20
Заев со Безак Потребен е мирен трансфер на власта

Заев со Безак: Потребен е мирен трансфер на власта

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Заев се сретна со амбасадорот на Р Италија Еве за што се разговараше

Заев се сретна со амбасадорот на Р. Италија! Еве за што се разговараше

пред 10 месеци - Бизнис вести - Економија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Заев Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси

Заев-Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси

пред 10 месеци - Бриф - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Бујар Османи Груевски и Заев имаат средби

Бујар Османи: Груевски и Заев имаат средби

пред 10 месеци - 24 вести - Македонија

Али Ахмети чека решение за кризата наредните денови од Никола Груевски и Зоран Заев – од Мала Речица и покрај категоричните деманти на лидерскиот двоец Заев - Груевски остануваат на ставот, средби има.

Заев Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси

Заев-Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси

пред 10 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словачкиот амбасадор Безак

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словачкиот амбасадор Безак

пред 10 месеци - Канал 5 - Македонија

Тема на разговорот, како што соопштија од СДСМ, била потребата од деблокирање на демократските процеси, со коишто ќе се овозможи стабилност и развој на Република Македонија кон ЕУ и НАТО и квалитетен живот за граѓаните.

Палевски Заев води политика по желба на албанските националисти

Палевски: Заев води политика по желба на албанските националисти

пред 10 месеци - ТВ Нова - Македонија

Албанските националисти во Македонија посакуваат да се заобиколи волјата на народот и незаконски да се избере претседател...

Заев на средбата со Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси мора да има решение по демократски пат

Заев на средбата со Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси, мора да има решение по демократски пат

пред 10 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 10 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Р Италија во Р Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Палевски Опструкциите по изборите кажуваат дека Заев нема стратегија и нема концепт

Палевски: Опструкциите по изборите кажуваат дека Заев нема стратегија и нема концепт

пред 10 месеци - Република - Македонија

ВМРО- ДПМНЕ е политички непоразен како политички субјект на нашава политичка сцена, посочи за ТВНова поранешниот висок функционер на СДСМ, Љупчо Палевски.

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 10 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

СДСМ Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

пред 10 месеци - Вест - Македонија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето на тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

СДСМ излезе со ново соопштение до јавноста Еве што порачува

СДСМ излезе со ново соопштение до јавноста! Еве што порачува

пред 10 месеци - Бизнис вести - Економија

СДСМ излезе со ново соопштение. Ви го пренесуваме во целост: Институциите, пратениците и политичките партии имаат обврска да ја спроведат мнозинската волја на граѓаните кои на 11 декември јасно се изјаснија за промени.

Заев на средба со Безак Мора да има решение по демократски пат

Заев на средба со Безак: Мора да има решение по демократски пат!

пред 10 месеци - Локално - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево на средба со амбасадорот на Република Словачка, Мартин Безак посочил дека мора да се почитуваат демократските принципи, односно одлуката на околу 700.

Средба Заев  Ромео Никој нема право да ги запре демократските промени

Средба Заев - Ромео: Никој нема право да ги запре демократските промени

пред 10 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

пред 10 месеци - +Инфо - Македонија

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средбата е констатирана потребата...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 10 месеци - Идивиди - Македонија

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија,...

СДСМ Со блокадата на парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на парламентот се загрозуваат државните интереси

пред 10 месеци - Телеграф - Македонија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

пред 10 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?

пред 10 месеци - Р.С. Европа - Македонија

ДУИ останува на тврдењето дека има средби на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, иако од двете партии негираат. Аналитичарите оценуваат дека и покрај јавно спротиставените ставови, на крајот кризата ќе треба да се реши преку таков формат.

ДУИ Груевски и ЗАев одржаа неколку лидерски средби

ДУИ: Груевски и ЗАев одржаа неколку лидерски средби

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети тврди дека лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев на тет- а-тет средби бараат излез од институционалната криза.

СДСМ Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

пред 10 месеци - Утрински - Без катеторија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето на тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

СДСМ Блокадата на мнозинската волја повлекува одговорност

СДСМ: Блокадата на мнозинската волја повлекува одговорност

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Институциите, пратениците и политичките партии имаат обврска да ја спроведат мнозинската волја на граѓаните кои на 11 декември...

Шеќеринска Нема преговори со ВМРО ДПМНЕ ВИДЕО

Шеќеринска: Нема преговори со ВМРО-ДПМНЕ ВИДЕО

пред 10 месеци - +Инфо - Македонија

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска, тврди дека ВМРО-ДПМНЕ се обидувало и сè уште се обидува да добие амнестија и дека од време на време такви сигнало испраќале до СДСМ.

СДСМ Блокадата на мнозинската волја повлекува одговорност

СДСМ: Блокадата на мнозинската волја повлекува одговорност

пред 10 месеци - Актуелно24 - Македонија

Институциите, пратениците и политичките партии имаат обврска да ја спроведат мнозинската волја на граѓаните кои на 11 декември...

СДСМ Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

пред 10 месеци - ТВ Нова - Македонија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето на тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

СДСМ На ВМРО ДПМНЕ приоритет им е да ја блокираат државата

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ приоритет им е да ја блокираат државата

пред 10 месеци - Канал 5 - Македонија

Блокадите во собранието, поттикнувањето тензии меѓу граѓаните и насилства што водат кон целосна парализа на државата е погазување...

Средба на Заев со италијанскиот амбасадор

Средба на Заев со италијанскиот амбасадор

пред 10 месеци - Нова ТВ - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во земјава, Карло Ромео. Како што се наведува...

Додека на Заев не му приличи да е патриот албанските партии подготвени етнички да коалицираат за локалните избори

Додека на Заев не му приличи да е патриот, албанските партии подготвени етнички да коалицираат за локалните избори

пред 10 месеци - Весник - Македонија

Кога се во прашање нивните национални интереси Албанците се подготвени да настапат единствено, како и што застанаа позади...

Времеплов
x