20
Полска во 90 минута од пенал се спасуваше против Шведска

Полска во 90. минута од пенал се спасуваше против Шведска

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Домаќинот Полска беше на работ на вториот пораз на Европското првенство за играчи до 21 година, но со погодок во судиското продолжение извади реми против Шведска 2-2.

Англија одигра два во еден

Англија одигра два во еден

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Иако селекцијата на Ејди Бутројд имаше негатива од еден гол во првите 45 минути, младите „лавови" за десетина минути успеаа...

Англија одигра два во еден

Англија одигра два во еден

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Иако селекцијата на Ејди Бутројд имаше негатива од еден гол во првите 45 минути, младите „лавови" за десетина минути успеаа...

Полјаците спасија бод против Шведска на ЕП за млади

Полјаците спасија бод против Шведска на ЕП за млади

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Полска и Шведска вечерва одиграа фантастичен натпревар во рамките од групата А од Евроското Првенство за млади, што по голема битка заврши без победник, 2-2.

Полска се извлече со гол во последната минута и стигна до првиот бод на ЕП

Полска се извлече со гол во последната минута и стигна до првиот бод на ЕП

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Полска избегнаа сценарио како во првото коло на мечот со Словачка, откако оваа вечер во самата завршница од...

ЕУРО У_21 Триумф за Англија

ЕУРО У_21: Триумф за Англија

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Репрезентацијата на Англија до 21 година ја постигна првата победа на Европското првенство во Полска откако вечерва со пресврт ја совлада Словачка со 2:1.

Англија со пресврт од 2 1 до победа над Словачка

Англија со пресврт од 2:1 до победа над Словачка

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Младата англиска репрезентација ја обезбеди првата победа на претстојното ЕП во Полска, откако преку пресврт ја совладаа селекцијата на Словачка со резултат од 2:1.

Англија со пресврт од 2 1 до победа над Словачка

Англија со пресврт од 2:1 до победа над Словачка

пред 9 месеци - Република - Фудбал

Младата англиска репрезентација ја обезбеди првата победа на претстојното ЕП во Полска, откако преку пресврт ја совладаа селекцијата на Словачка со резултат од 2:1.

ЕП фудбал У 21 Пресврт победа за Англија

ЕП фудбал У-21: Пресврт победа за Англија

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Репрезентацијата на Англија до 21 година ја постигна првата победа на Европското првенство во Полска откако вечерва со пресврт ја совлада Словачка со 2:1.

Англичаните со клучна победа над Словачка

Англичаните со клучна победа над Словачка

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

Англија со 2:1 ја совлада Словачка во вториот натпревар на Европското првенство за играчи до 21 година, за да обезбеди „пресметка"...

Англија со пресврт од 2 1 до победа над Словачка

Англија со пресврт од 2-1 до победа над Словачка

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Младата англиска репрезентација ја обезбеди првата победа на претстојното ЕП во Полска, откако преку пресврт ја совладаа селекцијата на Словачка со резултат од 2-1.

Англија со пресврт до победа против Словачка

Англија со пресврт до победа против Словачка

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Англија со пресврт во второто полувреме со 2-1 ја совлада Словачка и дојде до три големи бодови со кои останува во игра за првата позиција на табелата во групата А.

ЕП Полска Словачка  Англија и Полска  Шведска

ЕП Полска: Словачка – Англија и Полска – Шведска

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Словачка стартуваше со победа на континенталното првенство против домаќинот Полска и има три бода додека Англија одигра 0-0 со Шведска, па Англичаните се под притисок да запишат победа.

ЕП Полска Словачка  Англија и Полска  Шведска

ЕП Полска: Словачка – Англија и Полска – Шведска

пред 9 месеци - Вистина - Без катеторија

Денеска се играат средбите од второто коло во Групата  „А“  на Европското првенство во Полска, Словачка се среќава со Англија додека домаќинот Полска со актуелниот шампион Шведска.

ЕП фудбал У 21 Први бодови за Италија

ЕП фудбал У-21: Први бодови за Италија

пред 9 месеци - Денешен - Спорт

Фудбалерите на Италија забележаа победа над Данска со 2:0 во последниот дуел од 1.коло на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска.

ЕП Полска Словачка  Англија и Полска  Шведска  директно на ТВ Нова

ЕП Полска: Словачка – Англија и Полска – Шведска, директно на ТВ Нова

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Денеска се играат средбите од второто коло во  Групата  „А“  на Европското првенство во Полска, Словачка се среќава со Англија додека домаќинот Полска со актуелниот шампион Шведска.

