20
ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

пред 11 месеци - Курир - Македонија

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност.

ВРЕМЕТО УТРE Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

ВРЕМЕТО УТРE: Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

пред 11 месеци - Телеграф - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Еве какво време не очкува за викеднот

Еве какво време не очкува за викеднот

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

пред 11 месеци - Пулс 24 - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Времето утре ќе биде сончево со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

Времето утре ќе биде сончево, со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

пред 11 месеци - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Метео За викендот променливо време локални врнежи од дожд

Метео: За викендот променливо време, локални врнежи од дожд

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен западен ветер. Кон крајот на денот можна е појава на локална нестабилност особено во северните делови.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - MK News - Македонија

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата.

Прсти да излижеш

Прсти да излижеш

пред 11 месеци - Вест - Македонија

Убавото време денеска ги извади Скопјани надвор. Измерени се 28 степени. Се очекува да е сончево до недела, кога повторно ќе има заладување.

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

пред 11 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

УХМР со вонредна прогноза за викендот

УХМР со вонредна прогноза за викендот

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - Вечер - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

пред 11 месеци - Алфа - Македонија

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - Курир - Македонија

В лажен бран со врнежи од дожд ќе започне да преминува преку земјата од недела претпладне . Врнежите на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи и можна е и појава на град .

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - Денешен - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Нов влажен бран и заладување од недела

Нов влажен бран и заладување од недела

пред 11 месеци - Канал 77 - Македонија

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред 11 месеци - +Инфо - Македонија

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата.

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Надвор пролет но не за долго  ова се температурите еве што не чека

Надвор пролет но не за долго - ова се температурите, еве што не чека

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Денеска времето е сончево и топло, но не чека пресврт деновиве. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура.

Денеска сончево и топло во недела дожд

Денеска сончево и топло, во недела дожд

пред 11 месеци - Здравство 24 - Здравје

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред 11 месеци - Актуелно24 - Македонија

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени.

Сончево и топло време од недела дожд

Сончево и топло време, од недела дожд

пред 11 месеци - Телеграф - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

пред 11 месеци - Идивиди - Македонија

Скопје, 19 мај 2017 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Разголете се денеска

Разголете се денеска

пред 11 месеци - Вест - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Сончево време со температура до 28 степени

Сончево време со температура до 28 степени

пред 11 месеци - Вистина - Сцена

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Времето сончево и потопло со мала облачност

Времето сончево и потопло, со мала облачност

пред 11 месеци - +Инфо - Македонија

Сончево и потопло, со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, ќе биде времето утре во Македонија, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времеплов
x