20

Шпанија во Скопје доаѓа со Иниеста, Рамос, Пике, Kоста, Мората...

пред 10 месеци - Дневник - Спорт

Поранешниот светски и европски фудбалски првак Шпанија на квалификaцискиот меч за СП-2018 во Скопје, против Македонија на 11 јуни ќе пристигне со најсилниот состав.

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

пред 10 месеци - Курир - Фудбал

Во договор на двајцата селектори, Игор Ангеловски и Благоја Милевски, младинците ќе добијат поштеда на 11. јуни, а веќе следниот ден ќе патуваат за Полска на ЕП за играчи до 21 година.

Шпанците со големи ѕвезди на ЕП во Полска против Македонија

Шпанците со големи ѕвезди на ЕП во Полска против Македонија

пред 10 месеци - Тип - Фудбал

Младинската репрезентација на Шпанија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија.

Лопетеги го соопшти списокот на играчи на шпанската репрезентација за дуелот со Македонија идниот месец

Лопетеги го соопшти списокот на играчи на шпанската репрезентација за дуелот со Македонија идниот месец

пред 10 месеци - Курир - Фудбал

Силната шпанска армада ја предводат Андрес Иниеста, Серхио Рамос, Жерар Пике, Давид Силва и Диего Коста. Список: Голмани: Де Хеа, Кепа, Реина.

Еве со кои фудбалери Шпанија доаѓа во Скопје

Еве со кои фудбалери Шпанија доаѓа во Скопје

пред 10 месеци - Тип - Фудбал

Селекторот на шпанската репрезентација Јулео Лопетеги ја објави групата на фудбалери за претстојните натпревари со Колумбија и Македонија во почетокот на јуни.

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир.

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

пред 10 месеци - Република - Фудбал

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир.

У 21 Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

У-21: Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

пред 10 месеци - Сител - Фудбал

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска.

Селадес го објави списокот за Полска

Селадес го објави списокот за Полска

пред 10 месеци - Алфа - Спорт

Селекторот на репрезентација на Шпанија до 21 година, Алберт Селадес го објави списокот на фудбалери кои настапат на ЕП во Полска.

 Црвената фурија до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

„Црвената фурија“ до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

пред 10 месеци - Денар - Спорт

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска.

 Црвената фурија со најсилен состав ќе го освојува Скопје

„Црвената фурија“ со најсилен состав ќе го освојува Скопје

пред 10 месеци - Весник - Спорт

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година.

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска Деулофеу Асенсио Белерин Суарез

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска: Деулофеу, Асенсио, Белерин, Суарез…

пред 10 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година направи историски успех со пласманот на Европското првенство во Полска во кое во групната фаза ќе се сретнеме со Шпанија, Португалија и Србија.

 Црвената фурија во најјак состав ќе го освојува Скопје

„Црвената фурија“ во најјак состав ќе го освојува Скопје

пред 10 месеци - Република - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година.

 Фуријата во најсилен состав во Скопје

„Фуријата“ во најсилен состав во Скопје

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Селекторот на Шпанија Хулен Лопетеги го објави списокот за квалификацискиот меч против Македонија кој се игра на 11 јуни Со Рамос, Пике, Силва, Коста, Иско и др.

Младите Шпанци со супер тим на ЕП во Полска Асенсио Саул Белерин Делофеу Суарез

Младите Шпанци со супер-тим на ЕП во Полска: Асенсио, Саул, Белерин, Делофеу, Суарез…

пред 10 месеци - Екипа - Фудбал

Младата фудбалска репрезентација на Шпанија до 21 година, во суперсилен состав ќе настапи на претстојното Европско првенство во Полска, каде ќе игра во група заедно со Македонија.

Лопетеги го одреди составот за мечот со Македонија Иниеста Коста Силва Пике Рамос

Лопетеги го одреди составот за мечот со Македонија: Иниеста, Коста, Силва, Пике, Рамос…

пред 10 месеци - Екипа - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година.

Објавен составот на Шпанија за дуелот против Македонија

Објавен составот на Шпанија за дуелот против Македонија

пред 10 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Шпанија на 11 јуни во Скопје, пристигнува со најсилен состав во дуелот од квалификациите за СП во Русија.

Младите Шпанци со дрим тим на ЕП во Полска

Младите Шпанци со дрим-тим на ЕП во Полска

пред 10 месеци - Sportmedia - Фудбал

И селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, по стапките на поискусниот колега од А селекцијата, Хулен Лопетеги, го објави списокот за настап на ЕП во Полска.

Силна шпанска армада доаѓа во Македонија ги предводи Иниеста тука се и Рамос Пике Силва Коста

Силна шпанска армада доаѓа во Македонија, ги предводи Иниеста, тука се и Рамос, Пике, Силва, Коста....

пред 10 месеци - Sportmedia - Фудбал

Хулен Лопетеги го соопшти поширокиот список со 25 фудбалери на шпанската репрезентација за двата натпревари во јуни, пријателскиот со Колумбија на седми и квалификацискиот за настап на СП против Македонија закажан за 11.

Фудбал Шпанија со најсилен состав против Македонија

Фудбал: Шпанија со најсилен состав против Македонија

пред 10 месеци - Нова ТВ - Спорт

Шпанскиот селектор Хулен Лопатеги одбра силна репрезентација за квалификацискиот меч со репрезентацијата на Македонија. Младите...

Против Шпанија без јунаците ќе се штедат силите за ЕП во Полска

Против Шпанија без јунаците, ќе се штедат силите за ЕП во Полска

пред 10 месеци - Sportmedia - Фудбал

Младите фудбалски херои на Македонија нема да играат за нашата сениорска репрезентација против Шпанија на 11. јуни, во квалификацискиот меч за настап на СП во Русија 2018 година.

Времеплов
x