20
Шарапова ја менува тактиката Русинката ќе игра квалификации за Вимблдон

Шарапова ја менува тактиката: Русинката ќе игра квалификации за Вимблдон

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

EPA/CLAUDIO ONORATI Марија Шарапова нема да учествува на претстојниот грен-слем Ролан Гарос откако организаторите не и одобрија специјална покана поради допинг скандалот поради кој беше и суспендирана.

Нема разлика меѓу Армстронг и Шарапова двајцата се измамници

Нема разлика меѓу Армстронг и Шарапова, двајцата се измамници

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Парите и се околу нив говорат за себе. Можеби требало да му се даде покана и на Ленс Армстронг. Тој неколкупати ја освои велосипедската трка Тур де Франс.

Нема разлика меѓу Армстронг и Шарапова двајцата се измамници

Нема разлика меѓу Армстронг и Шарапова, двајцата се измамници

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Парите и се околу нив говорат за себе. Можеби требало да му се даде покана и на Ленс Армстронг. Тој неколкупати ја освои велосипедската трка Тур де Франс.

Шарапова ќе игра во квалификациите на Вимблдон

Шарапова ќе игра во квалификациите на Вимблдон

пред 11 месеци - Sportmedia - Спорт

Марија Шарапова потврди дека нема да бара вајлд-карта за настап во главната ждрепка на Вимблдон, поштедувајќи ги организаторите...

Шарапова децидна Само да им откријам на моите колешки имам многу

Шарапова децидна: Само да им откријам на моите колешки, имам многу…

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Марија Шарапова извиси за настап на Ролан Гарос зошто  Француската тениска федерација одлучи да не и даде вајлд карта. Плус...

Марија Шарапова Нема да ме спречите

Марија Шарапова: Нема да ме спречите

пред 11 месеци - Локално - Спорт

Никакви зборови, игри или активности, нема да ме спречат да ги постигнувам своите цели “, напиша руската тенисерка Марија Шарапова во социјалните медиуми.

Шарапова доби дозвола да настапи на ВТА турнирот во Бирминген

Шарапова доби дозвола да настапи на ВТА турнирот во Бирминген

пред 11 месеци - Курир - Спорт

Шарапова е на 211. место на ВТА-листата по 15-месечната допинг-суспензија и оваа недела.Луѓето во Британската тениска асоцијација и веруваат доволно на Русинката за да и овозможат да игра на подготвителниот турнир за Вимблдон од 19 до 25 јуни.

Шарапова одговори на критиките Нема да ме сопрете

Шарапова одговори на критиките: Нема да ме сопрете!

пред 11 месеци - Екипа - Тенис

По бројните критики што стигнаа на сметка на Марија Шарапова по допинг аферата и нејзиното враќање на тениските терени, руската тенисерка преку социјалните мрежи порача дека никој нема да ја сопре во остварувањето на нејзините соништа.

ШАРАПОВА Е РАЗОЧАРАНА Никој нема да ме запре да ги следам соништата

ШАРАПОВА Е РАЗОЧАРАНА: Никој нема да ме запре да ги следам соништата

пред 11 месеци - Телеграф - Тенис

Отказот којшто пристигна на адреса на Марија Шарапова од страна на главните лица на Ролан Гарос делуваше разочарувачки за тенисерката од Русија.

Бирмингем и верува на Шарапова

Бирмингем и верува на Шарапова

пред 11 месеци - Sportmedia - Спорт

Марија Шарапова доби вајлд-карта за настап на Аегон Класик турнирот во Бирмингем, откако потпиша договор за настап следните две години Шарапова е на 211.

Шарапова ги скара ВТА и организатрорите на РГ

Шарапова ги скара ВТА и организатрорите на РГ

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Претседателот на ВТА, Стив Сајмон, остро ја исктирикува Француската тениска федерација поради одбивањето да и се додели специјална...

Шарапова ги скара ВТА и организатрорите на РГ

Шарапова ги скара ВТА и организатрорите на РГ

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Претседателот на ВТА, Стив Сајмон, остро ја исктирикува Француската тениска федерација поради одбивањето да и се додели специјална...

Доби  вајлд карта за настап на Ролан Гарос иако е суспендиран

Доби “вајлд карта” за настап на “Ролан Гарос” иако е суспендиран

пред 11 месеци - Тип - Тенис

Организаторите на “Ролан Гарос”, кои одбија да и дадат “вајлд карта” за позитивен допинг примерок на русинката Марија Шарапова,...

Шарапова дефинитивно не ја примаат на Ролан Гарос

Шарапова дефинитивно не ја примаат на Ролан Гарос!

пред 11 месеци - Сител - Тенис

Француската тениска федерација (ФФТ) неколку недели размислуваше и на крајот реши да не и  додели специјална покана на Марија Шарапова за настап на овогодишното издание на Ролан Гарос.

БЕЗ РУСИНКАТА ВО ПАРИЗ Шарапова не доби дозвола за Ролан Гарос

БЕЗ РУСИНКАТА ВО ПАРИЗ: Шарапова не доби дозвола за Ролан Гарос

пред 11 месеци - Телеграф - Тенис

Марија Шарапова не доби покана од страна на организаторот на Ролан Гарос и таа нема да може да учествува на главниот турнир, а ќе нема место и во квалификациите.

Шарапова остана без учество на Ролан Гарос

Шарапова остана без учество на „Ролан Гарос“

пред 11 месеци - Канал 5 - Тенис

Шарапова која на терените се врати по 15-месечна суспензија поради допинг, не е доволно добро рангирана за директно учество на вториот годинашен Грен слем.

Шарапова остана без учество на Ролан Гарос

Шарапова остана без учество на „Ролан Гарос“

пред 11 месеци - A1on - Тенис

Руската тенисерка Марија Шарапова нема да игра на Ролан Гарос, бидејќи Француската тениска федерација не и додели специјална покана за учество.

Wild Card навреда и за турнирот и за Шарапова

Wild Card навреда и за турнирот и за Шарапова

пред 11 месеци - Кајгана - Тенис

Француската тениска федерација (ФФТ), неколку недели размислуваше и на крајот реши да не и додели специјална покана на Марија Шарапова за настап на овогодишното издание на Ролан Гарос.

Нема Ролан Гарос за Маша

Нема Ролан Гарос за Маша!

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Тенис

Марија Шарапова нема да добие вајлд-карта за настап на Ролан Гарос, откако Француската тениска федерација реши дека двократната шампионка не заслужува слободен влез по допинг-суспензијата 30-годишната Русинка е само на 211.

Нема вајлд  карта за Шарапова на Ролан Гарос

Нема вајлд – карта за Шарапова на Ролан Гарос

пред 11 месеци - Екипа - Тенис

Русинката Марија Шарапова нема да добие вајлд – карта за настап на гранслем турнирот Ролан Гарос, кој е прв турнир од ’големата...

Организаторите на Ролан Гарос донесоа конечна одлука за вајлд картата за Шарапова

Организаторите на Ролан Гарос донесоа конечна одлука за вајлд картата за Шарапова

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Двократната освојувачката на Ролан Гарос Марија Шарапова е рангирана надвор од топ 200 на ВТА листата и за настап на Отвореното првенство на Франција и беше потребна вајлд карта.

Шарапова остана без настап на Ролан Гарос

Шарапова остана без настап на Ролан Гарос

пред 11 месеци - Кајгана - Тенис

Руската тенисерка Марија Шарапова не доби „вајлд карта“ за настап на вториот Гренд слем во сезоната, Ролан Гарос. Тениската...

Времеплов
x