20
Сампаоли ќе ја предводи Аргентина

Сампаоли ќе ја предводи Аргентина?

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Извесно е дека Сампаоли ќе стане нов селектор на Аргентина, се чека официјализација. Педесетгодишниот аргентински стратег...

Сампаоли ќе ги води  гаучосите

Сампаоли ќе ги води „гаучосите“

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

Се чека само уште одговор од националниот сојуз на Аргентина Полека но сигурно станува извесно. Хорхе Сампаоли ќе биде новиот селектор на Аргентина.

Меси и компанија конечно ќе го добијат селекторот кој го посакуваа

Меси и компанија конечно ќе го добијат селекторот кој го посакуваа

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Реапрезентацијата на Аргентина веќе одреден период е без предводник, откако му беше даден отказ на Едгардо Бауза поради лошите...

Сампаоли потврди  Ја напуштам Севилја за да бидам селектор на Аргентина

Сампаоли потврди: Ја напуштам Севилја за да бидам селектор на Аргентина

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Севилја утре ќе ја пречека Осасуна во рамките од последното коло во Примера дивизион, што воедно ќе биде и последен натпревар на Жорге Сампаоли како тренер на клубот од Андалузија.

Времеплов
x