патишта водат кон Штип

No End спремни за настапот на Вино Викенд: Сите патишта водат кон Штип

пред 11 месеци - Канал 77 - Без катеторија

Момците од бендот No End ќе ја отворат последната вечер од претстојниот Вино Викенд, кој од денеска до недела се одржува во Радио Кафе Канал 77 – Штип.

Нов терористички напад во Париз

Нов терористички напад во Париз

пред 11 месеци - Канал 77 - Свет

Терористички напад се случи синоќа на авенијата Шанзелизе во Париз. Во претсрелка е убиен еден полицаец, а двајца други се тешко ранети.

За еден месец во Романија осудени 71 лица за корупција

За еден месец во Романија осудени 71 лица за корупција

пред 11 месеци - Канал 77 - Свет

Седумдесет и еден обвинети биле осудени конечно за корупција во Романија во месец март во случаите на кои работела Националната дирекција за борба против корупцијата (НДБК), пријави денес весникот „Куриерул национал“, цитиран од агенциите.

Американка стана цел на потсмев поради своето име

Американка стана цел на потсмев поради своето име

пред 11 месеци - Лидер - Живот

Исис Харамбе Спјут (20) од американската сојузна држава Калифорнија стана цел на брутално онлајн тормозење, откако некој ја објави нејзината возачка дозвола на социјалните мрежи.

И се потсмеваат поради името Исис  а таа била крстена по божица

И се потсмеваат поради името Исис, а таа била крстена по божица

пред 11 месеци - +Инфо - Живот

Исис Харамбе Спјут (20) од американската сојузна држава Калифорнија стана цел на брутално онлајн тормозење, откако некој ја објави нејзината возачка дозвола на социјалните мрежи.

Американка стана цел на потсмев поради своето име

Американка стана цел на потсмев поради своето име

пред 11 месеци - Сител - Живот

Исис Харамбе Спјут (20) од американската сојузна држава Калифорнија стана цел на брутално онлајн тормозење, откако некој ја објави нејзината возачка дозвола на социјалните мрежи.

Американка стана цел на потсмев поради своето име

Американка стана цел на потсмев поради своето име

пред 11 месеци - Канал 77 - Живот

Дваесетгодишната, Исис Харамбе Спјут од американската сојузна држава Калифорнија стана цел на брутално онлајн тормозење, откако некој ја објави нејзината возачка дозвола на социјалните мрежи.

Времеплов
x