20
Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ осомничен за давање лажен исказ  му се заканува затвор

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ осомничен за давање лажен исказ, му се заканува затвор

пред 9 месеци - еМАГАЗИН - Спорт

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ (31) играч на „Реал Мадрид“ и на хрватската репрезентација е осомничен за сторено кривоклетство- давање лажни искази како сведок на суд, под заклетва.

Поради лажно сведочење  Модриќ може да заврши во затвор

Поради лажно сведочење, Модриќ може да заврши во затвор

пред 9 месеци - Актуелно24 - Спорт

Обвинителството во Осиек покрена истрага против Лука Модриќ под сомнение дека лажно сведочел во случајот што во судот во овој град се води против Здравко Мамиќ.

На Лука Модриќ му се заканува затвор

На Лука Модриќ му се заканува затвор

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Сомневањето за кривоклетство, за кое доколку се докаже, Модриќ би можел да биде осуден на затворска казна од шест месеци,...

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ осомничен за лажно сведочење

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ осомничен за лажно сведочење

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ (31) играч на „Реал Мадрид“ и на хрватската репрезентација е осомничен за сторено кривоклетство- давање лажни искази како сведок на суд, под заклетва.

На познатиот хрватски спортист му се заканува затвор

На познатиот хрватски спортист му се заканува затвор

пред 9 месеци - Прес 24 - Балкан

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ (31) играч на „Реал Мадрид“ и на хрватската репрезентација е осомничен за сторено кривоклетство- давање лажни искази како сведок на суд, под заклетва.

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ осомничен за давање лажни искази

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ осомничен за давање лажни искази

пред 9 месеци - +Инфо - Спорт

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ (31) играч на „Реал Мадрид“ и на хрватската репрезентација е осомничен за сторено дело давање лажни искази како сведок на суд, под заклетва.

Модриќ може да оди пет години во затвор

Модриќ може да оди пет години во затвор

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

Против ѕвездата на Реал Мадрид е подигната истрага поради давање лажен исказ на суд Еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид,...

Лука Модриќ осомничен за лажно сведочење

Лука Модриќ осомничен за лажно сведочење

пред 9 месеци - Локално - Спорт

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ (31) играч на „Реал Мадрид“ и на хрватската репрезентација е осомничен за сторено кривоклетство- давање лажни искази како сведок на суд, под заклетва.

Модриќ сам се втурна во огромни проблеми и стана топ тема во Хрватска

Модриќ сам се втурна во огромни проблеми и стана топ тема во Хрватска

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Лука Модриќ се врати во својата родна Хрватска по завршувањето на феноменалната сезона во која успеа со Реал Мадрид да ги...

Лука Модриќ на суд  обвинет за лажно сведочење

Лука Модриќ на суд, обвинет за лажно сведочење

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Лука Модриќ се соочува со сериозни законски проблеми во Хрватска откако Судот во Осијек реши да отвори истрага против асот на Реал Мадрид поради наводно лажно сведочење.

Како Лука Модриќ стана државен непријател број 2

Како Лука Модриќ стана државен непријател број 2?

пред 9 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Десетката на најдобриот клуб во Европа во моментов, Лука Модриќ е почитуван насекаде во светот, само не во својата татковина каде го навредуваат и исвиркуваат.

Времеплов
x