20
Душебаев Дојде време да го елиминираме Фленсбург

Душебаев: Дојде време да го елиминираме Фленсбург

пред 11 месеци - Дневник - Спорт

Вардар четврти пат во низа ќе игра во четврт-финалето од ракометната Лига на шампионите и се надева дека ќе избори прв настап на завршниот турнир во Kелн.

Карлсон Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

Карлсон: Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Германскиот бундеслигаш Фленсбург утре (17.30 ч.) во „Фленс Арена" ќе го пречека македонскиот шампион Вардар, во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите.

Карлсон Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

Карлсон: Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Германскиот бундеслигаш Фленсбург утре (17.30 ч.) во „Фленс Арена" ќе го пречека македонскиот шампион Вардар, во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите.

ЕХФ предвреме го смести Флензбург на Фајнл форот

ЕХФ предвреме го смести Флензбург на Фајнл-форот

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Откако Европската ракометна федерација реши на реванш мечот во Скопје, на дуелот меѓу Вардар и Флензбург, бидат делегирани...

ЕХФ провокација Пет причини зошто Флензбург ќе оди на Фајнал 4

ЕХФ провокација: Пет причини зошто Флензбург ќе оди на „Фајнал 4“

пред 11 месеци - Дерби - Ракомет

Официјалниот сајт на европската ракометна федерација (ЕХФ) посветен на најелитното клупско натпреварување, Лигата на шампионите,...

Душебаев Нема да му дозволиме реприза на Флензбург

Душебаев: Нема да му дозволиме реприза на Флензбург

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Алекс Душебаев се уште ја памети драмата против Флензбург во 2014 година, кога во завршница за инфаркт, Германците постигнаа...

Toбиас Карлос Одбраната ќе биде клуч на успехот против Вардар

Toбиас Карлос: Одбраната ќе биде клуч на успехот против Вардар

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

Фленсбург утре (17.30 ч.)во „Фленс Арена“ го пречекува Вардар, во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

И на празник и на делник се мисли само на Вардар Јуниор лигата

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Најстарата генерација ракометари од Вардар Јуниор лигата в недела ќе го играат фајналфор турнирот од оваа сезона од лигата.

В недела се игра Ф4 за најстарата генерација во Јуниор лига

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Најдобрите четири екипи во машка и женска категорија во генерацијата 2000/2001, в недела ќе го играат фајнлфор турнирот од втората сезона од Вардар Јуниор лигата.

ШТЕРБИК ВЕРУВА ВО ДОБАР РЕЗУЛТАТ Флензбург е силен тим но имаме квалитет

ШТЕРБИК ВЕРУВА ВО ДОБАР РЕЗУЛТАТ: Флензбург е силен тим, но имаме квалитет

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Ракометарите на Вардар в сабота го играат првиот меч од четврт-финалето во Лигата на шампионите против Флензбург во Германија.

Како вардарците Милиќ и Стоилов патуваа кон Германија

Како вардарците Милиќ и Стоилов патуваа кон Германија

пред 11 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар заминаа за Германија каде ги очекува првиот натпревар од четвртфиналниот двобој против Фленсбург во рамките од ракометната Лига на Шампиони.

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Титулата ќе ја освои Барселона, а вицешампион ќе биде ПСЖ. Четвртото место ќе го освои унгарскиот шампион Веспрем Македонскиот...

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Титулата ќе ја освои Барселона, а вицешампион ќе биде ПСЖ. Четвртото место ќе го освои унгарскиот шампион Веспрем Македонскиот...

Вардар е тврд орев  но историјата може да се повтори

Вардар е "тврд орев", но историјата може да се повтори

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Германскиот ракометен гигант Фленсбург до четвртфиналето во Лигата на шампионите стигна преку тешката осминафинална пресметка со Мешков Брест.

Вардар е тврд орев  но историјата може да се повтори

Вардар е "тврд орев", но историјата може да се повтори

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Германскиот ракометен гигант Фленсбург до четвртфиналето во Лигата на шампионите стигна преку тешката осминафинална пресметка со Мешков Брест.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Сител - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардарци летнаа за Германија

Вардарци "летнаа" за Германија

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот првак се надева на позитивен резултат од гостувањето кај Флензбург Вардар го започна четвртиот обид за пласман на фајнл фор завршницата во ракометната Лига на шампиони.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Врањеш Вардар е тврд орев  но историјата може да се повтори

Врањеш: Вардар е „тврд орев“, но историјата може да се повтори

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

По втор пат во последните четири години Вардар против Фленсбург ќе се бори за место на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите во Келн.

Не спијат од возбуда во исчекување на финалето во Вардар Јуниор лигата

Не спијат од возбуда во исчекување на финалето во Вардар Јуниор лигата

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Четири екипи во машка категорија се подготвуваат за финалните натпревари во генерацијата 2000/01. Филип Вардар, Гостивар...

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Канал 5 - Ракомет

Тука Вардар за првпат се најде на пиедесталот, на третото место што е најдобар успех за „црвено-црните" досега. Претходно двапати вардарци се најдоа меѓу четирите најдобри екипи во Лигата на шампионите.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

Претходно двапати вардарци се најдоа меѓу четирите најдобри екипи во Лигата на шампионите. Ваквото рангирање се прави неколкупати во текот на годината и многу често е вистински показател за следните резултати на тимовите.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Идивиди - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - A1on - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Денешен - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Канал 77 - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 11 месеци - Лидер - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Времеплов
x