20
Борисов  Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

пред 9 месеци - Актуелно24 - Македонија

„Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите нас, и најважното што го направивте е што излеговте од неа“, вели премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, во интервју за МКД.

Бојко Борисов  Народите веќе ни се европски  со Заев да ги надминеме очекувањата

Бојко Борисов: Народите веќе ни се европски, со Заев да ги надминеме очекувањата

пред 9 месеци - Фаланга - Балкан

Борисов во своето прво интервју за македонски медиум. Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите...

Бојко Борисов за МКД МК  Бугарија е голем сојузник и пријател на Македонија

Бојко Борисов за МКД.МК: Бугарија е голем сојузник и пријател на Македонија

пред 9 месеци - +Инфо - Македонија

Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите нас, и најважното што го направивте е што излеговте од неа, вели премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, во ексклузивното интервју за МКД.

Борисов  Историјата на историчарите

Борисов: Историјата на историчарите

пред 9 месеци - 24 вести - Македонија

Најважното нешто што го направивте е што излеговте од тешката политичка криза која ги вознемири сите држави на балканот, вели бугарскиот премиер Бојко Борисов во интервју за мкд.

Властите во Софија со оптимизам гледаат на утрешната средба Заев   Борисов

Властите во Софија со оптимизам гледаат на утрешната средба Заев – Борисов

пред 9 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Властите во Софија со оптимизам гледаат на утрешната средба Заев – Борисов По Брисел, Софија е втората дестинација што ќе ја посети Претседателот на владата Зоран Заев, по стапнувањето во премиерскиот кабинет.

Борисов сигурен  Најважно за Бугарија и Македонија се автопатите

Борисов сигурен: Најважно за Бугарија и Македонија се автопатите!

пред 9 месеци - Локално - Балкан

За Бугарија и Македонија најважно во моментов се инфраструктурните проекти меѓу двете држави, бидејќи тоа им овозможува на луѓето да патуваат и  да си го олеснуваат бизнисот и инвестициите.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - MK News - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Телма - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Средбата Заев   Борисов треба да ја отвори вратата на НАТО и на ЕУ за Македонија

Средбата Заев – Борисов треба да ја отвори вратата на НАТО и на ЕУ за Македонија

пред 9 месеци - +Инфо - Македонија

Во последните месеци во Бугарија бевме многу вознемирени од настаните кои се случуваа во Македонија. Добро е што нештета веќе влегуваат во нормални релации, добро е што Европската унија и НАТО веќе и пружаат рака на Македонија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Канал 5 - Македонија

Софија по Брисел е втората дестинација што ќе ја посети Заев по формирањето на новата македонска Влада. Македонскиот премиер...

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта?

пред 9 месеци - Весник - Македонија

Премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта?

пред 9 месеци - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Бриф - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Идивиди - Македонија

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Локално - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Нетпрес - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија  ќе се бара поддршка за евроинтеграциите од  Борисов и Радев

Заев утре во Софија, ќе се бара поддршка за евроинтеграциите од Борисов и Радев

пред 9 месеци - Локално - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред 9 месеци - Либертас - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Времеплов
x