20
Анчелоти пресече  Баерн Минхен донесе одлука од која за момент ќе здивне Арсенал  а ќе се израдува Манчестер Сити

Анчелоти пресече, Баерн Минхен донесе одлука од која за момент ќе здивне Арсенал, а ќе се израдува Манчестер Сити

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Најновите информации кои пристигнуваат во однос на сагата со Алексис Санчез, ќе го израдуваат Манчестер Сити, а за момент од сево ова ќе здивне Арсенал.

Клубот од  Сан Сиро  со официјален став  Ќе ги купиме Мората и Санчез  но само во еден случај

Клубот од „Сан Сиро“ со официјален став: Ќе ги купиме Мората и Санчез, но само во еден случај

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

По серијата импресивни трансфер потези и сензациоланиот ангажман на Леонардо Бонучи, првите луѓе на Милан не планираат да...

Баерн се откажа од Санчез

Баерн се откажа од Санчез

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Претседателот на Баерн, Карл-Ханц Руминеге истака дека таквата одлука е донесена од тренерот Карло Анчелоти зашто веќе не му е потребно појачување во нападот.

Баерн се откажа од Санчез

Баерн се откажа од Санчез

пред 9 месеци - Денешен - Спорт

Баерн Минхен се повлече од трката за трансфер на фудбалерот на Арсенал, Алексис Санчез поради доаѓањето на Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Баерн Минхен потврди  Милан се интересира за Ренато Санчез

Баерн Минхен потврди: Милан се интересира за Ренато Санчез

пред 9 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Од раководството на Баерн Минхен го потврдија интересот на Милан за услугите на Ренато Санчез. Директорот на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге ги потврди гласините кои се појавија во медиумите, Милан го сака Ренато Санчез.

Румениге потврди дека Баерн преговара со Милан за еден фудбалер

Румениге потврди дека Баерн преговара со Милан за еден фудбалер

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Неверојатната офанзива на Милан во летниот преоден рок нема да запре ниту со официјализирањето на трансферите на Бонучи и Билја, а фановите на „росонерите“ наскоро би можеле да слушнат добри вести.

Ренато Санчес во наредните две сезони во Милан

Ренато Санчес во наредните две сезони во Милан

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Изминативе две недели, откако почна летниот трансфер период, вистинска фудбалска револуција се случи на „Сан Сиро". Италијанскиот...

Ренато Санчес во наредните две сезони во Милан

Ренато Санчес во наредните две сезони во Милан

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Изминативе две недели, откако почна летниот трансфер период, вистинска фудбалска револуција се случи на „Сан Сиро". Италијанскиот...

Милан не застанува  Ренато Санчес доаѓа на  Сан Сиро

Милан не застанува: Ренато Санчес доаѓа на „Сан Сиро“

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Вистинска фудбалска револуција на „Сан Сиро“. Италијанскиот калчолигаш Милан ова лето е најактивниот клуб во Европа, ангажираше десет нови засилувања, а на прагот е уште едно, и тоа многу квалитетно.

Времеплов
x