20
Николов Натпреварот против Србија е клучен за нас

Николов: Натпреварот против Србија е клучен за нас

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонија утре го игра вториот натпревар на Европското првенство до 21 година, Бобан Николов се надева на иста игра како и против Шпанија, но на поинаков резултат.

Милевски Офанзивно и против Србија поинаку не знаеме

Милевски: Офанзивно и против Србија, поинаку не знаеме

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Селекторот на македонската млада репрезентација, Благоја Милевски најави напаѓачка игра и на утрешниот меч против селекцијата на Србија.

Против Србија со високо кренати глави

Против Србија со високо кренати глави!

пред 9 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Селекторот на младата репрезентација, Боби Милевски вели дека нашите момци влегуваат со високо кренати глави во утрешниот...

Милевски Ќе биде добро утре да ги повториме 24 те удари против Шпанија

Милевски: Ќе биде добро утре да ги повториме 24-те удари против Шпанија

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

Благоја Милевски не се предава, ниту ќе се откаже од напаѓачкиот стил на игра, а желбата му е барем да се репризираат 24-те...

Бобан Николов Нема калкулирање  одиме на победа против Србија

Бобан Николов: Нема калкулирање – одиме на победа против Србија!

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Капитенот на младата македонска селекција, Бобан Николов категорично најавува атак на трите бода на утрешниот втор натпревар на Македонија на Европското првенство во Полска.

Милевски Тимскиот дух во преден план и против Србија

Милевски: Тимскиот дух во преден план и против Србија

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски најави дека младите фудбалери слично, полни верба во себе и носени од колективот, ќе настапат и на утрешниот втор дуел на Европското првенство против Србија.

Милевски Не се грижиме за противникот играчите знаат што им порачав по мечот со Шпанија

Милевски: Не се грижиме за противникот, играчите знаат што им порачав по мечот со Шпанија

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Македонија одигра далеку подобро од тоа што конечниот резултат од мечот со Шпанија ни го дава како одраз, а избраниците на Благоја Милевски првата шанса за поправање на сликата во одбранбените задачи ќе ја имаат утре во балканското дерби.

Бабунски Можеме да се надигруваме со секого сакаме триумф против Србија

Бабунски: Можеме да се надигруваме со секого, сакаме триумф против Србија

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Два дена поминаа од поразот со Шпанија, „петката“ се уште...

Алексовски До крај на ЕП да ни се врати откраднатото од дуелот со Шпанија

Алексовски: До крај на ЕП да ни се врати „откраднатото“ од дуелот со Шпанија

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Дуелот со Шпанците мора да се заборави. Без разлика на...

Милевски најави промени во тимот за дуелот со Србија

Милевски најави промени во тимот за дуелот со Србија

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската младинска репрезентација го остава зад себе поразот од Шпанија и...

Милевски Нема да e лесно но оптимист сум дека може подобро со Србија

Милевски: Нема да e лесно, но оптимист сум дека може подобро со Србија

пред 9 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: ffm.mk Македонија имаше свои периоди, имаше свои шанси во дебитантскиот настап на младинските Европски фудбалски првенства.

Давид Бабунски Главата горе

Давид Бабунски: Главата горе!

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонија загуби со 5:0 од Шпанија во дебитантскиот настап во Полска, но не смее да се предадеме и треба на дуелите против...

Резултатот не е соодветен за случувањата на теренот

Резултатот не е соодветен за случувањата на теренот

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Без оглед на резултатот, имаме бројни позитивни работи од оваа средба, но треба и од утре да почнеме да работиме на отстранување...

Резултатот не е соодветен за случувањата на теренот

Резултатот не е соодветен за случувањата на теренот

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Без оглед на резултатот, имаме бројни позитивни работи од оваа средба, но треба и од утре да почнеме да работиме на отстранување...

Николов Овој пораз нема да не поколеба

Николов: Овој пораз нема да не поколеба!

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Не е лесно да се поднесе пораз од 5-0, па дури и ако се работи за една моќна Шпанија.

Времеплов
x