ЕП фудбал У 21 Први бодови за Италија

ЕП фудбал У-21: Први бодови за Италија

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

На натпреварот од Ц групата одигран синоќа во Краков стрелци на головите беа, Лоренцо Пелегрини во 54.минута и Андреа Петања во 86.

ЕП фудбал У 21 Први бодови за Италија

ЕП фудбал У-21: Први бодови за Италија

пред 9 месеци - Идивиди - Фудбал

Краков, 19 јуни 2017 (МИА) - Фудбалерите на Италија забележаа победа над Данска со 2:0 во последниот дуел од 1.коло на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска.

Европско до 21 година Германците подобри од Чешка

Европско до 21 година: Германците подобри од Чешка

пред 9 месеци - Денар - Спорт

Германија со 2-0 ја победи Чешка на отворањето на натпреварите од Ц-групата на Европското првенство за фудбалери до 21 година што се игра во Полска.

ЕП фудбал У 21 Први бодови за Италија

ЕП фудбал У-21: Први бодови за Италија

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Италија забележаа победа над Данска со 2:0 во последниот дуел од 1.коло на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска.

ЕУРО 2017 У 21 Стартна победа на Италија

ЕУРО 2017 У-21: Стартна победа на Италија

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Младите фудбалери на Италија забележаа победа над врсниците од Данска со 2-0 во последниот меч од 1.коло на Европското првенство з аиграчи до 21 година што се одржува во Полска.

 Аѕурите успеаја да го скршат отпорот на Данска за прва победа на ЕП

„Аѕурите“ успеаја да го скршат отпорот на Данска за прва победа на ЕП

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Италија му се приклучи на Германија и со три бода се израмни на првото место во групата Ц на ЕП во Полска за фудбалери до 21 година.

 Аѕурите успеаја да го скршат отпорот на Данска за прва победа на ЕП

„Аѕурите“ успеаја да го скршат отпорот на Данска за прва победа на ЕП

пред 9 месеци - Република - Фудбал

Италија му се приклучи на Германија и со три бода се израмни на првото место во групата Ц на ЕП во Полска за фудбалери до 21 година.

Германците делуваат моќно на Европското првенство во Полска

Германците делуваат моќно на Европското првенство во Полска

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Германија лесно славеше на премиерниот меч на ЕП во Полска над селекцијата на Чешка (2-0), потврдувајќи ја улогата на еден од главни фаворити за највисок пласман на овој европски шампионат.

ЕП Полска Италија ја победи Данска со 2 0

ЕП Полска: Италија ја победи Данска со 2-0

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Италија ја оправда фавортиската улога против Данска и запиша победа со 2-0 во Ц групата на Европското првенство во Полска.

Германците делуваат моќно на Европското првенство во Полска

Германците делуваат моќно на Европското првенство во Полска

пред 9 месеци - Република - Фудбал

Германија лесно славеше на премиерниот меч на ЕП во Полска над селекцијата на Чешка (2-0), потврдувајќи ја улогата на еден од главни фаворити за највисок пласман на овој европски шампионат.

И Италија тргна со победа на Европското првенство

И Италија тргна со победа на Европското првенство

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Италија со 2-0 ја победи Данска и победнички го почна Европското првенство за фудбалери до 21 година кое се одржува во Полска.

Германија подобра од Чешка а Италија од Данска

Германија подобра од Чешка, а Италија од Данска

пред 9 месеци - Тип - Фудбал

Германија победи со 2:0 против Чешка во натпревар од групата “Ц” на Еуро 2017 во фудбал за млади до 21 години, што се одржува во Полска.

Германија тргна со рутинска победа над Чешка

Германија тргна со рутинска победа над Чешка

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Репрезентација на Германија до 21 година со победа од 2-0 над Чешка го почна Европското првенство во Полска. Германија е еден од фаворитити за златниот медал на Европското првенство и денеска без поголеми проблеми дојде до трите бода против Чешка.

ЕП за млади Германија делува моќно лесно ја среди Чешка

ЕП за млади: Германија делува моќно, лесно ја среди Чешка

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Германија лесно славеше на премиерниот меч на ЕП во Полска над селекцијата на Чешка (2-0), потврдувајќи ја улогата на еден од главни фаворити за највисок пласман на овој европски шампионат.

Времеплов
x