20
Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред 10 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети се сретна со Блум и Жбогар

Ахмети се сретна со Блум и Жбогар

пред 10 месеци - Телеграф - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети Први чекори на мнозинството ќе бидат застојот во локалната власт и укинувањето на екстерното

Ахмети: Први чекори на мнозинството ќе бидат застојот во локалната власт и укинувањето на екстерното

пред 10 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред 10 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети на заедничка средба со САД и ЕУ

Ахмети на заедничка средба со САД и ЕУ

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Денес во просториите на Aмериканската Aмбасада во Скопје, Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети, оддржа заедничка работна средба со Заменик-амбасадорот на САД во Скопје, г-ѓа.

Ахмети на средба со дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

Ахмети на средба со дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

пред 10 месеци - +Инфо - Македонија

Денес во просториите на американската Aмбасада во Скопје, претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али...

Ахмети на средба дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

Ахмети на средба дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

пред 10 месеци - +Инфо - Македонија

Денес во просториите на американската Aмбасада во Скопје, претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али...

Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред 10 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети побарал помош од САД и ЕУ за надминување на предизвиците

Ахмети побарал помош од САД и ЕУ за надминување на предизвиците

пред 10 месеци - Нова ТВ - Македонија

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска во Американската амбасада во Скопје имал заедничка средба со заменик-амбасадорот на САД во СкопјеМикаела Швајцер Блум и Амбасадорот на ЕУ во Македонија Самуел Жбогар, информираа од ДУИ.

Ахмети разговарал со Швајцер Блум и со Жбогар за формирањето на новата влада

Ахмети разговарал со Швајцер Блум и со Жбогар за формирањето на новата влада

пред 10 месеци - Либертас - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска во амбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје, имал работна средба со заменик-амбасадорката на САД во земјава, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар.

ВО ЖИВО Средба Заев Ахмети за состав на Владата

ВО ЖИВО: Средба Заев-Ахмети за состав на Владата

пред 10 месеци - A1on - Македонија

Во седиштето на СДСМ средба на мандатарот Зоран Заев со лидерот на ДУИ Али Ахмети.Ова е и прва официјална средба на која ќе започнат разговорите за составување на новиот владин кабинет.

Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред 10 месеци - Локално - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети Нема враќање назад ќе дејствуваме во согласност со волјата на граѓаните

Ахмети: Нема враќање назад, ќе дејствуваме во согласност со волјата на граѓаните

пред 10 месеци - Фаланга - Македонија

Нашата клучна улога во новото мнозинство ќе ја ставиме во служба на реформите, рече лидерот на ДУИ.. Го поздравувам доделувањето на мандатот за формирање на новата реформска влада во согласност со Уставот.

Ахмети го поздрави доделувањето на мандатот на Заев

Ахмети го поздрави доделувањето на мандатот на Заев

пред 10 месеци - Актуелно24 - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во среда го поздрави доделувањето на мандатот за формирање нова реформска влада на мандаторот Зоран Заев.

Времеплов
x