20
Тешки милиони за потписот на Перишиќ

Тешки милиони за потписот на Перишиќ

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Роналдо е невозможна мисија за Јунајтед

Роналдо е невозможна мисија за Јунајтед

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Сепак, контроверзниот менаџер откри дека поради "финансиски потешкотии", Јунајтед не е во можност да ги осигура услугите...

Роналдо е невозможна мисија за Јунајтед

Роналдо е невозможна мисија за Јунајтед

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Сепак, контроверзниот менаџер откри дека поради "финансиски потешкотии", Јунајтед не е во можност да ги осигура услугите...

Перишиќ потпиша за Манчестер Јунајтед

Перишиќ потпиша за Манчестер Јунајтед

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции. Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе Меаца“ ќе го донесе Кеита Балде од Лацио.

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

пред 9 месеци - Вистина - Без катеторија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

пред 9 месеци - Пулс 24 - Фудбал

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“...

Перишиќ во Јунајтед за 45 7 млн евра

Перишиќ во Јунајтед за 45,7 млн. евра

пред 9 месеци - Актуелно24 - Спорт

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Хрватот Иван Перишиќ потпиша за Јунајтед

Хрватот Иван Перишиќ потпиша за Јунајтед

пред 9 месеци - Локално - Спорт

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

пред 9 месеци - Канал 5 - Фудбал

Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија италијанските медиуми.

Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ

Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ

пред 9 месеци - Бркај работа - Фудбал

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ најдоцна до среда ќе биде нов играч на Манчестер Јунајтед - јавуваат англиските и италијанските медиуми.

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“...

 Црвените ѓаволите за 45 7 милиони евра го купија Перишиќ

„Црвените ѓаволите“ за 45,7 милиони евра го купија Перишиќ

пред 9 месеци - Денар - Спорт

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Мурињо Роналдо во Јунајтед Тоа е невозможна мисија

Мурињо: Роналдо во Јунајтед? Тоа е невозможна мисија!

пред 9 месеци - Се за спорт - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

МУРИЊО Враќањето на Роналдо во Јунајтед е невозможна мисија

МУРИЊО: Враќањето на Роналдо во Јунајтед е невозможна мисија

пред 9 месеци - Sportmedia - Фудбал

По пријателскиот дуел на Манчестер со ЛА Галакси, менаџерот на „црвените ѓаволи" говорел и за шансите неговиот сонародник одново да ја земе „седумката" на Јунајтед.

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио се сели во Интер

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Напаѓачот на Лацио, Кеита Балде, се наоѓа пред трансфер во редовите на Интер. Тој го напушти кампот на „лацијалите“, и се упати во Милано, на завршни преговори околу негов трансфер на „Џузепе Меаца“, тврдат италијанските медиуми.

Мурињо Невозможна мисија е Роналдо да се врати во Манчестер Јинајтед

Мурињо: Невозможна мисија е Роналдо да се врати во Манчестер Јинајтед!

пред 9 месеци - Република - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Јунајтед ги нуди Смолинг и Дармијан за да го добие Перишиќ

Јунајтед ги нуди Смолинг и Дармијан, за да го добие Перишиќ

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Хрватот Иван Перишиќ е голема желба на менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, и тој бара начин како да го доведе на „Олд Трафорд“.

Роналдо да се врати во Манчестер Ј е невозможна мисија

Роналдо да се врати во Манчестер (Ј) е „невозможна мисија“

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Најдобриот фудбалер на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да се врати во Манчестер Јунајтед ова лето, а менаџерот...

Роналдо да се врати во Манчестер Ј е невозможна мисија

Роналдо да се врати во Манчестер (Ј) е „невозможна мисија“

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Најдобриот фудбалер на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да се врати во Манчестер Јунајтед ова лето, а менаџерот...

Мурињо Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

Мурињо: Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

пред 9 месеци - Актуелно24 - Спорт

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, одговарајќи на новинарски прашања во Лос Анџелес, рекол дека враќањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед е невозможна мисија.

Перишиќ во Манчестер Ј  Марсијал во Интер

Перишиќ во Манчестер (Ј), Марсијал во Интер

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Фудбалерот на калочигашот Интер, Хрватот Иван Перишиќ, утре ќе ги направи потребните медицински прегледи во екипата на Манчестер Јунајтед и потоа ќе приклучи на составот на менаџерот Жозе Мурињо на подготвителните натпревари во САД.

Перишиќ во Манчестер Ј  Марсијал во Интер

Перишиќ во Манчестер (Ј), Марсијал во Интер

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Фудбалерот на калочигашот Интер, Хрватот Иван Перишиќ, утре ќе ги направи потребните медицински прегледи во екипата на Манчестер Јунајтед и потоа ќе приклучи на составот на менаџерот Жозе Мурињо на подготвителните натпревари во САД.

Мурињо Роналдо тоа е невозможна мисија

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

пред 9 месеци - Идивиди - Фудбал

Карсон, 16 јули 2017 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Мурињо Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

Мурињо: Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

пред 9 месеци - Кајгана - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, одговарајќи на новинарски прашања во Лос Анџелес, рекол дека трансферот на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед е невозможна мисија.

Мурињо појасни зошто не испратил понуда за Роналдо

Мурињо појасни зошто не испратил понуда за Роналдо

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед со уверливи 5:2 го совлада Лос Анџелес Галакси во својот прв испит на летните пресезонски подготовки, а по натпреварот Жозе Мурињо повторно имаше за задача да одговара на интересни прашања кои му ги поставуваа новинарите.

Мурињо Роналдо тоа е невозможна мисија

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

– Тоа е невозможна мисија, беше кусиот и многу прецизен одговор од португалскиот стручњак. По овој одговор на Мурињо се отфрлаат сите шпекулации кои се однесуваа на преселба на Роналдо од Реал Мадрид во Манчестер Јунајтед.

Мурињо Роналдо тоа е невозможна мисија

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

пред 9 месеци - Канал 5 - Фудбал

- Тоа е невозможна мисија, беше кусиот и многу прецизен одговор од португалскиот стручњак. По овој одговор на Мурињо се отфрлаат сите шпекулации кои се однесуваа на преселба на Роналдо од Реал Мадрид во Манчестер Јунајтед.

Мурињо Роналдо тоа е невозможна мисија

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

пред 9 месеци - Вистина - Без катеторија

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Мурињо Роналдо е невозможна мисија

Мурињо: Роналдо е невозможна мисија

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Времеплов
x