20
Монако Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5.

Монако Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 12 месеци - Република - Спорт

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5.

Монако Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 12 месеци - Сител - Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5.

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

пред 12 месеци - Екипа - Тенис

Белгискиот тенисер Давод Гофан направи големо изненадување на турнирот во Монте Карло, совладувајќи го вториот носител, Србинот Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови.

Гофан го собори Ѓоковиќ во Монте Карло

Гофан го „собори“ Ѓоковиќ во Монте Карло

пред 12 месеци - Sportmedia - Спорт

Белгиецот Давид Гофан ги продолжи изненадувањата на Мастерсот во Монте Карло, откако ги искористи своите шанси и со 6:2/3:6/7:5...

Извонредниот Гофан го сопре Ѓоковиќ во четвртфиналето во Монте Карло

Извонредниот Гофан го сопре Ѓоковиќ во четвртфиналето во Монте Карло

пред 12 месеци - Дерби - Тенис

Давид Гофан одигра извонредно добар тенис на вчерашната пресметка со Доминик тим во осминафиналето на Мастерсот во Монте Карло, а што е уште поважно за него, истиот го повтори и ова попладне и успеа да го елминира Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето.

Монте Карло По Вавринка елиминиран и Мареј

Монте Карло: По Вавринка, елиминиран и Мареј

на 4.2017 - Дерби - Тенис

Енди Мареј, вчера претрпе пораз и не се пласираше во четвртфиналето на првиот Мастерс на земјена подлога во Монтекарло. Тој изгуби од 29-годишниот Шпанец, Алберт Рамос Винолас.

Ѓоковиќ успеа да го совлада Карењо Буста

Ѓоковиќ успеа да го совлада Карењо-Буста

на 4.2017 - Денар - Спорт

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успеа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мари и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Ѓоковиќ Ги контролирав сите удари а потоа од еднаш

Ѓоковиќ: Ги контролирав сите удари, а потоа од еднаш…

на 4.2017 - Дерби - Тенис

Два одиграни натпревари во Монте Карло, два тешки испита за Новак Ѓоковиќ кој и на стартот на турнирот во кнежевството само...

Ѓоковиќ преживеа против Карењо Буста

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мари и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Мареј загуби добиен меч ново домашно мачење за Ѓоковиќ

Мареј загуби добиен меч, ново „домашно мачење“ за Ѓоковиќ

на 4.2017 - Sportmedia - Спорт

Светскиот број 1,доживеа шокантен пораз во третото коло на Мастерсот во „кнежеството“. Откако  „прокоцка" предност од 4:0 при 2:6/6:2/7:5, стигна поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас.

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

на 4.2017 - Курир - Спорт

Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови. Мареј одлично го доби првиот сет со 6-2, но во вториот во иста мера возврати Шпанецот, па го доби сетот со 6-2.

Ѓоковиќ повторно се мачеше но пронајде лек и за Карењо Буста

Ѓоковиќ повторно се мачеше, но пронајде лек и за Карењо Буста

на 4.2017 - Дерби - Тенис

Новак Ѓоковиќ се мачеше и во третата рунда на Мастерсот во Монте Карло, па така по драматичната победа во три сета против Жил Симон, денеска наиде на доста силен отпор и од страна на Карењо Буста кој беше блиску до победа во одлучувачкиот сет.

Крај за Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Крај за Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

на 4.2017 - +Инфо - Спорт

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло Монте Карло, 20 април 2017 (МИА) - Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло.

Енди Мари запрен во 1 8 финалето во Монте Карло

Енди Мари запрен во 1/8 финалето во Монте Карло

на 4.2017 - Канал 5 - Тенис

Винолас триумфираше со голем пресврт извлекувајки се од меч топка што ја имаше Мари и во четвртфиналето ќе игра против Хрватот Марин Чилиќ кој беше подобар од Чехот Томаш Бердих.

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

на 4.2017 - A1on - Тенис

Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови.

Надал со тениска лекција за младиот Зверев во Монте Карло

Надал со тениска лекција за младиот Зверев во Монте Карло

на 4.2017 - Дерби - Тенис

Рафаел Надал се изнамачи на вчерашниот меч со Кајл Едмунд за пласман во третата рунда на Мастерс турнирот во Монте Карло,...

