20
Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

пред 9 месеци - Актуелно24 - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска ќе го чека од вториот барабан.

Македонија тргнува од вториот шешир на Европското во Хрватска

Македонија тргнува од вториот „шешир“ на Европското во Хрватска

пред 9 месеци - Сител - Ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првнество во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска.

Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

пред 9 месеци - Курир - Ракомет

Во првиот „шешир“ ќе бидат селекциите на: Германија (европски првак), Шпанија, Франција и Хрватска (домаќин). Во третиот...

Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска.

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Очекувано носители ќе бидат се домаќинот Хрватска, како и велесилите Германија, Франција и Шпанија, додека во нашиот шешир...

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Очекувано носители ќе бидат се домаќинот Хрватска, како и велесилите Германија, Франција и Шпанија, додека во нашиот шешир...

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Благодарение на вчерашната убедлива победа над Чешка, нашата најдобра ракометна селекција за првпат во историјата на еден ракометен настан ќе учествува како првопласирана селекција во својата квалификациска група.

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Република - Ракомет

Благодарение на вчерашната убедлива победа над Чешка, нашата најдобра ракометна селекција за првпат во историјата на еден ракометен настан ќе учествува како првопласирана селекција во својата квалификациска група.

ЗОШТО ДА НЕ Македонија во група со Хрватска на Лино

ЗОШТО ДА НЕ: Македонија во група со Хрватска на Лино

пред 9 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација и дефинитивно од вториот шешир ќе ги чека противниците за Европското првенство во Хрватска. Раул Гонзалез и неговите избраници ќе ги одбегнат Данска, Белорусија и Шведска.

Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

пред 9 месеци - A1on - Ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска.

ЕП во Хрватска Македонија ги скока Данска Шведска и Белорусија

ЕП во Хрватска: Македонија ги „скока“ Данска, Шведска и Белорусија

пред 9 месеци - Дерби - Ракомет

Македонската репрезентација со вечерашната убедлива победа над Чешка го потврди својот пласман на континенталниот собир во Хрватска во 2018 година.

Митревски Наплативме за сите порази од Чешка досега

Митревски: Наплативме за сите порази од Чешка досега

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Никола Митревски го бранеше голот на македонската репрезентација во последната четвртина од дуелот со Чешка, одлично се надоврза на извонредната партија на Борко Ристовски и во целост ја оправда довербата на селекторот Раул Гонзалес.

Митревски Наплативме за сите порази од Чешка досега

Митревски: Наплативме за сите порази од Чешка досега

пред 9 месеци - Република - Ракомет

Никола Митревски го бранеше голот на македонската репрезентација во последната четвртина од дуелот со Чешка, одлично се надоврза на извонредната партија на Борко Ристовски и во целост ја оправда довербата на селекторот Раул Гонзалес.

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Покрај нашата, пласман обезбедија и Хрватска, Данска, Унгарија, Белорусија, Србија, Шпанија, Австрија, Чешка, Исланд, Германија, Словенија, Шведска, Црна Гора, Франција и Норвешка.

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Покрај нашата, пласман обезбедија и Хрватска, Данска, Унгарија, Белорусија, Србија, Шпанија, Австрија, Чешка, Исланд, Германија, Словенија, Шведска, Црна Гора, Франција и Норвешка.

Mакедонија од вториот шешир ќе ги чека противниците на ЕП во Хрватска

Mакедонија од вториот шешир ќе ги чека противниците на ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Тип - Ракомет

Од ЕХФ ги објавија четирите шешири од кои во петок ќе се влечат групите за ЕП во Хрватска. Македонија, се најде во вториот шешир, заедно со селекциите на Данска, Белорусија и Шведска.

ЕП 2018 Македонија ги избегнува Данска Шведска и Белорусија

ЕП 2018: Македонија ги избегнува Данска, Шведска и Белорусија

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Македонија ќе се најде во вториот шешир при петочното извлекување на групите за Европското Првенство во Хрватска што ќе се одржи во Загреб.

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

пред 9 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Најдобриот македонски ракометен голман Борко Ристовски направи споредба меѓу претходниот селектор Лино Червар и актуелниот Раул Гонзалес.

Ова се учесниците на ЕП во Хрватска

Ова се учесниците на ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Се за спорт - Ракомет

По денешното, последно, квалификациско коло, стана познато кои 16 селекции ќе настапат на ЕП во Хрватска. Важен податок е што нашата 4.

Митревски Наплативме за двата порази во Чешка

Митревски: Наплативме за двата порази во Чешка

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Никола Митревски го бранеше голот на македонската репрезентација во последната четвртина од дуелот со Чешка, одлично се надоврза на извонредната партија на Борко Ристовски и во целост ја оправда довербата на селекторот Раул Гонзалес.

Министерот Ристовски Лино и Раул Има разлика

Министерот Ристовски: Лино и Раул? Има разлика!

пред 9 месеци - Република - Ракомет

Македонија со убедлива победа над Чешка ги заокружи успешните квалификации за ЕП во Хрватска, а Борко Ристовски беше еден од најдобрите поединци на теренот и со своите одбрани го откажа противникот од позитивен резултат во Скопје.

ЕХФ го објави составт на барабаните за жрепката за ЕП во Хрватска

ЕХФ го објави составт на барабаните за жрепката за ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Локално - Спорт

ЕХФ денеска го објави изгледот на четирите барабани од кои в петок ќе се влечат групите за групната фаза на ЕП во Хрватска.

Македонија убедливо ја победи Чешка одиме на ЕП во Хрватска

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

пред 9 месеци - Бриф - Спорт

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година.

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

пред 9 месеци - Курир - Ракомет

Покрај домаќинот на шампионатот Хрватска, пласман на ЕП како првопласирани селекции во своите групи обезбедија: Македонија (4 група), Данска (1), Белорусија (2), Шпанија (3), Германија (5), Шведска (6) и Франција (7).

Македонскиот селектор веќе е Гонзалез национале

Македонскиот селектор веќе е Гонзалез национале!

пред 9 месеци - Сител - Ракомет

Нема дилеми селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез е новиот спортски херој на македонскиот спортски аудиториум.

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

пред 9 месеци - Канал 5 - Ракомет

- Одигравме одлично во текот на целиот натпревар. Сите играчи знаеја што треба да играат и немам никакви забелешки. Одиме на ЕП каде што се селекции како Шпанија Германија Данска.

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

пред 9 месеци - Канал 5 - Ракомет

Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши со 11 голови, „црвено-жолтите“ во текот на сите 60 минути ја имаа контролата на резултатот и во ниту еден момент не ја доведоа победата во прашање.

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

пред 9 месеци - Курир - Ракомет

Ристовски рече дека сега на клупата имаме човек кој објаснува доста смирено, го разбира ракометот и во секој момент знае што сака со нашата одбрана и репрезентацијата.

Борко прави разлика Раул знае што сака Лино за Чешка не подготвуваше со видео од Металург

Борко прави разлика: Раул знае што сака, Лино за Чешка не подготвуваше со видео од Металург!

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Исцрпувачкиот натпревар против Чешка и мокриот дрес за Борко Ристовски не беа пречка уште речиси цел час да остане на теренот...

Раул Супер Сега ќе уживаме

Раул: Супер. Сега ќе уживаме

пред 9 месеци - Сител - Ракомет

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Времеплов
x