20
Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Белгискиот тенисер Давид Гофан се избори за место во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако вечерва го совлада најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со 2-1.

Нова сензација во Монте Карло Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Нова сензација во Монте Карло, Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Давид Гофан на Мастерсот во Монте Карло ја забележа најголемата победа во кариерата, откако во четвртфиналето славеше над Новак Ѓоковиќ со 2:1 (6:2, 3:6, 7:5).

Гофан го спакува Новак Ѓоковиќ

Гофан го спакува Новак Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Белгискиот тенисер Давид Гофан го елиминираше вториот носител од мастерс турнирот во Монте Карло, Србинот Новак Ѓоковиќ совалдувајќи го со 2:1 во сетови.

Гофан го спакува Новак Ѓоковиќ

Гофан го спакува Новак Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Белгискиот тенисер Давид Гофан го елиминираше вториот носител од мастерс турнирот во Монте Карло, Србинот Новак Ѓоковиќ совалдувајќи го со 2:1 во сетови.

Надал има рецепт за Шварцман

Надал има рецепт за Шварцман

пред 11 месеци - Sportmedia - Спорт

Рафаел Надал се коцкаше во вториот сет против Диего Шварцман, но сепак успеа да надомести предност од еден брејк на Аргентинецот...

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

пред 11 месеци - Канал 5 - Тенис

Првиот сет Белгиецот го доби со 6:2, во вториот беше 6:3 за Ѓоковиќ, а во решавачкиот трет 7:5 за Гофан. Ова беше прва победа за Гофан во меѓусебниот дуели со Ѓоковиќ кој во досегашниот скор води со 5-1.

АТП МОНТЕ КАРЛО Ноле запрен во 1 4 финалето

АТП МОНТЕ КАРЛО: Ноле запрен во 1/4 финалето

пред 11 месеци - Телеграф - Тенис

Новак Ѓоковиќ им сервираше уште едно горчливо разочарување на своите фанови. Во 1/4 финалето на Мастерсот во Монте Карло, српскиот тенисер е поразен со 2:1 во сетови од Дејвид Гофан, официјално 14-тиот тенисер во светот.

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Белгискиот тенисер Давид Гофан се избори за место во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако вечерва го совлада најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со 2-1.

Ѓоковиќ отворено за разочарувачката елиминација во Монте Карло

Ѓоковиќ отворено за разочарувачката елиминација во Монте Карло

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Новак Ѓоковиќ остана без можност да се бори за трофејот на Мастерсот во Монте Карло, откако во денешното четвртфинале беше совладан со 2:1 во сетови од Белгиецот Давид Гофан.

Монако Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5.

Монако Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Република - Спорт

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5.

Монако Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Сител - Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5.

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло

пред 11 месеци - A1on - Тенис

Белгискиот тенисер Давид Гофан се избори за место во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако вечерва го совлада најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со 2-1.

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

пред 11 месеци - Екипа - Тенис

Белгискиот тенисер Давод Гофан направи големо изненадување на турнирот во Монте Карло, совладувајќи го вториот носител, Србинот Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови.

Гофан го собори Ѓоковиќ во Монте Карло

Гофан го „собори“ Ѓоковиќ во Монте Карло

пред 11 месеци - Sportmedia - Спорт

Белгиецот Давид Гофан ги продолжи изненадувањата на Мастерсот во Монте Карло, откако ги искористи своите шанси и со 6:2/3:6/7:5...

Извонредниот Гофан го сопре Ѓоковиќ во четвртфиналето во Монте Карло

Извонредниот Гофан го сопре Ѓоковиќ во четвртфиналето во Монте Карло

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Давид Гофан одигра извонредно добар тенис на вчерашната пресметка со Доминик тим во осминафиналето на Мастерсот во Монте Карло, а што е уште поважно за него, истиот го повтори и ова попладне и успеа да го елминира Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето.

Монте Карло По Вавринка елиминиран и Мареј

Монте Карло: По Вавринка, елиминиран и Мареј

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Енди Мареј, вчера претрпе пораз и не се пласираше во четвртфиналето на првиот Мастерс на земјена подлога во Монтекарло. Тој изгуби од 29-годишниот Шпанец, Алберт Рамос Винолас.

Ѓоковиќ успеа да го совлада Карењо Буста

Ѓоковиќ успеа да го совлада Карењо-Буста

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успеа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мари и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Ѓоковиќ Ги контролирав сите удари а потоа од еднаш

Ѓоковиќ: Ги контролирав сите удари, а потоа од еднаш…

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Два одиграни натпревари во Монте Карло, два тешки испита за Новак Ѓоковиќ кој и на стартот на турнирот во кнежевството само...

Ѓоковиќ преживеа против Карењо Буста

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мари и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Мареј загуби добиен меч ново домашно мачење за Ѓоковиќ

Мареј загуби добиен меч, ново „домашно мачење“ за Ѓоковиќ

пред 11 месеци - Sportmedia - Спорт

Светскиот број 1,доживеа шокантен пораз во третото коло на Мастерсот во „кнежеството“. Откако  „прокоцка" предност од 4:0 при 2:6/6:2/7:5, стигна поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас.

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

пред 11 месеци - Курир - Спорт

Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови. Мареј одлично го доби првиот сет со 6-2, но во вториот во иста мера возврати Шпанецот, па го доби сетот со 6-2.

Ѓоковиќ повторно се мачеше но пронајде лек и за Карењо Буста

Ѓоковиќ повторно се мачеше, но пронајде лек и за Карењо Буста

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Новак Ѓоковиќ се мачеше и во третата рунда на Мастерсот во Монте Карло, па така по драматичната победа во три сета против Жил Симон, денеска наиде на доста силен отпор и од страна на Карењо Буста кој беше блиску до победа во одлучувачкиот сет.

Крај за Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Крај за Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло Монте Карло, 20 април 2017 (МИА) - Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло.

Енди Мари запрен во 1 8 финалето во Монте Карло

Енди Мари запрен во 1/8 финалето во Монте Карло

пред 11 месеци - Канал 5 - Тенис

Винолас триумфираше со голем пресврт извлекувајки се од меч топка што ја имаше Мари и во четвртфиналето ќе игра против Хрватот Марин Чилиќ кој беше подобар од Чехот Томаш Бердих.

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

пред 11 месеци - A1on - Тенис

Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови.

Надал со тениска лекција за младиот Зверев во Монте Карло

Надал со тениска лекција за младиот Зверев во Монте Карло

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал се изнамачи на вчерашниот меч со Кајл Едмунд за пласман во третата рунда на Мастерс турнирот во Монте Карло,...

Сензација во Монако елиминиран Мареј

Сензација во Монако, елиминиран Мареј

пред 11 месеци - Сител - Ракомет

Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас ја забележа најголемата победа во кариерата, откако на Мастерсот во Монте Карло, во третото коло го порази првиот светски тенисер, Енди Мари.

Нова сензација во Монте Карло  После Мареј елиминиран и Вавринка

Нова сензација во Монте Карло – После Мареј елиминиран и Вавринка

пред 11 месеци - Екипа - Тенис

По испаѓањето на првиот носител, Енди Мареј, на Мастерс турнирот во Монте Карло се случи уште едно изненадување – настапот го заврши и Стан Вавринка.

Нова сензација во Монте Карло елиминиран и Вавринка

Нова сензација во Монте Карло, елиминиран и Вавринка

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

Откако Енди Мари го заврши својот настап на Мастерсот во Монтер Карло, по поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас, нова сензација на терените во „малото кнежевство“ приреди Пабло Куевас, кој од турнирот го елиминира третиот фаворит, Стан Вавринка.

Времеплов
x