20
Кумановци порачаа Нема да дозволиме разнебитување на Македонија

Кумановци порачаа: Нема да дозволиме разнебитување на Македонија

пред 10 месеци - Курир - Македонија

Граѓаните го почнаа маршот од реонскиот пазар на булеварот „Октомвриска револуција“, потоа поминаа низ централните градски улици, од каде пристигнаа пред платото на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“.

Иницијативата За заедничка Макеоднија излезе со барање за нови избори

Иницијативата За заедничка Макеоднија излезе со барање за нови избори

пред 10 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Иницијативата За заедничка Макеоднија излезе со барање за нови избори Нови избори на кои народот ќе ја отфрли тиранската платформа.

Кумановци порачаа Нема да дозволима ранебитување на Македонија

Кумановци порачаа: Нема да дозволима ранебитување на Македонија

пред 10 месеци - Курир - Македонија

Граѓаните го почнаа маршот од реонскиот пазар на булеварот „Октомвриска револуција“, потоа поминаа низ централните градски улици, од каде пристигнаа пред платото на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“.

 За заедничка Македонија бара избори за излез од кризата

„За заедничка Македонија“ бара избори за излез од кризата

пред 10 месеци - Утрински - Без катеторија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска, на 54. ден од протестите го објави Македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“ за излез од кризата.

Неготино ги почитува светите зборови на хероите Реки крв се пролеаjа за оваа држава должни сме им на борците

Неготино ги почитува светите зборови на хероите: Реки крв се пролеаjа за оваа држава, должни сме им на борците

пред 10 месеци - Весник - Македонија

Протестен марш и вечерва беше организиран во Неготино, пред присутните се обрати Влатко Ристов, дипломиран новинар. – На почетокот сите си мислеа дека Македонецот е неиздржлив и дека ќе се откаже од оваа секојдневно марширање.

Неготино ги почитува светите зборови на хероите Реки крв се пролеаjа за оваа држава должни сме им на борците

Неготино ги почитува светите зборови на хероите: Реки крв се пролеаjа за оваа држава, должни сме им на борците

пред 10 месеци - Република - Македонија

Протестен марш и вечерва беше организиран во Неготино, пред присутните се обрати Влатко Ристов, дипломиран новинар. – На почетокот сите си мислеа дека Македонецот е неиздржлив и дека ќе се откаже од оваа секојдневно марширање.

Кумановци порачаа Нема да дозволиме разнебитување на Македонија

Кумановци порачаа: Нема да дозволиме разнебитување на Македонија

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот, кој го организирашр граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие и овојпат ги повторија барањата за зачувување на унитарниот карактер на државата и целосно отфрлање на тиранската платформа.

НЕ за Тиранска платформа ДА за избори ФОТОГАЛЕРИЈА

НЕ за Тиранска платформа, ДА за избори (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 10 месеци - Весник - Македонија

На денешниот масовен протестен марш во Скопје во организација на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ беше објавен Македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“.

НЕ за Тиранска платформа ДА за избори ФОТОГАЛЕРИЈА

НЕ за Тиранска платформа, ДА за избори (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 10 месеци - Република - Македонија

На денешниот масовен протестен марш во Скопје во организација на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ беше објавен Македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“.

ФОТОГАЛЕРИЈА Народот бара избори веднаш

ФОТОГАЛЕРИЈА: Народот бара избори веднаш

пред 10 месеци - Курир - Македонија

Граѓаните преку овој документ побараа свикување на итна собраниска седница со единствена точка на дневен ред – прогласување и распишување на предвремени парламентарни избори.

Одиме до крај за зачувување на Македонија

Одиме до крај за зачувување на Македонија

пред 10 месеци - Дневник - Македонија

Живееме во време кога се пишува историја, кога Македонија ги има најголемите и најмасовни протести во својата историја и...

Грми пред Собрание Избори се за финална победа

Грми пред Собрание: Избори се за финална победа

пред 10 месеци - Весник - Македонија

Граѓаните на денешниот протестен марш на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ громогласно скандираа „Избори се за Македонија“, откако претходно членовите на иницијативата ги пренесоа пораките од Македонскиот народен документ.

Неготино порачува Никогаш нема да дозволиме да се пазари за националните интереси

Неготино порачува: Никогаш нема да дозволиме да се пазари за националните интереси

пред 10 месеци - Курир - Македонија

– На почетокот сите си мислеа дека Македонецот е неиздржлив и дека ќе се откаже од оваа секојдневно марширање. Над педесет денови секојдневно низ цела Македонија граѓаните бараат отфрлање на Тиранската платформа, нагласи Ристов.

Грми пред Собрание Избори се за финална победа

Грми пред Собрание: Избори се за финална победа

пред 10 месеци - Република - Скопје

Граѓаните на денешниот протестен марш на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ громогласно скандираа „Избори се за Македонија“, откако претходно членовите на иницијативата ги пренесоа пораките од Македонскиот народен документ.

