20
Пад на македонските тенисери на новите ранг листи

Пад на македонските тенисери на новите ранг листи

пред 8 месеци - Сител - Тенис

Најдобрите македонски тенисери во моментов Томислав Јотовскки и Лина Ѓорческа забележаа пад на најновата АТП и ВТА ранг листи.

АТП Федерер пред Ѓоковиќ Мареј остана прв

АТП: Федерер пред Ѓоковиќ, Мареј остана прв

пред 8 месеци - Актуелно24 - Спорт

Со рекордната осма титула на Вимблдон, Роџер Федерер напредуваше за две места на најновата АТП листа и сега се наоѓа на третата позиција.

Многу промени на тениските ранг листи

Многу промени на тениските ранг листи

пред 8 месеци - Сител - Тенис

По завршувањето на третиот Гренд слем тениски турнир годинава, Отвореното првеннство на Велика Британија, односно Вимблдон, на најновите ранг листи во двете конлкуренции се слчија повеќе промени.

Ѓорческа падна 31 место

Ѓорческа падна 31 место

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа назадуваше дури 31 место на најновата ВТА листа. Ѓорческа немаше успешен настап...

Ѓорческа падна 31 место

Ѓорческа падна 31 место

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа назадуваше дури 31 место на најновата ВТА листа. Ѓорческа немаше успешен настап...

Македонските тенисери тонат на АТП и ВТА нов лидер кај жените

Македонските тенисери тонат на АТП и ВТА, нов лидер кај жените

пред 8 месеци - Тип - Тенис

Македонската најдобра тенисерка Лина Ѓорческа падна за 31 позиција на новата ВТА листа, и сега е со 254 поени на 212-то место.

Плишкова се искачи на врвот кај мажите прв сеуште е Мареј

Плишкова се искачи на врвот, кај мажите прв сеуште е Мареј

пред 8 месеци - Дерби - Тенис

Кај мажите, прв на АТП листата сè уште е Енди Мареј со 7.750 бодови, втор е Рафаел Надал со само 285 бодови помалку од Британецот.

Тенис Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Тенис: Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

Победникот на Вимблдон Роџер Федерер бележи скок на најновата АТП ранг листа објавена денеска и од петтото се проби на третото мест Две места „падна“ Стан Вавринка, исто како и Милош Раониќ, додека во ТОП 10 влезе бугарскиот тенисер Григор Димитров.

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - Курир - Спорт

Две места „падна“ Стан Вавринка, исто како и Милош Раониќ, додека во ТОП 10 влезе бугарскиот тенисер Григор Димитров. Топ 10 тенисери на светот: 1.

Плишкова за првпат лидер на ВТА ранг листата

Плишкова за првпат лидер на ВТА ранг листата

пред 8 месеци - A1on - Тенис

Чешката тенисерка Каролина Плишкова го подобри својот пласман за две места и сега е на врвот на најновата ранг листа на ВТА објавена денеска.

Лина Ѓорческа падна 31 место на ВТА листата

Лина Ѓорческа падна 31 место на ВТА листата

пред 8 месеци - Република - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа назадуваше за 31 позиција на најновата ВТА ранг листа, па оваа недела ќе биде на 212.

Плишкова за првпат лидер на ВТА ранг листата

Плишкова за првпат лидер на ВТА ранг листата

пред 8 месеци - +Инфо - Спорт

Чешката тенисерка Каролина Плишкова го подобри својот пласман за две места и сега е на врвот на најновата ранг листа на ВТА објавена денеска.

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - A1on - Тенис

Победникот на Вимблдон Роџер Федерер бележи скок на најновата АТП ранг листа објавена денеска и од петтото се проби на третото место.

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - +Инфо - Спорт

Победникот на Вимблдон Роџер Федерер бележи скок на најновата АТП ранг листа објавена денеска и од петтото се проби на третото место.

Топ 10 тенисери на светот Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Топ 10 тенисери на светот: Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - еМАГАЗИН - Спорт

Победникот на Вимблдон Роџер Федерер бележи скок на најновата АТП ранг листа објавена денеска и од петтото се проби на третото место.

ВТА Плишкова на врвот Мугуруза со скок од 10 места

ВТА:Плишкова на врвот, Мугуруза со скок од 10 места

пред 8 месеци - Сител - Тенис

Чешката тенисерка Анџелика Плишкова е нов владетел во женскиот тенис по најновото рангирање на ВТА листата. Таа скокна две места пред Симона Халеп и Анжелика Кербер.

Пад на Лина Ѓорческа од 31 место на ВТА ранг листата

Пад на Лина Ѓорческа од 31 место на ВТА ранг листата

пред 8 месеци - Екипа - Тенис

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа назадуваше за 31 позиција на најновата ВТА ранг листа, па оваа недела ќе биде на 212.

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - Канал 5 - Тенис

Две места „падна“ Стан Вавринка, исто како и Милош Раониќ, додека во ТОП 10 влезе бугарскиот тенисер Григор Димитров. Топ 10 тенисери на светот: 1.

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - Канал 77 - Без катеторија

Победникот на Вимблдон, Роџер Федерер бележи скок на најновата АТП ранг листа објавена денеска и од петтото се проби на третото место.

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

Федерер се искачи на третата позиција на АТП ранг листата

пред 8 месеци - ТВ Нова - Спорт

Победникот на Вимблдон Роџер Федерер бележи скок на најновата АТП ранг листа објавена денеска и од петтото се проби на третото место.

АТП Скок на Федерер

АТП: Скок на Федерер

пред 8 месеци - Сител - Тенис

Со рекордната титула на Вимблдон Роже Федерер напредуваше две места на новата АТП рејтинг листа и сега е трет тенисер во светот.

Лина падна за 31 место на ВТА листата

Лина падна за 31 место на ВТА листата

пред 8 месеци - Се за спорт - Тенис

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа назадуваше за 31 позиција на најновата ВТА ранг листа, па оваа недела ќе биде на 212.

Ѓорческа и Јотовски бележат пад на најновата ранг листа

Ѓорческа и Јотовски бележат пад на најновата ранг листа

пред 8 месеци - Дерби - Тенис

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која игра во најдобро светло оваа година, на последното рангирање забележа пад за неверојатни 31.

ВТА Плишкова број 1 Ѓорческа назадуваше за 31 место

ВТА: Плишкова број 1, Ѓорческа назадуваше за 31 место

пред 8 месеци - Кајгана - Тенис

Светот има нова најдобра тенисерка, тоа е 25-годишната Каролина Плишкова од Чешка, која благодарение на резултатите кои конкурентките ги постигнаа на Вимблдон, се искачи на првото место на ВТА листата.

Ѓорческа падна за 31 позиција сега е 212 во свет

Ѓорческа падна за 31 позиција, сега е 212 во свет

пред 8 месеци - Sportmedia - Спорт

Лина беше елиминирана уште во првото квалификациско коло на Вимблдон Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа назадуваше дури 31 позиција на најновата ВТА листа.

АТП Федерер пред Ѓоковиќ Мареј остана прв

АТП: Федерер пред Ѓоковиќ, Мареј остана прв

пред 8 месеци - Кајгана - Тенис

Со рекордната осма титула на Вимблдон, Роџер Федерер напредуваше за две места на најновата АТП листа и сега се наоѓа на третата позиција.

Времеплов
x