20
Легендите повторно се собраа на едно место и ја запеаја Кометал шампионе

Легендите повторно се собраа на едно место и ја запеаја „Кометал шампионе"!

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Љубителите на ракометот се уште добро се сеќаваат на 19 мај, 2002 година, кога во преполното „Кале" тимот на Кометал ЃП и ја донесе првата и засега единствена титула европски шампион на Македонија.

Нацева Како да е денеска се сеќавам на секој момент од тој 19 мај 2002

Нацева: Како да е денеска, се сеќавам на секој момент од тој 19. мај 2002!

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Капитенот на Кометал ЃП, Гордана Нацева на прославата на одбележувањето на јубилејот по повод 15-годишнината од европската шампионска титула ги сподели своите сеќавања за тој 19.

Трифун Костовски Тоа што 15 години не е повторен успехот на Кометал јасно кажува за неговата тежина

Трифун Костовски: Тоа што 15 години не е повторен успехот на Кометал јасно кажува за неговата тежина!

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Главниот „виновник“ за најголемиот успех во македонската спортска историја, Трифун Костовски и по 15 години од европската титула на Кометал ЃП со еднакви емоции го доживува 19.

Пред 15 години Кометал ЃП стана европски шампион

Пред 15 години: Кометал ЃП стана европски шампион

пред 9 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Пред точно 15 години, екипата на Кометал Ѓорче Петров го оствари најголемиот клупски успех во екипен спорт. На денешен ден, 19 мај, „кометалки“ ја направи македонската нација горда, го освоија трофејот во Лигата на шампионите.

Шампионскиот тим повторно заедно Кометал шампионе  15 години подоцна

Шампионскиот тим повторно заедно…„Кометал шампионе“ – 15 години подоцна

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

На 19 мај хит на денот е „Кометал шампионе“. Поминаа 15 години од оној 19 мај 2002 година кога ракометарките на Кометал Ѓорче...

ПОМИНАА ТОЧНО 15 ГОДИНИ На 19 мај Кометал Ѓорче Петров стана европски првак

ПОМИНАА ТОЧНО 15 ГОДИНИ: На 19 мај Кометал Ѓорче Петров стана европски првак

пред 9 месеци - Телеграф - Ракомет

Екипата на Кометал Ѓорче Петров и понатаму останува единствена од Македонија која е запишана меѓу освојувачите на Лигата на шампионите.

ПРЕД ТОЧНО 15 ГОДИНИ Сите срца чукаа Кометал ЃП стана европски шампион

ПРЕД ТОЧНО 15 ГОДИНИ: Сите срца чукаа, Кометал ЃП стана европски шампион

пред 9 месеци - Sportmedia - Ракомет

Денешниот датум, 19 мај 2002 година со златни букви беше испишан во историјата на женскиот ракомет. Кометал Ѓорче Петров го освои трофејот во Лигата на шампионите.

Македонија плачеше од радост Кометал ЃП стана европски шампион

Македонија плачеше од радост, Кометал ЃП стана европски шампион

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Македонија пред точно 15 – години плачењше од радост, бидејќи ракометниот клуб Кометал Ѓорче Петров ја осови првата титула...

Незаборавни спомени Пред 15 години ракометна Европа беше освоена од Кометал Ѓорче Петров

Незаборавни спомени: Пред 15 години ракометна Европа беше освоена од Кометал Ѓорче Петров

пред 9 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометна Македонија може да се пофали со многу успеси како на клупски така и на репрезентативен план, но сега засега еден...

Времеплов
x