20
Одлуки на Апелација Нема притвор останува мерката одземање патна исправа

Одлуки на Апелација: Нема притвор, останува мерката одземање патна исправа

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Убеден сум во својата невиност и немам намера да бегам, изјави денеска пред Апелациониот суд поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков за кого СЈО бара притвор како обвинет во предметот „Тврдина-Таргет“.

Нема притвор за Ѓоко Поповски од МВР

Нема притвор за Ѓоко Поповски од МВР

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Скопска Апелација одлучи дека нема притвор за помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски. Поповски е обвинет во случајот СЈО познат како „Триста“ кој се однесува за набавка на 300 возила за полицијата.

Нема притвор Ѓоко Поповски од МВР

Нема притвор Ѓоко Поповски од МВР

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Скопска Апелација одлучи дека нема притвор за помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски. Поповски е обвинет во случајот СЈО познат како „Триста“ кој се однесува за набавка на 300 возила за полицијата.

Апелациониот суд на јавни седници расправа по жалбите на обвинетите и на СЈО

Апелациониот суд на јавни седници расправа по жалбите на обвинетите и на СЈО

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

СЈО останува на барањата за притвор на сите обвинети лица, а тие пак бараат да им се укинат мерките на претпазливост.

Мијалков Редовно ќе се јавувам во суд верувам во неговата објективност

Мијалков: Редовно ќе се јавувам во суд, верувам во неговата објективност

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница...

Мијалков Јас сум убеден во мојата невиност

Мијалков: Јас сум убеден во мојата невиност

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Секогаш одговарав на нивните повици. На повик на Катица Јанева во два наврата менував карти и се враќав предвреме од странство.

Нема притвор за Ѓоко Поповски од МВР, обвинет во “Триста”

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Скопска Апелација одлучи дека нема притвор за помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски. Поповски е обвинет во случајот СЈО познат како „Триста“ кој се однесува за набавка на 300 возила за полицијата.

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

пред 8 месеци - Фаланга - Македонија

Апелацискиот суд ја разгледа жалбата на СЈО за неопределувањето притвор за Никола Бошковски. Апелацискиот суд ја разгледа жалбата на СЈО за неопределувањето притвор за  Никола Бошковски, кој  е обвинет во случаите „Тврдина“ и „Таргет“.

Мијалков дојде во Апелација Грујевски на боледување

Мијалков дојде во Апелација, Грујевски на боледување

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница...

Мијалков Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната јавна седница во Апелациониот суд каде се разгледуваат жалбите на СЈО за неодредувањето мерка притвор за обвинетите.

СЈО бара притвор за пратеникот Алими од ДУИ бидејќи сведоците се плашеле од него

СЈО бара притвор за пратеникот Алими од ДУИ бидејќи сведоците се плашеле од него

пред 8 месеци - Фаланга - Македонија

Пратеникот на ДУИ Ејуп Алими, обвинет во предметот Титаник 3 на СЈО, може да влијае врз сведоците, па затоа според СЈО треба да оди во притвор.

Во компјутерот на Грујовски СЈО нашло упатство за сведоци

Во компјутерот на Грујовски СЈО нашло упатство за сведоци

пред 8 месеци - Фаланга - Македонија

Апелацискиот суд отвори расправа за жалбата на Горан Грујовски, поранешен директор на Петтата управа во МВР. Апелацискиот...

Во компјутерот на Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

Во компјутерот на Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР, Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој...

Фетаи Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Фетаи: Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

пред 8 месеци - Актуелно24 - Македонија

Заврши седницата на Апелациониот суд по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ, во случајот „Титаник 3“, кој се однесува на уништување изборен материјал.

Нема притвор за Латас екс вицепремиерот Пешевски остана без пасош

Нема притвор за Латас, екс-вицепремиерот Пешевски остана без пасош

пред 8 месеци - Актуелно24 - Македонија

Апелациониот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 од Скопје, по жалбата од екс-вицепремиерот Владимир Пешевски за одземање на пасошот и наложување да се јавува една неделно во судот.

Мијалков дојде во Апелација Грујевски не дојде поради боледување

Мијалков дојде во Апелација, Грујевски не дојде поради боледување

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница...

Ристоска Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

Ристоска: Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

пред 8 месеци - A1on - Македонија

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР,Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој...

Мијалков Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната...

Фатиме Фетаи Првостепениот суд очигледно ги измешал доказите

Фатиме Фетаи: Првостепениот суд очигледно ги измешал доказите

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Очигледно е дека првостепениот суд кога го носел решението за предлогот на Специјалното јавно обвинителство за определување...

Мијалков Невин сум затоа не бегам

Мијалков: Невин сум, затоа не бегам!

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“,...

Кај Горан Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

Кај Горан Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР, Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој...

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

пред 8 месеци - Локално - Хроника

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на седницата на која се разгледуваа жалбите на СЈО и обвинетиот во случаите „Тврдина“ и „Таргет“ Никола Бошковски, посочи дека станува збор за оштетени над 300 лица у 50 сведоци.

Случај Триста  Нема притвор за помошник министерот Ѓоко Поповски

Случај „Триста“: Нема притвор за помошник-министерот Ѓоко Поповски

пред 8 месеци - Кајгана - Македонија

Апелациониот суд ја објави одлуката за помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски и одлучи како и по решението на Кривичниот суд, да не му определи притвор на обвинетиот како мерка за обезбедување присуство.

СЈО бара притвор за координаторот на ДУИ во судот се очекува да се појават Мијалков и Грујевски

СЈО бара притвор за координаторот на ДУИ, во судот се очекува да се појават Мијалков и Грујевски

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Во моментот во Апелациониот суд во тек се јавни седници на кои се расправа по жалбите на обвинетите и на Специјалното јавно обвинителство за мерките кои им ги одреди Киривичниот совет.

Грујовски заврши Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор

Грујовски заврши, Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контра-разузнавање Сашо Мијалков денеска во 14 часот се појави во Апелацискиот...

Василев Доколку Јакимовски ја загуби работата Македонија ќе изгуби професионалец

Василев: Доколку Јакимовски ја загуби работата, Македонија ќе изгуби професионалец

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Обвинителката на СЈО, Ленче Ристоска, од Апелациониот суд побара да биде одреден притвор за Тони Јакимовски, поранешен шеф...

СЈО бара притвор за пратеникот Алими сведоците исплашени за безбедноста

СЈО бара притвор за пратеникот Алими, сведоците исплашени за безбедноста

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

На јавна седница во Апелацискиот суд, денеска се разгледуваше жалбата нa СЈО за пратеникот Ејуп Алими од ДУИ бидејќи кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1, го одби предлогот за определување притвор.

Мијалков Невин сум затоа не бегам

Мијалков: Невин сум, затоа не бегам!

пред 8 месеци - Локално - Хроника

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“,...

Десетмина обвинети во случаите на СЈО остануваат без пасош

Десетмина обвинети во случаите на СЈО остануваат без пасош

пред 8 месеци - Алфа - Македонија

Апелацискиот суд во Скопје денеска ги објави одлуките донесени по жалбите на 10-тина обвинети во случаите што ги отвори Специјалното јавно обвинителство.

Сашо Мијалков во Апелација Невин сум затоа и не бегам

Сашо Мијалков во Апелација: Невин сум, затоа и не бегам

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнување, Сашо Мијалков, дојде денеска во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на СЈО околу одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата жалба на одлуката да му се одземе пасошот.

Времеплов
x