20
Возбудлива завршница во европските фудбалски лиги

Возбудлива завршница во европските фудбалски лиги

пред 11 месеци - Идивиди - Фудбал

Возбудлив викенд за фудбалските фанови низ Европа. Реал Мадрид е на само еден чекор до титулата, Арсенал, Ливерпул и Манчестер...

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - ТВ Нова - Спорт

Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Оваа топка ја носам дома  Хери Кејн со четири гола го реши Лестер и стана најдобар стрелец во Премиер лигата

Оваа топка ја носам дома: Хери Кејн со четири гола го реши Лестер и стана најдобар стрелец во Премиер лигата

пред 11 месеци - Курир - Фудбал

Хери Кејн е само петти фудбалер во историјата на Премиер лигата, кој дал 25 или повеќе голови две сезони по ред. Посебно немилосрден беше кон Лестер годинава, на кого му даде 7 гола во сите натпреварувања.

Премиер лига  Тотенхем ја наполи мрежата на шампионот Лестер

Премиер лига: Тотенхем ја наполи мрежата на шампионот Лестер

пред 11 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.коло....

Лестер Сити израмни антирекорд на Манчестер Јунајтед

Лестер Сити израмни антирекорд на Манчестер Јунајтед

пред 11 месеци - Тип - Фудбал

Сеуште актуелниот шампион на Англија Лестер Сити го забележа најголемиот пораз во сезоната, откако загуби со 1:6 пред Тотенхем во одложениот дуел од 34-тото коло на Премиерлигата.

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - Курир - Фудбал

Со головите постигнати на синоќешниот дуел Хари Кејн изби на првото место на листата на стрелците во Премиер лигата со 26 голови, пред Ромелу Лукаку со 24 и Алексис Санчез со 23.

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - Канал 5 - Фудбал

Тотенхем до триумфот стигна со четирите голови на Хари Кејн (25, 63, 88 и 90+2 минута) и со двата гола на Сон Хеунг-Мин (36 и 71).

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - Идивиди - Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Тотенхем убедлив на гости кај Лестер

Тотенхем убедлив на гости кај Лестер

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Фудбалерите на Тотенхем го победија во гости Лестер со 6:1, во заостанатиот меч од Премиер лигата. Тотенхем го потврди второто...

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - Канал 77 - Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Хари Кејн  Оваа топка ќе си ја носам дома

Хари Кејн: Оваа топка ќе си ја носам дома!

пред 11 месеци - Се за спорт - Фудбал

петти фудбалер во историјата на Премиер лигата, кој дал 25 или повеќе голови две сезони по ред. Посебно немилосрден беше кон Лестер годинава, на кого му даде 7 гола во сите натпреварувања.

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

Тотенхем убедлив на гостувањето кај Лестер

пред 11 месеци - Локално - Спорт

– Фудбалерите на Тотенхем синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето кај Лестер со 6:1 во заостанатиот натпревар од 34.

Тотенхем го декласираше Лестер

Тотенхем го декласираше Лестер

пред 11 месеци - Кајгана - Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем го победија во гости Лестер со 6:1 во заостанатиот меч од Премиер лигата. Тотенхем го потврди второто...

Тотенхем на гости го потопи Лестер

пред 11 месеци - Нетпрес - Спорт

Фудбалерите на Тотенхем го демолираа домашниот Лестер со 6:1 во четвртокот во заостанатиот натпревар од англискиот шампионат.

Тотенхем го декласираше Лестер

Тотенхем го декласираше Лестер

пред 11 месеци - Актуелно24 - Спорт

Фудбалерите на Тотенхем го победија во гости Лестер со 6:1, во заостанатиот меч од Премиер лигата. Тотенхем го потврди второто...

Покер на Кејн  Тотенхем со шестка му ја затвори европската порта на Лестер

Покер на Кејн, Тотенхем со шестка му ја затвори европската порта на Лестер

пред 11 месеци - Sportmedia - Фудбал

Шампионот на Англија, Лестер доживеа вистински дебакл и со поразот од 1:6 од Тотенхем си ги затвори европските порти за идната...

Четири гола на Кејн  Тотенхем го  здроби  Лестер

Четири гола на Кејн, Тотенхем го „здроби“ Лестер…

пред 11 месеци - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем извојуваа убедлива победа од 1-6 на гостувањето против Лестер, со која само дополнително ја потврдија втората позиција во Премиер лигата оваа сезона.

Времеплов
x