ФОТОГАЛЕРИЈА Народот бара избори веднаш

ФОТОГАЛЕРИЈА: Народот бара избори веднаш

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

На денешниот масовен протестен марш во Скопје во организација на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ беше објавен Македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“.

ГАЛЕРИЈА Народот бара избори веднаш

ГАЛЕРИЈА: Народот бара избори веднаш

пред 10 месеци - Прес 24 - Без катеторија

Граѓаните преку  документот кој беше објавен денес, побараа свикување на итна собраниска седница со единствена точка на дневен ред – прогласување и распишување на предвремени парламентарни избори.

Овие луѓе се за избори за Македонија СНИМКА ОД ДРОН

Овие луѓе се за избори, за Македонија (СНИМКА ОД ДРОН)

пред 10 месеци - Весник - Македонија

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“,...

Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија излезе со свое решение за кризата  нови избори

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излезе со свое решение за кризата – нови избори

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, во рамки на протестот што во петок попладне повторно го одржа во централното градско подрачје, преку македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“ ги пренесоа своите барања.

Овие луѓе се за избори за Македонија СНИМКА ОД ДРОН

Овие луѓе се за избори, за Македонија (СНИМКА ОД ДРОН)

пред 10 месеци - Република - Скопје

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“,...

Македонски народен документ Избори се за Македонија

Македонски народен документ: Избори се за Македонија

пред 10 месеци - Сител - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ како што најавуваше, денес ги соопшти своите пораки. Богдан Илиевски и...

Ечи пред Собрание ИЗБОРИ СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

Ечи пред Собрание: ИЗБОРИ СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА!

пред 10 месеци - Весник - Македонија

Граѓаните на денешниот протестен марш на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ громогласно скандираа „Избори се за Македонија“, откако претходно членовите на иницијативата ги пренесоа пораките од Македонскиот народен Документ.

СНИМКА ОД ДРОН Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје  објавен Македонски народен Документ Избори се за Македонија

СНИМКА ОД ДРОН: Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје – објавен Македонски народен Документ „Избори се за Македонија“

пред 10 месеци - Курир - Македонија

Членовите на иницијативата денес ги пренесоа пораките од Македонскиот народен Документ, „Избори се за Македонија“, барајќи распишување и организирање на предвремени парламентарни избори за финален крај на кризата во Република Македонија.

Неготино порачува Никогаш нема да дозволиме да се пазари за националните интереси

Неготино порачува: Никогаш нема да дозволиме да се пазари за националните интереси

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Протестен марш и вечерва беше организиран во Неготино, пред присутните се обрати Влатко Ристов, дипломиран новинар. – На почетокот сите си мислеа дека Македонецот е неиздржлив и дека ќе се откаже од оваа секојдневно марширање.

Неготино порачува Никогаш нема да дозволиме да се пазари за националните интереси

Неготино порачува: Никогаш нема да дозволиме да се пазари за националните интереси

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Протестен марш и вечерва беше организиран во Неготино, пред присутните се обрати Влатко Ристов, дипломиран новинар. – На почетокот сите си мислеа дека Македонецот е неиздржлив и дека ќе се откаже од оваа секојдневно марширање.

Македонски народен документ Избори се за Македонија

Македонски народен документ: Избори се за Македонија!

пред 10 месеци - Вест - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ како што најавуваше, денес ги соопшти своите пораки. Богдан Илиевски и...

ГРМИ ПРЕД СОБРАНИЕ Избори за финален крај на кризата

ГРМИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Избори за финален крај на кризата

пред 10 месеци - Курир - Македонија

Со овој документ се бараат избори за финална победа. – Бараме предвремени парламентарни избори во Република Македонија. Избори...

СНИМКА ОД ДРОН Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје  објавен Македонски народен Документ Избори се за Македонија

СНИМКА ОД ДРОН: Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје – објавен Македонски народен Документ „Избори се за Македонија“

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“,...

ГРМИ ПРЕД СОБРАНИЕ Избори за финален крај на кризата

ГРМИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Избори за финален крај на кризата

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Граѓаните на денешниот протестен марш на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ громогласно скандираа „Избори се за Македонија“, откако претходно членовите на иницијативата ги пренесоа пораките од Македонскиот народен Документ.

54 ден Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија бара избори за излез од кризата ФОТО ДРОН ВИДЕО

54. ден: Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ бара избори за излез од кризата (ФОТО+ДРОН ВИДЕО)

пред 10 месеци - ТВ Нова - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска, на 54. ден од протестите го објави Македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“ за излез од кризата.

ИЗБОРИ СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА Граѓаните порачаа имаме народно решение за кризата ВИДЕО ФОТО

ИЗБОРИ СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА: Граѓаните порачаа, имаме народно решение за кризата (ВИДЕО/ФОТО)

пред 10 месеци - Телеграф - Македонија

Избори се за Македонија, е главната порака на новиот т.н. народен документ кој беше презентиран на денешниот протест во Скопје, во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ .

Времеплов
x