Сензација во Монако елиминиран Мареј

Сензација во Монако, елиминиран Мареј

на 4.2017 - Сител - Ракомет

Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас ја забележа најголемата победа во кариерата, откако на Мастерсот во Монте Карло, во третото коло го порази првиот светски тенисер, Енди Мари.

Нова сензација во Монте Карло  После Мареј елиминиран и Вавринка

Нова сензација во Монте Карло – После Мареј елиминиран и Вавринка

на 4.2017 - Екипа - Тенис

По испаѓањето на првиот носител, Енди Мареј, на Мастерс турнирот во Монте Карло се случи уште едно изненадување – настапот го заврши и Стан Вавринка.

Нова сензација во Монте Карло елиминиран и Вавринка

Нова сензација во Монте Карло, елиминиран и Вавринка

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Откако Енди Мари го заврши својот настап на Мастерсот во Монтер Карло, по поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас, нова сензација на терените во „малото кнежевство“ приреди Пабло Куевас, кој од турнирот го елиминира третиот фаворит, Стан Вавринка.

Елиминација на Вавринка од Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Вавринка од Мастерсот во Монте Карло

на 4.2017 - Денар - Спорт

Откако Енди Марej го заврши својот настап на Мастерсот во Монте Карло, по поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас, нова сензација на терените во „малото кнежевство“ приреди Пабло Куевас, кој од турнирот го елиминира третиот фаворит, Стан Вавринка.

Мареј елиминиран од Монте Карло

Мареј елиминиран од Монте Карло

на 4.2017 - Весник - Спорт

Светскиот тениски рекет број еден Британецот Енди Мареј, елиминиран е во осоминафиналето на мастерс турнирот во Монте Карло.

Мареј елиминиран од Монте Карло

Мареј елиминиран од Монте Карло

на 4.2017 - Вечер - Спорт

Светскиот тениски рекет број еден Британецот Енди Мареј, елиминиран е во осоминафиналето на мастерс турнирот во Монте Карло.

Ѓоковиќ преживеа против Карењо Буста

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

на 4.2017 - Кајгана - Тенис

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мареј и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Енди Мари елиминиран од Мастерсот во Монте Карло

Енди Мари елиминиран од Мастерсот во Монте Карло

на 4.2017 - Денар - Спорт

Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас ја забележа најголемата победа во кариерата, откако на Мастерсот во Монте Карло, во третото коло го порази првиот светски тенисер, Енди Мари.

Рамос го елиминира Мари од Мастерсот во Монте Карло

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас ја забележа најголемата победа во кариерата, откако на Мастерсот во Монте Карло, во третото коло го порази првиот светски тенисер, Енди Мари.

Сензација во Монте Карло најдобриот светски рекет е елиминиран во третото коло

Сензација во Монте Карло, најдобриот светски рекет е елиминиран во третото коло

на 4.2017 - Весник - Спорт

Шпанскиот тенисер и светскиот рекет број 24, Алберт Рамос Вињолас го направи најголемото изненадување на Мастерс турнирот во Монте Карло, елиминирајќи го првиот носител Енди Мареј со 2-1 (2-6, 6-2, 7-5) во сетови.

Сензација во Монте Карло најдобриот светски рекет е елиминиран во третото коло

Сензација во Монте Карло, најдобриот светски рекет е елиминиран во третото коло

на 4.2017 - Република - Спорт

Шпанскиот тенисер и светскиот рекет број 24, Алберт Рамос Вињолас го направи најголемото изненадување на Мастерс турнирот во Монте Карло, елиминирајќи го првиот носител Енди Мареј со 2-1 (2-6, 6-2, 7-5) во сетови.

Рамос Вињолас го елиминира Мареј во Монте Карло

Рамос-Вињолас го елиминира Мареј во Монте Карло

на 4.2017 - Sportmedia - Спорт

Шпанецот Адријан Рамос-Вињолас приреди првокласна сензација и го елиминира фаворитот за титулата во Монте Карло, Енди Мареј Шпанецот Адријан Рамос-Вињолас приреди првокласна сензација и го елиминира фаворитот за титулата во Монте Карло, Енди Мареј.

Тенисерот број еден Енди Мареј и Вавринка елиминирани во Монте Карло

Тенисерот број еден Енди Мареј и Вавринка елиминирани во Монте Карло!

на 4.2017 - Се за спорт - Тенис

Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови.

Времеплов
x