20
Анчелоти ја откри вистинската причина поради која Мората му е постојана замена на Бензема

Анчелоти ја откри вистинската причина поради која Мората му е постојана замена на Бензема

пред 11 месеци - Дерби - Фудбал

Карло Анчелоти имаше навистина добар период како тренер на Реал Мадрид бидејќи успеа да му ја донесе толку очекуваната и...

Анчелоти објасни зошто Мората ја грее клупата а Бензема е прв напаѓач

Анчелоти објасни зошто Мората ја грее клупата а Бензема е прв напаѓач

пред 11 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти објасни зошто Алваро Мората не добива голема шанса и ја „грее“ клупата...

Мората се враќа во Серија А  но не во Јувентус

Мората се враќа во Серија А, но не во Јувентус?

пред 11 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората по втор пат ќе го напушти Сантијаго Бернабеу, во летниот преоден рок ќе направи трансфер, а една од опциите е и враќање во Серија А.

Времеплов
x