20
Работнички ќе игра на комплексот на ФФМ во Европа Пелистер и Шкендија во Струмица

Работнички ќе игра на комплексот на ФФМ во Европа, Пелистер и Шкендија во Струмица

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички своите натпревари во квалификациите за Лигата на Европа ова лето ќе ги игра на стадионот во комплексот на Фудбалската федерација во Скопје.

Лига Европа Пелистерци веруваат во чудо против Лех Познањ

Лига Европа: Пелистерци веруваат во чудо против Лех Познањ

пред 9 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: ffm.mk Кам-бекот на Пелистер на меѓународната сцена по деветгодишна апстиненција е малерозен уште со ждрепката. Актуелниот...

Треневски Ако е Тре Пене не значи дека ќе биде супер лесно

Треневски: Ако е Тре Пене не значи дека ќе биде супер лесно

пред 9 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: fkrabotnicki.com Работнички е најсреќниот од трите македонски претставници во Лига Европа по денешната ждрепка во Нион.

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

пред 9 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Славното минато и богатата историја на Малме не треба и не смее да претставува страв за македонскиот првак. Тие го имаа Златан, ние Дарко.

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Македонските претставници ги добија своите противници во првото и второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ждрепката...

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Македонските претставници ги добија своите противници во првото и второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ждрепката...

ЖДРЕПКА И ЗА 2 КОЛО Работнички и Шкендија гледаат кон 3 рунда

ЖДРЕПКА И ЗА 2. КОЛО: Работнички и Шкендија гледаат кон 3. рунда

пред 9 месеци - Телеграф - Фудбал

Екипите на Работнички и на Шкендија доколку успеат да го решат 1. коло на најдобар можен начин тогаш во 2. рунда ќе имаат противници по мерка против кои се со шанса за пласман и во 3.

Грнчаров и Глигоров Можеме да се носиме со Малме

Грнчаров и Глигоров: Можеме да се носиме со Малме

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18.

Грнчаров оптимист Против Малме во најмала рака рамноправни

Грнчаров оптимист: Против Малме во најмала рака рамноправни

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Во таборот на Вардар владее задоволство од добиениот ривал во квалификациите за ЛШ, откако шведскиот првак Малме беше извлечен како прва пречка пред „црвено-црните“ во нивната нова европска авантура.

ЛЕ Тешки противници за Пелистер и Шкендија Работнички против аутсајдер од Сан Марино

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

пред 9 месеци - Денар - Спорт

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Вардар на денешната ждрепка во Нион за противник во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шведскиот тим Малме.

ЛЕ Пелистер против силниот Лех Познањ

ЛЕ: Пелистер против силниот Лех Познањ

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Пелистер добија најсилен противник во Лига Европа од сите наши претставници. Битолчани  ќе играат против Лех Познањ, една од најдобрите полски екипи која неретко стигнува и до групната фаза од европските натпреварувања.

ЛЕ Работнички во Сан Марино Шкендија против Дачија

ЛЕ: Работнички во Сан Марино, Шкендија против Дачија

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

На ждрепката во Нион денеска беа извлечени и двојките за квалификациските рунди во Лига Европа.  Како еден од носителите ФК Работнички   за противник го доби Тре Пене од Сан Марино.

ЛШ Вардар ќе игра со шведскиот Малме

ЛШ: Вардар ќе игра со шведскиот Малме

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Во рамките на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар ќе патува во Шведска на мегдан со екипата на Малме! Тоа е противникот кој што го доби нашиот тим на денешната ждрепка која што беше одржана во седиштето на УЕФА во Нион.

Шкендија ќе вози Дачија

Шкендија ќе „вози“ Дачија

пред 9 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Молдавскиот тим, кој што пред две години ја елиминира Ренова, е ривалот на Шкендија Шкендија ја доби Дачија од Молдавија за противник во 1.

Лех Познањ не можеше потешко за Пелистер

Лех Познањ, не можеше потешко за Пелистер

пред 9 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Полскиот клуб е противникот на „зелените“ на стартот во квалификациите во ЛЕ. Првиот меч се игра на 29 јуни во Полска И да сакаше Пелистер не можеше да добие посилен противник.

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

пред 9 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Нашиот тим со најдобар рејтинг во УЕФА го доби и најлесниот ривал во квалификациите од Лигата на Европа. Екс првакот на Сан...

Треневски Тре Пене е од Сан Марино но не значи дека ќе биде лесно

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости во Сан Марино.

ЛИГА НА ЕВРОПА Работнички помина најдобро

ЛИГА НА ЕВРОПА: Работнички помина најдобро

пред 9 месеци - Телеграф - Фудбал

Екипите коишто летово ќе играат во Лигата на Европа како претставници на Македонија ги дознаа противниците за 1. коло. Според имињата на ривалите најдобро мина Работнички, а ривал против кој може да се надева на успех има и Шкендија.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред 9 месеци - +Инфо - Спорт

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“...

Tреневски Го посакувавме Тре Пене но нема да се опуштиме

Tреневски: Го посакувавме Тре Пене, но нема да се опуштиме

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Тренерот на Работнички, Виктор Треневски е задоволен од денешната ждрепка во Нион, вели дека добиле противник по мерка, но...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

пред 9 месеци - +Инфо - Спорт

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло.

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

пред 9 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Освојувачот на Купот на Македонија, битолски Пелистер после долги години ќе игра во Европа, а за противник го доби можеби најтешкиот ривал од сите можни.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред 9 месеци - Вистина - Без катеторија

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

пред 9 месеци - ТВ Нова - Спорт

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија.

Работнички против Тре Пене од Сан Марино Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално да се пројде.

Работнички против Тре Пене од Сан Марино Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

пред 9 месеци - Република - Фудбал

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално да се пројде.

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

пред 9 месеци - Канал 5 - Фудбал

Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби полсен противник, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Работнички ќе биде домаќин на првиот меч на 29 јуни, а по седум дена ќе гостува во Сан Марино.

Времеплов
x