20
Карпош Соколи заработи казна од 12 000 евра од АБА лига

Карпош Соколи заработи казна од 12.000 евра од АБА лига

пред 8 месеци - Денар - Спорт

АБА-лигата го казни кошаркарскиот клуб „Карпош Соколи“ „поради неодговорните“ изјави на претседателот на клубот, Огнен Дедиќ, објави лигата на интернет-страницата aba-liga.

АБА лигата го казни Карпош соколи со 12 000 евра

АБА лигата го казни Карпош соколи со 12.000 евра

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на кошаркарскиот вицешампион на Македонија, Карпош соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12.

АБА лигата го казни Карпош соколи со 12 000 евра

АБА лигата го казни Карпош соколи со 12.000 евра

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на кошаркарскиот вицешампион на Македонија, Карпош соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12.

Карпош Соколи казнет од челниците на АБА лигата со 12 000 евра

Карпош Соколи казнет од челниците на АБА лигата со 12.000 евра

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Раководните лица на регионалното кошаркарско натпреварување, АБА лигата, веднаш реагираа на навредите упатени од страна на првиот човек на македонскиот вицешампион, Карпош Соколи.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

пред 8 месеци - Курир - Кошарка

Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество на „Соколите“ во натпреварувањата под закрила на АБА лигата.

Карпош Соколи казнет од челниците на АБА лигата со 12 000 евра

Карпош Соколи казнет од челниците на АБА лигата со 12.000 евра

пред 8 месеци - Република - Кошарка

Раководните лица на регионалното кошаркарско натпреварување, АБА лигата, веднаш реагираа на навредите упатени од страна на првиот човек на македонскиот вицешампион, Карпош Соколи.

Карпош Соколи доби парична казна од АБА Лига  следи и суспензија

Карпош Соколи доби парична казна од АБА Лига, следи и суспензија?

пред 8 месеци - Тип - Кошарка

Регионалната кошаркарска лига (АБА) го казни македонски клуб Карпош Соколи поради изјавите во медиумите на претседателот Огњен Дедиќ.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

пред 8 месеци - Сител - Кошарка

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 000 евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12.000 евра!

пред 8 месеци - Sportmedia - Кошарка

Скапо ќе ги чини раковдните луѓе на клубот од Карпош коментирањето против АБА лигата... Екипата на Карпош Соколи заработи парична казна во висина од 12.

АБА лигата со ригорозна казна удри по Карпош Соколи

АБА лигата со ригорозна казна удри по Карпош Соколи

пред 8 месеци - Дерби - Кошарка

Првиот човек на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ употреби погрдни зборови за раководството на АБА лигата и ги нарерче „канализациски...

Карпош соколи со парична казна од 12 000 евра  следи и суспензија

Карпош соколи со парична казна од 12.000 евра, следи и суспензија

пред 8 месеци - Екипа - Кошарка

Македонскиот вицешампион Карпош соколи заработи суспензија и огромна парична казна од страна на АБА-лигата, по критиките што претседателот на „соколите“, Огнен Дедиќ ги упати кон челниците на лигата.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

пред 8 месеци - A1on - Кошарка

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

пред 8 месеци - Канал 5 - Кошарка

Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество на „Соколите“ во натпреварувањата под закрила на АБА лигата.

АБА лигата го казни Карпош Соколи со 12 илјади евра

пред 8 месеци - Локално - Без катеторија

Поради жестоките обвинувања од страна на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, регионалната кошаркарска АБА лига го казни македонскиот клуб со 12 илјади евра.

КК СОКОЛИ  Балканот  гори  по интервјуто на Дедиќ

КК СОКОЛИ: Балканот „гори“ по интервјуто на Дедиќ

пред 8 месеци - Sportmedia - Кошарка

„Вчерашното интервју на претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, во кое ги кажува сите проблеми и неправилности во работата...

КК Карпош С  револтирани откако добија покана да играат во Втората лига на АБА

КК Карпош С. револтирани откако добија покана да играат во Втората лига на АБА

пред 8 месеци - Сител - Кошарка

Ланскиот претставник во АБА лигата Карпош Соколи и покрај добрите игри денеска доби покана од регионалната лига да настапува и оваа сезона но во втората јадранска лига по квалитет.

КК Соколи лути на АБА лигата

КК Соколи лути на АБА лигата

пред 8 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Во канцеларијата на Карпош Соколи стигна официјална понуда за настап во Втората лига на АБА, потег што предизвика револт кај луѓето кои го предводат клубот.

Времеплов
x