20
Прва средба Заев  Ахмети по добиениот мандат лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет

Прва средба Заев - Ахмети по добиениот мандат, лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет

пред 9 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Прва средба Заев - Ахмети по добиениот мандат, лидерите го договараат составот на новиот владин кабинет...

Преговорите за Влада се во тек

Преговорите за Влада се во тек

пред 9 месеци - Телма - Македонија

Како што дојде, молкум и со насмевка, така и го напушти седиштето на СДСМ на „Бихаќка“. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, имаше речиси двоипол часовна средба со мандатарот Зоран Заев, но не  сакаше да одговара на новинарските прашања.

Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

пред 9 месеци - Алфа - Македонија

По двочасовни преговори и без никакви детали околу распределбата на владиниот колач заврши денешна средба на Заев со првиот човек на ДУИ Али Ахмети.

Официјално започнаа преговорите за нова влада

Официјално започнаа преговорите за нова влада

пред 9 месеци - Прес 24 - Македонија

СДСМ соопшти дека се разговарало за принципите за соработка, а не и за конкретни кадровски решенија. Без изјави од директните...

Преговори за формирање нова влада

Преговори за формирање нова влада

пред 9 месеци - МТВ 1 - Македонија

Два и пол часа траеше првата средба за формирање на новата влада меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на интегративците Али Ахмети.

Средба Заев  Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев – Ахмети во седиштето на СДСМ

пред 9 месеци - ТВ Нова - Македонија

Почнаа преговорите за состав на новиот владин кабинет. За поделбата на министерствата,  можните персонални решенија  и приоритетите, Заев на Бихаќка  прво се сретна со Али Ахмети.

Средба Заев  Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Средба Заев - Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

пред 9 месеци - Телеграф - Македонија

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Преговори за нова влада Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Преговори за нова влада: Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

пред 9 месеци - Бриф - Македонија

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите, пренесува Телевизија 24 .

СДСМ најавува битка за принципи не за ресори

СДСМ најавува битка за принципи, не за ресори

пред 9 месеци - Утрински - Без катеторија

Со тет-а-тет средба меѓу мандатарот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети и формално почнаа преговорите за составување на новата влада.

Преговорите продолжуваат партиите на Албанците од Македонија најверојатно ќе добијат осум министерски позиции

Преговорите продолжуваат, партиите на Албанците од Македонија најверојатно ќе добијат осум министерски позиции

пред 9 месеци - Дневник - Без катеторија

Заврши првата средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети во преговорите за формирање на Влада што неколку часа се одвиваше во седиштето на СДСМ.

Владата на Заев ќе биде нефункционална ќе трае помалку од шест месеци

Владата на Заев ќе биде нефункционална, ќе трае помалку од шест месеци

пред 9 месеци - Весник - Македонија

По средбата меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците...

Средба Заев  Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

Средба Заев – Ахмети за новата влада и евроатлантските интеграции

пред 9 месеци - ТВ Нова - Македонија

Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Владата на Заев ќе биде нефункционална ќе трае помалку од шест месеци

Владата на Заев ќе биде нефункционална, ќе трае помалку од шест месеци

пред 9 месеци - Вечер - Македонија

По средбата меѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, очекувањата се дека ќе биде појасно дали интегративците...

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

Заврши средбата помеѓу Заев и Ахмети

пред 9 месеци - Прес 24 - Македонија

Неколку часа траеше средбата помеѓу мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според информациите, на оваа средба...

Штуро соопштение од СДСМ за средбата Заев  Ахмети

Штуро соопштение од СДСМ, за средбата Заев - Ахмети

пред 9 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Средба Заев - Ахмети Скопје, 19 мај 2017 (МИА) - Принципите на соработка, новата влада и ЕУ и НАТО интеграциите, беа темите на денешната средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Стартуваа преговорите за нова Влада  Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Стартуваа преговорите за нова Влада - Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

пред 9 месеци - 24 вести - Македонија

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите.

Заев и Ахмети разговарале за идната реформска Влада

Заев и Ахмети разговарале за идната реформска Влада

пред 9 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, известија од партијата на Заев разговарале за идните принципи на соработка, за реформската Влада, ЕУ и НАТО интеграциите.

