20
СДСМ чека ДУИ со Манојловски да иницира смена на Вељаноски

СДСМ чека ДУИ со Манојловски да иницира смена на Вељаноски

пред 12 месеци - Дневник - Македонија

Решението за деблокада на Собранието и избор на новата влада, лидерот на ДУИ Али Ахмети го очекува како исход од разговорите...

Заев со Безак Потребен е мирен трансфер на власта

Заев со Безак: Потребен е мирен трансфер на власта

пред 12 месеци - Макфакс - Без катеторија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Заев се сретна со амбасадорот на Р Италија Еве за што се разговараше

Заев се сретна со амбасадорот на Р. Италија! Еве за што се разговараше

пред 12 месеци - Бизнис вести - Економија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Пратенички препукувања Димовски контра Николовски

Пратенички препукувања: Димовски контра Николовски

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Патриоти и предавници кој ги загрозува националните интереси, а кој ги брани? бинационална или мултинационална држава, бројни...

Заев Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси

Заев-Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси

пред 12 месеци - Бриф - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Бујар Османи Груевски и Заев имаат средби

Бујар Османи: Груевски и Заев имаат средби

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Али Ахмети чека решение за кризата наредните денови од Никола Груевски и Зоран Заев – од Мала Речица и покрај категоричните деманти на лидерскиот двоец Заев - Груевски остануваат на ставот, средби има.

Заев Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси

Заев-Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси

пред 12 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словачкиот амбасадор Безак

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словачкиот амбасадор Безак

пред 12 месеци - Канал 5 - Македонија

Тема на разговорот, како што соопштија од СДСМ, била потребата од деблокирање на демократските процеси, со коишто ќе се овозможи стабилност и развој на Република Македонија кон ЕУ и НАТО и квалитетен живот за граѓаните.

Палевски Заев води политика по желба на албанските националисти

Палевски: Заев води политика по желба на албанските националисти

пред 12 месеци - ТВ Нова - Македонија

Албанските националисти во Македонија посакуваат да се заобиколи волјата на народот и незаконски да се избере претседател...

Заев на средбата со Безак Никој не смее да ги попречува државните интереси мора да има решение по демократски пат

Заев на средбата со Безак: Никој не смее да ги попречува државните интереси, мора да има решение по демократски пат

пред 12 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Словачка во Р.Македонија, Мартин Безак. Тема на...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 12 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Р Италија во Р Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Палевски Опструкциите по изборите кажуваат дека Заев нема стратегија и нема концепт

Палевски: Опструкциите по изборите кажуваат дека Заев нема стратегија и нема концепт

на 4.2017 - Република - Македонија

ВМРО- ДПМНЕ е политички непоразен како политички субјект на нашава политичка сцена, посочи за ТВНова поранешниот висок функционер на СДСМ, Љупчо Палевски.

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 12 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

ВМРО ДПМНЕ Заев не смее да осуди ниту една антидржавна изјава

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да осуди ниту една антидржавна изјава

на 4.2017 - Вест - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го оквалификува претседателот на СДСМ Зоран Заев како „заробеник на желба за власт подготвен да проголта секаква антидржавна изјава само за да направи влада“.

СДСМ Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

на 4.2017 - Вест - Македонија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето на тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

СДСМ излезе со ново соопштение до јавноста Еве што порачува

СДСМ излезе со ново соопштение до јавноста! Еве што порачува

на 4.2017 - Бизнис вести - Економија

СДСМ излезе со ново соопштение. Ви го пренесуваме во целост: Институциите, пратениците и политичките партии имаат обврска да ја спроведат мнозинската волја на граѓаните кои на 11 декември јасно се изјаснија за промени.

Заев на средба со Безак Мора да има решение по демократски пат

Заев на средба со Безак: Мора да има решение по демократски пат!

пред 12 месеци - Локално - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево на средба со амбасадорот на Република Словачка, Мартин Безак посочил дека мора да се почитуваат демократските принципи, односно одлуката на околу 700.

Средба Заев  Ромео Никој нема право да ги запре демократските промени

Средба Заев - Ромео: Никој нема право да ги запре демократските промени

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија, Карло Ромео, при што, соопштува...

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

на 4.2017 - +Инфо - Македонија

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средбата е констатирана потребата...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

Средба на претседателот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Ромео

пред 12 месеци - Идивиди - Македонија

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Македонија,...

СДСМ Со блокадата на парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на парламентот се загрозуваат државните интереси

на 4.2017 - Телеграф - Македонија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

Заев на средбата со Ромео Демократските процеси мора да се одблокираат

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

на 4.2017 - A1on - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Карло Ромео. На средбата...

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта

Амнестија на функционери за мирен трансфер на власта?

на 4.2017 - Р.С. Европа - Македонија

ДУИ останува на тврдењето дека има средби на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, иако од двете партии негираат. Аналитичарите оценуваат дека и покрај јавно спротиставените ставови, на крајот кризата ќе треба да се реши преку таков формат.

ДУИ Груевски и ЗАев одржаа неколку лидерски средби

ДУИ: Груевски и ЗАев одржаа неколку лидерски средби

на 4.2017 - Прес 24 - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети тврди дека лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев на тет- а-тет средби бараат излез од институционалната криза.

ВМРО ДПМНЕ Заев не смее да осуди ниту една антидржавна изјава

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да осуди ниту една антидржавна изјава

на 4.2017 - Утрински - Без катеторија

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го оквалификува претседателот на СДСМ Зоран Заев како „заробеник на желба за власт подготвен да проголта секаква антидржавна изјава само за да направи влада“.

СДСМ Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

СДСМ: Со блокадата на Парламентот се загрозуваат државните интереси

на 4.2017 - Утрински - Без катеторија

СДСМ преку соопштение денеска оценува дека блокадите во Собранието на Република Македонија и поттикнувањето на тензии меѓу граѓаните претставува погазување на Уставот и загрозување на стабилноста на државата.

ВМРО ДПМНЕ Заев не смее да осуди ниту една антидржавна изјава

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да осуди ниту една антидржавна изјава

на 4.2017 - Сител - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го оквалификува претседателот на СДСМ Зоран Заев како „заробеник на желба за власт подготвен да проголта секаква антидржавна изјава само за да направи влада“.

СДСМ Блокадата на мнозинската волја повлекува одговорност

СДСМ: Блокадата на мнозинската волја повлекува одговорност

на 4.2017 - Макфакс - Без катеторија

Институциите, пратениците и политичките партии имаат обврска да ја спроведат мнозинската волја на граѓаните кои на 11 декември...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните не сакаат да му ги плаќаат долговите на Заев кај наркомафијата и кај странските партнери

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не сакаат да му ги плаќаат долговите на Заев кај наркомафијата и кај странските партнери

на 4.2017 - Телеграф - Македонија

Коалиционите партнери на Заев од Алијанса за Албанците, кои како мираз му ја носат тиранската платформа, вчера уште еднаш потврдија дека не им е битен државниот интерес, туку националното прашање на Албанците, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Времеплов
x