20
МЗТ не дозволи изненадување уште еден чекор до шестата титула во низа

МЗТ не дозволи изненадување, уште еден чекор до шестата титула во низа

пред 11 месеци - Република - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј.

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, поведе со 2:1 во финалната серија во кошаркарската Суперлига, откако во СЦ „Јане...

 Металците го направија и вториот чекор

„Металците" го направија и вториот чекор

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

И по втор пат во серијата, шампионот го одбрани домашниот терен. Уште еднаш пред својата публика во „Јане Сандански" беа подобри од Карпош Соколи.

МЗТ си играше со оган ама на крај ги изгоре соколите 86 80

МЗТ си играше со оган, ама на крај ги ’изгоре’ соколите (86-80)

пред 11 месеци - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј.

МЗТ ги врати соколите во живот но сепак поведе со 2 1 во финалето

МЗТ ги врати „соколите“ во живот, но сепак поведе со 2:1 во финалето

пред 11 месеци - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром ја врати предноста во финалната серија со вечерашната победа која ја оствари на домашен терен против...

МЗТ поведе против Карпош

МЗТ поведе против Карпош

пред 11 месеци - Тип - Кошарка

МЗТ Скопје успеа да слави во третиот дуел од финална серија во македонското првенство против Карпош Сололи со 86:780. МЗТ ја доби првата четвртина со 21:16, како и втората со 23:18.

Победа која значи половина титула

Победа која значи половина титула

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Третиот натпревар помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Карпош соколи може, но и не мора да биде пресуден околу освојувањето на шампионската...

Можат ли соколите да го освојат и Аеродром

Можат ли „соколите“ да го освојат и Аеродром?

пред 11 месеци - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје и Карпош соколи вечерва во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја почнат битката во третиот финален меч од кошаркарскиот плејоф на Македонија.

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

пред 11 месеци - Курир - Кошарка

Во таборите на двата тима најавуваат внимателност во пресрет на вечерашниот дуел, со респект за противникот. Тренерите Анте Назор (МЗТ Скопје) и Драган Николиќ (Карпош Соколи) најавуваат голема борба.

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула.

Николиќ Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни Назор Победата е наш императив

Николиќ: Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни. Назор: Победата е наш императив

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

Вечерва (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“ се игра третата финална пресметка меѓу МЗТ Скопје и Карпош Соколи. Победникот на овој дуел ќе се најде на чекор до титулата.

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2 1

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2:1

пред 11 месеци - Алфа - Спорт

Вечерва од 19 часот се игра третиот натпревар од финалната серија во разигрувањето за шампионската титула во кошаркарското првенство на Македонија.

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

пред 11 месеци - A1on - Кошарка

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула.

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија.

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3  от натпревар од финалната серија

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

пред 11 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија.

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

пред 11 месеци - Дневник - Спорт

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија.

Слободен влез МЗТ бара помош од навивачите во битката со соколите

Слободен влез: МЗТ бара помош од навивачите во битката со „соколите“

пред 11 месеци - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје потфрли сезонава во АБА лигата, не го освои Купот на Македонија и за да се спаси сезонава мора да се одбрани пехарот во домашниот пампионат, но тоа воопшто нема да биде лесно зошто на другата страна е мотивираниот состав на Карпош Соколи.

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред 11 месеци - Курир - Кошарка

– Управата на клубот реши да ги отвори вратите и да овозможи слободен влез за сите што сакаат да го проследат овој дуел и да им помогнат на своите миленици.

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите помошта е повеќе од потребна

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да...

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите помошта е повеќе од потребна

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

пред 11 месеци - Република - Кошарка

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот.

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред 11 месеци - Денешен - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот.

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред 11 месеци - ТВ Нова - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот.

Фановите ќе можат бесплатно да го бодрат МЗТ Скопје

Фановите ќе можат бесплатно да го бодрат МЗТ Скопје

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром утре во 19 часот ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф финалето со Карпош соколи...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред 11 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот.

Фановите ќе можат бесплатно да го бодрат МЗТ Скопје

Фановите ќе можат бесплатно да го бодрат МЗТ Скопје

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром утре во 19 часот ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф финалето со Карпош соколи...

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме соколите

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ: Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме „соколите“

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

„Навивачите и симпатизерите секогаш биле шести играч на МЗТ Скопје Аеродром, поради што избраниците на тренерот Анте Назор...

Бесплатен влез МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

Бесплатен влез: МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

пред 11 месеци - Екипа - Кошарка

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да...

Николиќ Не ми се напушта Скопје сакам да играме мајсторка

Николиќ: Не ми се напушта Скопје, сакам да играме мајсторка

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Во вториот натпревар од финалната серија во рамките на кошаркарскиот плејоф за добивање на новиот првак на Македонија, Kарпош Соколи го совлада актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром со 104-93 и со тоа го изедначи на 1-1 во победи.

Времеплов
x