20

The Backdoor Band со добра забава за публиката на Вино Викенд – Штип

пред 11 месеци - Канал 77 - Без катеторија

Прв ден од манифестацијата која за првпат се случува во источна Македонија. Домаќини се порфесионалците од Радио Кафе Канал 77 – Штип, кои го организираат Вино Викенд.

Татко и син краделе акумулатор  Со нож го повредиле полицаецот кој ги забележал

Татко и син краделе акумулатор – Со нож го повредиле полицаецот кој ги забележал

пред 11 месеци - Канал 77 - Хроника

Вчеравечер на ул. „Марксова“ во Прилеп полициски службеник кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив.

Пациент во душевната болница во Негорци по пошта си добил марихуана и дијазепам

Пациент во душевната болница во Негорци по пошта си добил марихуана и дијазепам

пред 11 месеци - Канал 77 - Хроника

Четириесет и четиригодишниот, Б.Б. од струмичкото село Василево заработи кривична пријав поради постоење основи на сомнение...

Горат бараките на Заводот за урбанизам и архитектура во Скопје

Горат бараките на Заводот за урбанизам и архитектура во Скопје

пред 11 месеци - Канал 77 - Хроника

Пожар избувна во бараките кај Средното училиште „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош.

Кампања НЕ за селфи на воз вреди да живееш

Кампања „НЕ за селфи на воз-вреди да живееш“

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Преку кампања „НЕ за селфи на воз – Вреди да живееш” МЖ Транспорт ад Скопје ќе ги едуцира основците и средношколците во Скопје...

Во Охрид почна снимањето на играниот филм Дедо и внук

Во Охрид почна снимањето на играниот филм „Дедо и внук“

пред 11 месеци - Канал 77 - Култура

Играниот филм „Дедо и внук“ на сценаристот и режисер, Илија Пиперкоски во продукција на Пандора’с бокс продукција, а во соработка со Дрим Фектори и Елиен Филм, почна да се снима во Охрид.

За викендот постудено и ветровито време

За викендот постудено и ветровито време

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата.

СДСМ Раководството на ВМРО ДПМНЕ се обидува да си ги спаси личните богатства на сметка на интересите на граѓаните

СДСМ: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да си ги спаси личните богатства, на сметка на интересите на граѓаните

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Институциите, пратениците и политичките партии имаат обврска да ја спроведат мнозинската волја на граѓаните кои на 11 декември јасно се изјаснија за промени – велат од СДСМ во денешното соопштение за јавноста.

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4,...

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

пред 11 месеци - Канал 77 - Свет

­ Најмалку 223 луѓе се повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела – соопшти опозицискиот Блок за демократско единство.

Облачен и студен петок со засилен северен ветер

Облачен и студен петок со засилен северен ветер

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Вучиќ Ако јас кажев да се обединат Србите во регионот ќе висев во Брисел

Вучиќ: Ако јас кажев да се обединат Србите во регионот, ќе “висев“ во Брисел

пред 11 месеци - Канал 77 - Балкан

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека изјавите во врска со обединувањето на Албанија и Косово остануваат само во...

Во кавга во кафеана му забил нож во белодробното крило

Во кавга во кафеана му забил нож во белодробното крило

пред 11 месеци - Канал 77 - Хроника

Во бифе во Кривогаштани, прилепско, вчера во 18.30 часот дошло до меѓусебна расправија помеѓу М.Х.(41) од село Локвени и Н.

Времето денеска Облачно и постудено со сончеви периоди

Времето денеска: Облачно и постудено со сончеви периоди

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе...

Гласен и страсен секс прекина тениски меч на Флорида

Гласен и страсен секс прекина тениски меч на Флорида

пред 11 месеци - Канал 77 - Хумор

На спортските терени сме биле сведови на многу бизарни моменти, но понекогаш некој нови ситуации ги надминуваат сите очекувања, а токму тоа се случи на челинџер турнирот во Сарасота на мечот меѓу Френсис Тиафо и Мичел Кругер.

Во Северна Кореја се дозволени само 15 фризури

Во Северна Кореја се дозволени само 15 фризури

пред 11 месеци - Канал 77 - Живот

Владата на Северна Кореја објави илустрации на 15 „прифатливи“ женски и машки фризури, кои Севернокорејците може да ги побараат од фризерот или берберот.

Времеплов
x