Средба Заев Ахмети за принципите на соработка реформската Влада и евро атланстките интеграции

Средба Заев-Ахмети за принципите на соработка, реформската Влада и евро-атланстките интеграции

пред 9 месеци - A1on - Македонија

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Теми на средбата беа принципите на соработка, реформската Влада и ЕУ и НАТО интеграциите.

Не се важни ресорите туку принципите

Не се важни ресорите, туку принципите

пред 9 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Првата средба на лидерот на СДСМ беше со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а се најавува продолжување на разговорите и со другите...

Заев и Ахмети ги завршија преговорите за новата влада

Заев и Ахмети ги завршија преговорите за новата влада

пред 9 месеци - Канал 5 - Македонија

Во седиштето на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети со претседателот на СДСМ Зоран Заев ги договараа ресорите во кабинетот на мандатарот Заев.

Заврши средбата на Заев и Ахмети

Заврши средбата на Заев и Ахмети

пред 9 месеци - 24 вести - Македонија

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети се сретнаа  во партиското седиште на Биххачка. По средбата немаше изјави а ставот на двајцата лидери официјално ќе биде објавен преку сооопштение.

Ахмети замина од СДСМ без да даде изјава за исходот од средбата ќе информира преку соопштение

Ахмети замина од СДСМ без да даде изјава, за исходот од средбата ќе информира преку соопштение

пред 9 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Повеќе од два часа траеше денешната средба помеѓу лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, и претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во седиштето на СДСМ, која е во рамките на преговорите помеѓу партиите за составување нова влада.

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ  почна средбата со Заев

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ - почна средбата со Заев

пред 9 месеци - Весник - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска пристигна во седиштето на СДСМ, да оствари средба со Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните министри за новите функции.

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ  почна средбата со Заев

Ахмети пристигна во седиштето на СДСМ - почна средбата со Заев

пред 9 месеци - Вечер - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска пристигна во седиштето на СДСМ, да оствари средба со Зоран Заев. На средбата се очекува Ахмети и Заев да разговараат за поделбата на ресорите и можните министри за новите функции.

Дали Собранието може да носи закони пред да се избере Влада

Дали Собранието може да носи закони пред да се избере Влада?

пред 9 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Ништо не може да добие предност на дневен ред во Собранието пред да се избере новата Влада, велат познавачи на собраниските процедури.

Средба Заев Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев-Ахмети во седиштето на СДСМ

пред 9 месеци - Бриф - Македонија

Во седиштето на СДСМ попладнево почна средбата на мандатарот Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети. Ова е прва средба...

ВО ЖИВО Средба Заев Ахмети за состав на Владата

ВО ЖИВО: Средба Заев-Ахмети за состав на Владата

пред 9 месеци - A1on - Македонија

Во седиштето на СДСМ средба на мандатарот Зоран Заев со лидерот на ДУИ Али Ахмети.Ова е и прва официјална средба на која ќе започнат разговорите за составување на новиот владин кабинет.

Средба Заев Ахмети во седиштето на СДСМ

Средба Заев- Ахмети во седиштето на СДСМ

пред 9 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во седиштето на СДСМ во тек е средба на Заев со Ахмети, по што се очекува викендот состанок на тесното партиско раководство на ДУИ кое ќе ги разгледува сите можносости околу учеството во новата влада.

МИНИСТРИ ЗАМЕНИЦИ РАКОВОДИТЕЛИ Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

МИНИСТРИ, ЗАМЕНИЦИ, РАКОВОДИТЕЛИ: Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

пред 9 месеци - Весник - Македонија

На маса не треба да се најдат прашања, чиј корен е од т.н. тиранска платформа. Преговорите се очекува да бидат претежно практични,...

МИНИСТРИ ЗАМЕНИЦИ РАКОВОДИТЕЛИ Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

МИНИСТРИ, ЗАМЕНИЦИ, РАКОВОДИТЕЛИ: Почна натегањето меѓу СДСМ и албанските партии за местата во владата

пред 9 месеци - Вечер - Македонија

На маса не треба да се најдат прашања, чиј корен е од т.н. тиранска платформа. Преговорите се очекува да бидат претежно практични,...

Времеплов
x