20
Најдобриот стрелец во Европа игра доаѓа од третата лига на Црна Гора

Најдобриот стрелец во Европа игра доаѓа од третата лига на Црна Гора

пред 9 месеци - Бркај работа - Фудбал

Според бројот на голови зад него се и Роналдо, Меси како и Левандовски, Суарез, Нејмар и било кој друг стрелец во од најдобрите европски лиги.

Анонимен Црногорец подобар од Меси и од Роналдо

Анонимен Црногорец подобар од Меси и од Роналдо!

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Миливоје Мрдак, напаѓачот на црногорскиот третолигаш Плевлја, е најдобриот стрелец во Европа за оваа сезона! Според фудбалската статистика, 24-годишниот Црногорец е пред најдобрите фудбалери на денешницата.

Времеплов
x