20
Напаѓачот сакал да иницира пад на акциите

Напаѓачот сакал да иницира пад на акциите

пред 12 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Како што пренесуваат германските медиуми, полицијата уапсила едно лице осомничено за бомбашкиот напад на автобусот на фудбалскиот...

Русин го извршил нападот врз автобусот на Борусија  Д

Русин го извршил нападот врз автобусот на Борусија (Д)

пред 12 месеци - Сител - Фудбал

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Сергеј В  го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

Сергеј В. го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Веднаш по нападот, полицијата пронајде писмо во кое одговорноста за нападот ја презеде Исламската држава, но неколку часа...

Сергеј В  го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

Сергеј В. го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

пред 12 месеци - Вечер - Спорт

Веднаш по нападот, полицијата пронајде писмо во кое одговорноста за нападот ја презеде Исламската држава, но неколку часа...

Уапсен напаѓачот на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд

Уапсен напаѓачот на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд

пред 12 месеци - Канал 5 - Свет

Осомничениот е со руско-германско потекло и бил приведен за време на полициска операција близу градот Тубинген во југозападната покраина Баден-Виртемберг.

Уапсен бомбашот од Дортмунд

Уапсен бомбашот од Дортмунд

на 4.2017 - ТВ Нова - Спорт

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Германската полиција го упаси напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд

Германската полиција го упаси напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Република - Фудбал

Германската полиција уапсила утрово 28-годишно момче, осомничено за бомбашкиот напад на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд пред десет дена, соопштено е денеска од германското обвинителство.

Уапсен бомбашот од Дортмунд

Уапсен бомбашот од Дортмунд

на 4.2017 - Утрински - Без катеторија

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Германската полиција во акција  Познат е мотивот и напаѓачот на автобусот на Дортмунд

Германската полиција во акција: Познат е мотивот и напаѓачот на автобусот на Дортмунд

на 4.2017 - Дерби - Фудбал

Фудбалската, спортската и целокупната јавноста беше изненадена и згрозена од терористичкиот напад на автобусот на Борусија...

Русин го нападнал автобусот на Дортмунд за берзански акции

Русин го нападнал автобусот на Дортмунд за берзански акции

на 4.2017 - Off.net.mk - Спорт

Германската полиција синоќа уапсила Русин со германски пасош поради основано сомневање дека на 13. април го организирал бомбашкиот напад.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Сител - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

на 4.2017 - Актуелно24 - Свет

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Весник - Свет

­ Германската полиција приведе 28­-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Република - Свет

­ Германската полиција приведе 28­-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Напаѓачот на фудбалерите на Борусија Дортмунд е Русин  Ја активирал бомбата поради пари

Напаѓачот на фудбалерите на Борусија Дортмунд е Русин: Ја активирал бомбата поради пари

на 4.2017 - Курир - Свет

Весникот „Билд“ објави дека приведениот е осомничен дека учествувал во 20 убиства, а го привлекол вниманието на хотелскиот персонал во близина на експлозијата.

Напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд е Русин кој имал голем финансиски мотив

Напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд е Русин кој имал голем финансиски мотив

на 4.2017 - 24 фудбал - Фудбал

План за голема финансиска добивка стои зад нападот на автобусот на Борусија Дортмунд. Полицијата усапси лице кое е берзански...

Уапсен напаѓачот  Русин е одговорен за бомбите во Дортмунд

Уапсен напаѓачот: Русин е одговорен за бомбите во Дортмунд

на 4.2017 - Sportmedia - Фудбал

Се отфрла сомнежот дека се работи за терористички напад Русин на возраст од 28 години е уапсен за напад на автобусот на Борусија Дортмунд, пред првиот меч во четвртфиналето во Лигата на шампионите против Монако.

Осомничениот Русин за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд сакал да заработи пари

Осомничениот Русин за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд сакал да заработи пари

на 4.2017 - +Инфо - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - ТВ Нова - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен бомбашот од Дортмунд  Русин го извршил нападот поради финансиски побуди

Уапсен бомбашот од Дортмунд: Русин го извршил нападот поради финансиски побуди!

на 4.2017 - Екипа - Фудбал

Германската полиција уапсила утрово 28-годишно момче, осомничено за бомбашкиот напад на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд пред десет дена, соопштено е денеска од германското обвинителство.

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Берзански шпекулант уапсен за нападот врз Борусија Дортмунд

Берзански шпекулант уапсен за нападот врз Борусија Дортмунд

на 4.2017 - DW - Свет

Нападот врз автобусот на фудбалерите на Борусија Дортмунд најверојатно нема терористичка позадина. Полицијата уапси лице за кое се верува дека стои зад нападот.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - A1on - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Лидер - Без катеторија

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен осомничен за нападот врз автобусот со фудбалерите на Борусија

на 4.2017 - Нетпрес - Свет

Германската полиција уапсила во петокот 28-годишен маж осомничен за бомбашкиот напад врз автобусот со фудбалерите на дортмунтска Борусија пред првиот меч од четвртфиналниот дуел со Монако во Лигата на шампионите минатата седмица.

Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Нетпрес - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

на 4.2017 - Локално - Спорт

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен осомничениот за бомбашки напад врз автобусот на Борусија

Уапсен осомничениот за бомбашки напад врз автобусот на Борусија

на 4.2017 - Кајгана - Свет

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Убав гест на Монако  Французите не го заборавија Бартра

Убав гест на Монако: Французите не го заборавија Бартра

на 4.2017 - Sportmedia - Фудбал

Марк Бартра мина низ тежок период по бомбашкиот напад на автобусот на Борусија Дортмунд, но и покрај операцијата на раката...

Бартра дојде во Монако да им даде поддршка на соиграчите само осум дена по нападот во Дортмунд

Бартра дојде во Монако да им даде поддршка на соиграчите само осум дена по нападот во Дортмунд

на 4.2017 - Дерби - Фудбал

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Марк Бартра е во Монако да му даде поддршка на својот тим во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампиони.

Времеплов
x