20
Мурињо ја почна неговата  војна   Ајакс не треба да игра во финалето

Мурињо ја почна неговата „војна“: Ајакс не треба да игра во финалето!

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот...

Мурињо ја почна неговата  војна   Ајакс не треба да игра во финалето

Мурињо ја почна неговата „војна“: Ајакс не треба да игра во финалето!

пред 9 месеци - Република - Фудбал

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот...

Мурињо  Комплетно се противам на правилото на УЕФА  Ајакс не треба да игра во финалето на Лига Европа

Мурињо: Комплетно се противам на правилото на УЕФА, Ајакс не треба да игра во финалето на Лига Европа!

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот...

Возбудлива завршница во европските фудбалски лиги

Возбудлива завршница во европските фудбалски лиги

пред 9 месеци - Идивиди - Фудбал

Возбудлив викенд за фудбалските фанови низ Европа. Реал Мадрид е на само еден чекор до титулата, Арсенал, Ливерпул и Манчестер...

Мурињо почна со провокациите  Ајакс треба да биде дома  а не во финале од Лига Европа

Мурињо почна со провокациите: Ајакс треба да биде дома, а не во финале од Лига Европа!

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо ја почна психолошката војна во пресрет на финалето од Лига Европа, вели дека противникот Ајакс не требал да биде...

Мурињо најавува атак на врвот  Јунајтед ќе биде конкурентен за титулата во ПЛ

Мурињо најавува атак на врвот: Јунајтед ќе биде конкурентен за титулата во ПЛ

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо оствари солидни резултати во првата сезона во Манчестер Јунајтед во која беа освоени трофеите...

Европски лиги со некои нови шампиони

Европски лиги со некои нови шампиони

пред 9 месеци - Off.net.mk - Фудбал

„Кои ли се овие Виторул“? праша еден познат маалски кладилничар и ја отвори темата (билтенот) за екипите кои со децении, од сенка чекале да освојат титула и да ги тргнат од тронот неприкосновените лидери.

Времеплов
x