20
Прва средба Заев  Ахмети по добиениот мандат лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет

Прва средба Заев - Ахмети по добиениот мандат, лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Прва средба Заев - Ахмети по добиениот мандат, лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет...

Преговорите за Влада се во тек

Преговорите за Влада се во тек

пред 11 месеци - Телма - Македонија

Како што дојде, молкум и со насмевка, така и го напушти седиштето на СДСМ на „Бихаќка“. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, имаше речиси двоипол часовна средба со мандатарот Зоран Заев, но не  сакаше да одговара на новинарските прашања.

Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

пред 11 месеци - Алфа - Македонија

По двочасовни преговори и без никакви детали околу распределбата на владиниот колач заврши денешна средба на Заев со првиот човек на ДУИ Али Ахмети.

Официјално започнаа преговорите за нова влада

Официјално започнаа преговорите за нова влада

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

СДСМ соопшти дека се разговарало за принципите за соработка, а не и за конкретни кадровски решенија. Без изјави од директните...

Преговори за формирање нова влада

Преговори за формирање нова влада

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Два и пол часа траеше првата средба за формирање на новата влада меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на интегративците Али Ахмети.

Средба Заев  Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев – Ахмети во седиштето на СДСМ

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Почнаа преговорите за состав на новиот владин кабинет. За поделбата на министерствата,  можните персонални решенија  и приоритетите, Заев на Бихаќка  прво се сретна со Али Ахмети.

Средба Заев  Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Средба Заев - Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

пред 11 месеци - Телеграф - Македонија

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Преговори за нова влада Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Преговори за нова влада: Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

пред 11 месеци - Бриф - Македонија

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите, пренесува Телевизија 24 .

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање.

СДСМ најавува битка за принципи не за ресори

СДСМ најавува битка за принципи, не за ресори

пред 11 месеци - Утрински - Без катеторија

Со тет-а-тет средба меѓу мандатарот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети и формално почнаа преговорите за составување на новата влада.

Преговорите продолжуваат партиите на Албанците од Македонија најверојатно ќе добијат осум министерски позиции

Преговорите продолжуваат, партиите на Албанците од Македонија најверојатно ќе добијат осум министерски позиции

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Заврши првата средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети во преговорите за формирање на Влада што неколку часа се одвиваше во седиштето на СДСМ.

Владата на Заев ќе биде нефункционална ќе трае помалку од шест месеци

Владата на Заев ќе биде нефункционална, ќе трае помалку од шест месеци

пред 11 месеци - Весник - Македонија

По средбата меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците...

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање.

Средба Заев  Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Средба Заев – Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Владата на Заев ќе биде нефункционална ќе трае помалку од шест месеци

Владата на Заев ќе биде нефункционална, ќе трае помалку од шест месеци

пред 11 месеци - Вечер - Македонија

По средбата меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците...

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред 11 месеци - Пулс 24 - Македонија

апочнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање.

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

По завршувањето на средбата, посочи, и од страна на СДСМ и од страна на ДУИ до јавноста ќе бидат испратени соопштенија. Според...

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Неколку часа траеше средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според информациите, на оваа средба...

Штуро соопштение од СДСМ за средбата Заев  Ахмети

Штуро соопштение од СДСМ, за средбата Заев - Ахмети

пред 11 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Средба Заев - Ахмети Скопје, 19 мај 2017 (МИА) - Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Стартуваа преговорите за нова Влада  Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Стартуваа преговорите за нова Влада - Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

пред 11 месеци - 24 вести - Македонија

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите.

СДСМ Идната Влада ќе функционира според потребите на граѓаните

СДСМ: Идната Влада ќе функционира според потребите на граѓаните

пред 11 месеци - +Инфо - Македонија

Сосема е небитно прашањето за ресорската распределба или персоналната распределба на имиња или ресори по политичките партии.

Заев и Ахмети разговарале за идната реформска Влада

Заев и Ахмети разговарале за идната реформска Влада

пред 11 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, известија од партијата на Заев разговарале за идните принципи на соработка, за реформската Влада, ЕУ и НАТО интеграциите.

ПРЕГОВОРИТЕ ВО ТЕК ИМИЊА НЕМА За СДСМ била небитна ресорската распределба во идната влада

ПРЕГОВОРИТЕ ВО ТЕК, ИМИЊА НЕМА: За СДСМ била небитна ресорската распределба во идната влада

пред 11 месеци - Телеграф - Македонија

Без конкретни имиња и насоки кон што се фокусирани преговорите што се водат меѓу СДСМ и албанските партии излезе портпаролот...

Средба Заев Ахмети за принципите на соработка реформската Влада и евро атланстките интеграции

Средба Заев-Ахмети за принципите на соработка, реформската Влада и евро-атланстките интеграции

пред 11 месеци - A1on - Македонија

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската Влада и ЕУ и НАТО интеграциите.

Не се важни ресорите туку принципите

Не се важни ресорите, туку принципите

пред 11 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Првата средба на лидерот на СДСМ беше со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а се најавува продолжување на разговорите и со другите...

Заев и Ахмети ги завршија преговорите за новата влада

Заев и Ахмети ги завршија преговорите за новата влада

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

Во седиштето на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети со претседателот на СДСМ Зоран Заев ги договараа ресорите во кабинетот на мандатарот Заев.

Заврши средбата на Заев и Ахмети

Заврши средбата на Заев и Ахмети

пред 11 месеци - 24 вести - Македонија

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети се сретнаа  во партиското седиште на Биххачка. По средбата немаше изјави а ставот на двајцата лидери официјално ќе биде објавен преку сооопштение.

Шилегов Владата да функционира според потребите на граѓаните на тоа сме фокусирани

Шилегов: Владата да функционира според потребите на граѓаните, на тоа сме фокусирани!

пред 11 месеци - Либертас - Македонија

Одговори на новинарски прашања Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Медиуми: Ќе заврши ли лидерската брзо? Шилегов: Како што знаете започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек.

Ахмети замина од СДСМ без да даде изјава за исходот од средбата ќе информира преку соопштение

Ахмети замина од СДСМ без да даде изјава, за исходот од средбата ќе информира преку соопштение

пред 11 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Повеќе од два часа траеше денешната средба помеѓу лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во седиштето на СДСМ, која е во рамките на преговорите помеѓу партиите за составување нова влада.

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ  почна средбата со Заев

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ - почна средбата со Заев

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска пристигна во седиштето на СДСМ, да оствари средба со Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните министри за новите функции.

Времеплов
x