20
Избран идеалниот тим во НБА

Избран идеалниот тим во НБА

пред 9 месеци - Тип - Кошарка

Крилото на Кливленд Кавалирс Леброн Џејмс за рекорден 11-ти пат се најде во “Првиот идеален тим” во НБА. До овој момент само Коби Брајант и Карл Мелоун беа по 11 пати во петицијата на најдобрите играчи во Лигата.

Во најдобрата петорка нема ниеден кошаркар на Голден стејт

Во најдобрата петорка нема ниеден кошаркар на Голден стејт

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Кошаркарот на актуелниот шампион Кливленд, Леброн Џејмс, по рекорден единаесетти пат се најде во идеалниот тим. Во најдобрата...

Во најдобрата петорка нема ниеден кошаркар на Голден стејт

Во најдобрата петорка нема ниеден кошаркар на Голден стејт

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарот на актуелниот шампион Кливленд, Леброн Џејмс, по рекорден единаесетти пат се најде во идеалниот тим. Во најдобрата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - МТВ 1 - Кошарка

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

НБА  Објавена најдобрата петорка сезонава

НБА: Објавена најдобрата петорка сезонава

пред 9 месеци - Сител - Кошарка

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за сезонава. Во „првата петорка“ се најдоа:...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - Курир - Кошарка

Харден ги доби сите 500 гласови за член на најдобрата петорка, додека Џејмс е избран по 11. пат и со тоа се изедначи со Коби Брајант и Карл Мелоун.

НБА  Нема место за играчи од Голден Стејт меѓу најдобрите пет

НБА: Нема место за играчи од Голден Стејт меѓу најдобрите пет

пред 9 месеци - Денар - Спорт

НБA лигата ги објави најдобрите петорки за сезоната 2016/2017. Раритет е штo во првата петорка нема ниту еден играч на тимот кој го оствaри најдобриот резултат во регуларниот дел, Голден Стејт Вориорс.

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - Идивиди - Кошарка

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - Канал 5 - Кошарка

Во „првата петорка“ се најдоа: Џејмс Харден (Хјустон – 500 гласови), Леброн Џејмс (Кливленд - 498), Расел Вестбрук (Оклахома Сити - 498), Кавај Ленард (Сан Антонио - 490) и Ентони Дејвис (Њу Орлеанс - 343).

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - +Инфо - Спорт

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - Вистина - Без катеторија

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - A1on - Кошарка

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - Лидер - Спорт

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

пред 9 месеци - Локално - Спорт

Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава. Во „првата...

НБА  Без играчи од Голден Стејт во најдобрата петорка

НБА: Без играчи од Голден Стејт во најдобрата петорка

пред 9 месеци - Кајгана - Кошарка

НБA лигата ги објави најдобрите петорки за сезоната 2016/2017. Раритет е штo во првата петорка нема ниту еден играч на тимот кој го оствaри најдобриот резултат во регуларниот дел, Голден Стејт Вориорс.

НБА  Без играчи од Голден Стејт во најдобрата петорка

НБА: Без играчи од Голден Стејт во најдобрата петорка

пред 9 месеци - Актуелно24 - Кошарка

НБA лигата ги објави најдобрите петорки за сезоната 2016/2017. Раритет е штo во првата петорка нема ниту еден играч на тимот кој го оствaри најдобриот резултат во регуларниот дел, Голден Стејт Вориорс.

Кралот Џејмс ја предводи најдобрата петорка во НБА  место немаше за Стеф Кари

Кралот Џејмс ја предводи најдобрата петорка во НБА, место немаше за Стеф Кари

пред 9 месеци - Sportmedia - Кошарка

Леброн Џејмс ја предводи најдобрата петорка за регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, а интересно е што во идеалниот...

Неверојатно  Првата петорка во НБА без играчи на Голден стејт

Неверојатно: Првата петорка во НБА без играчи на Голден стејт!

пред 9 месеци - Екипа - Кошарка

Голден стејт вориорс повторно има извонредна сезона, го освои првото место во Западната конференција, а досега е без пораз и на десетте средби во плејофот (4-0 со Портланд и со Јута, водство од 2-0 против Сан Антонио во финалето „од западот“).

НБА ја избра најдобрата петорка 2016 17   ниту еден кошаркар на Голден стејт

НБА ја избра најдобрата петорка 2016/17 – ниту еден кошаркар на Голден стејт

пред 9 месеци - 24 вести - Спорт

Избрана е најдобрата петорка во НБА-лигата за тековната сезона 2016-17, а ниту една од петте ѕвезди не е играч на најуспешниот тим во регуларната фаза, Голден стејт вориорс.

НБА лигата ја објави најдобрата петорка  Голден Стејт без свој претставник

НБА лигата ја објави најдобрата петорка, Голден Стејт без свој претставник

пред 9 месеци - Дерби - Кошарка

EPA/LARRY W. SMITH Додека трае плејофот, НБА лигата ги објави најдобрите играчи, односно членовите на трите најдобри петорки...

Времеплов
x