20
ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ: Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Вардар и Металург утре од 12:30 часот ќе играат во финалето на женскиот Куп на Македонија во ракомет. Тие денеска во полуфиналните...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

Металург ја совлада екипата на Прилеп со 43:15, а најефикасна беше Пена Граматова (Металург) со 8 голови. Во второто полуфинале Вардар со 40 разлика ја совлада екипата на Гевгелија со 56.

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Двата големи скопски ривали имаа лесна полуфинална задача и се пласираа на завршниот меч од купот во Македонија, каде што...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари.

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред 11 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари.

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО: Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Црвено-црните" имаа полесен тренинг во полуфиналето бидејќи Гевгелија не е тим кој може да им парира. Победа од 56:16 и...

Вардар рекордно за пласман во финалето на Купот

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Ракометарките на Вардар иако настапија со 11 ракометарки не само што немаа проблеми во полуфиналето на Купот против Гевгелија, туку постигнаа и рекордна победа, 56-16 највисока во клупската историја.

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред 11 месеци - A1on - Ракомет

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари.

ЖРК Металург прв слета во куп финалето

ЖРК Металург прв „слета“ во куп финалето

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Металург лесно го совлада прилеп и во финалето ќе се соочи со ЖРК Вардар, кој подоцна најпрвин ќе треба да ја одработи задачата против Гевгелија ЖРК Металург е првиот финалист во купот на Македонија.

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

пред 11 месеци - Алфа - Спорт

Денеска во салата во Автокоманда се играат полуфиналните натпревари во женскиот ракометен Куп на Македонија. Од 13 часот...

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП Вардарки се без конкуренција

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП: Вардарки се без конкуренција

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Екипата на Вардар денеска ќе игра против Гевгелија во второто полуфинале од Купот на Македонија во ракомет во женска конкуренција.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова натпреварување.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Канал 5 - Ракомет

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова натпреварување.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

Вардарки очекуваат двојна круна во четири денови

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Почнувајќи од денеска па до понеделник Вардар ќе ги одигра и последните натпревари во домашното првенство, разигрувајќи за двојната круна каде е најголем фаворит.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Канал 77 - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Лидер - Спорт

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред 11 месеци - Локално - Спорт

– Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

Штербик Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

пред 11 месеци - Дневник - Без катеторија

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн.

Пионерките викендов на Ф4 турнирот

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Пионерската екипа на Вардар во сабота ќе игра на Ф4 турнирот и ќе се бори за титулата во домашното првенство. Натпреварите се играат во салата во Автокоманда.

Вардар СЦЈС како лидери го завршија регуларниот дел

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Нашата втора сениорска екипа Вардар СЦЈС го заврши натпреварувањето во регуларниот дел од сезоната во женската лига со триумф, 40-21 (22-11) на гостувањето во Гевгелија.

Променети термините за Ф4 за домашната титула

пред 11 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

На барање на Куманово, а во согласност со РФМ и другите екипи учеснички на Ф4 турнирот за титулата, направени се промени во термините за полуфиналните и финалните натпревари.

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

пред 11 месеци - Сител - Ракомет

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар и Металург.

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред 11 месеци - Канал 5 - Ракомет

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар и Металург.

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред 11 месеци - A1on - Ракомет

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Ова се термините за Македонскиот Куп во ракомет

Ова се термините за Македонскиот Куп во ракомет

пред 11 месеци - Се за спорт - Ракомет

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Времеплов
x