20
Спречена експлозија на гасна станица изгореа макети од постземјотресно Скопје

Спречена експлозија на гасна станица, изгореа макети од постземјотресно Скопје

пред 11 месеци - Дневник - Хроника

Евакуирано училиште, опасност од експлозија на гасна станица и изгорени вредни архивски материјали од Заводот за урбанизам и архитектура на град Скопје е епилогот од вчерашниот пожар во скопски Kарпош, во кој, за среќа, нема повредени.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 11 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Голем пожар во центарот на Скопје изгореа бараките на поранешниот Завод за урбанизам

Голем пожар во центарот на Скопје, изгореа бараките на поранешниот Завод за урбанизам

пред 11 месеци - Телма - Македонија

Бараките изгореа за неколку минути, први стигнаа пожарникарите од најблискиот пункт во Тафталиџе. Истовремено учениците на соседното ГУЦ веднаш беа евакуирани.

Голем пожар во Скопје Пеплосани дел од бараките кај бившата Управа за Урбанизам изгореа непроценливи документи и планови

Голем пожар во Скопје: Пеплосани дел од бараките кај бившата Управа за Урбанизам, изгореа непроценливи документи и планови

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

Општина Карпош изрази искрено жалење за пожарот во кој изгоре комплексот бараки на поранешната градска управа за урбанизам...

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 11 месеци - Прес 24 - Скопје

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Оган проголта три бараки на Партизански одреди во Скопје

Оган проголта три бараки на „Партизански одреди“ во Скопје

пред 11 месеци - Утрински - Без катеторија

Од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје потврдија дека пожарот е локализиран и дека нема опасност од негово натамошно ширење.

Изгореа бараки во Карпош

Изгореа бараки во Карпош

пред 11 месеци - 24 вести - Македонија

Огнена стихија пеплоса до темел три бараки во Карпош. 40 пожарникари се бореа со пламените јазици. На 15. противпожарни возила беа придружени и дополнителните возила на „Водовод и канализација“ и на „Комуналната хигиена“.

Пожар во Скопје  до темел изгореа бараки во Карпош

Пожар во Скопје – до темел изгореа бараки во Карпош

пред 11 месеци - ТВ Нова - Хроника

Противпожарни возила, сирени, растрчани пожарникари, оган и густ чад. Ваква беше денес сликата во скопски Карпош нешто по 12 часот.

Голем пожар на Партизанска во Скопје Нема повредени

Голем пожар на Партизанска во Скопје- Нема повредени

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Голем пожар на Партизанска во Скопје- Нема повредени 30  тина пожарникари помогнати со екипите на Водовод...

Голем пожар во скопски Карпош нема повредени

Голем пожар во скопски Карпош, нема повредени

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Пожарот е локализиран, нема повредени. Се гаснеше два часа. Интервенираа 40 пожарникари со 15 возила. Бил активиран и Градскиот штаб од каде што дополнително испратиле 8 возила за асистенција на противпожарните цистерни со вода.

СИМПТОМАТИЧНО Е ШТО ОГНОТ БРГУ СЕ ШИРЕШЕ Општина Карпош ќе бара темелна истрага за пожарот

СИМПТОМАТИЧНО Е ШТО ОГНОТ БРГУ СЕ ШИРЕШЕ: Општина Карпош ќе бара темелна истрага за пожарот

пред 11 месеци - Телеграф - Хроника

Симптоматично е што пожарот многу брзо се ширеше и затоа Општина Карпош бара од Министерството за внатрешни работи - Службата...

Изгоре дел од историјата на Скопје

Изгоре дел од историјата на Скопје

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Четириесет пожарникари со 15 противпожарни возила заедно со екипи на Јавното претпријатие "Водовод и канализација", повеќе...

Изгоре дел од историјата на Скопје

Изгоре дел од историјата на Скопје

пред 11 месеци - Вечер - Македонија

Четириесет пожарникари со 15 противпожарни возила заедно со екипи на Јавното претпријатие "Водовод и канализација", повеќе...

Општина Карпош побара истрага за пожарот

Општина Карпош побара истрага за пожарот

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Општина Карпош изразува искрено жалење за пожарот кој денес избувна на нејзина територија, во која изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам  кој е во стечај.

Голем пожар во центарот на Скопје

Голем пожар во центарот на Скопје

пред 11 месеци - Телма - Македонија

Во големиот пожар кој избувна денеска на пладне во близина на Градежното училиште Здравско Цветковски, изгореа бараките на поранешниот Заводот за урбанизам.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 11 месеци - Курир - Скопје

– Со ова заминува дел од историјата на Град Скопје, макети од значајни објекти, проекти и урбанистички планови. Симптоматично...

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

- Со ова заминува дел од историјата на Град Скопје, макети од значајни објекти, проекти и урбанистички планови. Симптоматично...

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Општина Карпош Симптоматично е што пожарот многу брзо се ширеше

Општина Карпош: Симптоматично е што пожарот многу брзо се ширеше

пред 11 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Пожарот кај Здравко Цветковски локализиран  нема повредени

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Пожарот кој избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

Пожарот кај Здравко Цветковски локализиран  нема повредени галерија

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

 ВИДЕО ФОТО Изгореа напуштени бараки во Карпош

(ВИДЕО+ФОТО) Изгореа напуштени бараки во Карпош

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ До темел изгореа бараките во Карпош гаснеа десетици пожарникари ВИДЕО ФОТО

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ: До темел изгореа бараките во Карпош, гаснеа десетици пожарникари (ВИДЕО/ФОТО)

пред 11 месеци - Телеграф - Хроника

До темел изгореа бараките кај Средното градежно училиште „Здравко Цветковски“ во пожарот кој избувна денеска околу пладне.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 11 месеци - Пулс 24 - Македонија

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - Алфа - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 11 месеци - +Инфо - Скопје

Пожарот во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ , спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот во скопски Карпош

Локализиран пожарот во скопски Карпош

пред 11 месеци - Прес 24 - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем пожар ги пеплоса бараките во близина на ГУЦ  Здравко Цветковски

Голем пожар ги пеплоса бараките во близина на ГУЦ ,,Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

Целосно е блокиран и евакуиран овој дел од Скопје поради опасност од катастрофа. Плинската станица е во непосредна близина на пожарот.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Локализиран е пожарот што ги зафати напуштените бараки кај средното училиште „Здравко Цветковски“. Нема повредени лица и не постои опасност тој да се прошири, потврди командантот на бригадата за противпожарна заштита, Звонко Томески.

Времеплов
x